Czerwiec 24 2018 14:29:42
Zespół Szkół nr 20
O szkole
Historia
Dyrekcja
Sekretariat
Bilbioteka
Świetlica
Stołówka
Pomoc medyczna
Pedagog/Psycholog
Nauczyciele
Pracownicy administracji
Klasy
Samorząd Szkolny
Sport
Historia Strony
Harcerstwo
Dokumenty szkoły
Statut szkoły
WSO w ZS-20
Regulaminy
Program wychowawczy
Program profilaktyczny
Organizacja wycieczek
Dla ucznia
PROJEKT ZIT
Plan dzwonków
Podręczniki 2017/2018
Zajęcia dodatkowe
Projekt edukacyjny
Konkursy przedmiotowe
Konkursy
Prawo Szkolne
Telefon zaufania
Egzamin gimnazjalny
Kalendarz roku szkolnego
Nabór SP-20
Propozycja obwodów SP
Rekrutacja 2018/2019
Wnioski
Nabór do GIM 2016
Uchwała rekrutacja
Harmonogram rekrutacji
Wniosek rekrutacji-załącznik 1
Formularz rekrutacji-załącznik 2
Wstępna deklaracja wyboru klasy
Oświadczenie dot. religii
Oświadczenie dot. zajęć artystycznych

Dla uczniów klas III gim

E-nabór do szkół ponadgimnazjalnych
Adresy szkół i placówek ponadgimnazjalnych
Wyszukiwarka szkół ponadgimnazjalnych województwa lubuskiego
Rodzice
Dokumenty szkoły
Rada Rodziców
Wpłaty na Radę Rodziców
Warunki ubezpieczenia
Licznik
--->>> <<<---
Historia Strony
HISTORIA STRONYW roku szkolnym 2003/2004 uczeń Krzysztof Jabłoński pod kierunkiem p. Wiesława Górskiego (n-l informatyki) założył szkolną stronę internetową ZSO 15 (taką nazwę nosiła nasza szkoła w tym czasie) na serwerze Webserwera, ale z braku dostępu do informacji i nie zorganizowania zespołu redakcyjnego strona nie rozwijała się.
Inną próbę podjęli uczniowie pod kierunkiem p. Janiny Derkacz (n-l informatyki), założyli stronę gimnazjum, ale znów z braku dostępu do informacji strona nie utrzymała się…
Dopiero w roku 2004/2005 po zainteresowaniu się p. Kamili Frątczak (nowego n-l informatyki) strona ZSO rozpoczęła intensywną działalność.
Pani Kamila po szybkim rozpoznaniu umiejętności swoich uczniów zaproponowała założenie i poprowadzenie oficjalnych stron internetowych szkoły... (w rzeczywistości przejęli oni już istniejącą, ale nie rozwijającą się stronę, gdyż szkoła miała opłacony serwer na cały rok). Głównym inicjatorem był uczeń Krzysztof Krotowski z klasy IIID (jego wychowawcą był p.Iwona Marchel n-l j.polskiego). Bardzo szybko wyraził chęć i zapałem zabrał się do pracy, wyprowadził stronę na właściwe tory, ale coś mu nie pasowało… i zachęcił do współpracy swoich kolegów Dawida Dyderskiego i Marcina Rzeźnika, ale dalej coś go kusiło… i zaczął pertraktacje z p.Kamilą Frątczak, aby założyć od początku dwie kolejne oficjalne strony internetowe dla szkoły podstawowej i osobno dla gimnazjum. Krzysztof chciał podjąć próbę założenia strony od początku do końca i dlatego administrację ZSO przekazał Dawidowi Dyderskiemu, a sam zabrał się do stworzenia strony dla SP-20. Zadanie, którego się podjął wykonał błyskawicznie jego kolega Marcin Rzeźnik, który miał założyć stronę GIM-5 bardzo się ociągał i Krzysztof znów podjął się zadania i na takiej samej zasadzie co strona SP powstała strona GIM, zaś samą administracje przekazał Marcinowi i tak powstały 3 oficjalne strony szkoły:
 • ZSO-15
 • SP-20
 • GIM-5
  Wszystkie nasze strony internetowe prowadzone są przez naszych uczniów, pod kierunkiem nauczyciela informatyki pani Kamili Frątczak, która niekiedy tylko koryguje i poprawia wprowadzone teksty.

  Pod koniec roku szkolnego 2004/2005 powołana została pierwsza redakcja stron internetowych i wdrożona do Samorządu Szkolnego jako zespół Informatyczno-internetowy, nastąpiła zmiana administratorów, gdyż prekursorzy opuścili nasze szkolne mury, udając się do Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych nr 6 w Gorzowie Wlkp. do klas matematyczno-informatycznych.

  ZESPÓŁ INFORMATYCZNO-INTERNETOWY (2005-2009)– opiekun mgr Kamila Frątczak
  Skład zespołu: MATEUSZ SIENKIEWICZ-zwany "SIENKIM" administrator ZSO-15 ŁUKASZ LEWANDOWSKI administrator SP-20 KRZYSZTOF NOWAK-administrator GIM-20 MARTA PIETRZAKALEKSANDRA BABIJALEKSANDRA GRACZYKOWSKA AGNIESZKA KOLASIŃSKAJOLANTA KURDYKOWSKAKAROLINA KACZOROWSKA MAGDALENA SURDACKA
  Zespół ten tak rozwinął swoje skrzydła, że opanował informatycznie całą szkołę. Zajmował się zbieraniem informacji, a także redagowaniem informacji do wszystkich stron internetowych. Zajmował się administracją szkolnych strony internetowych:
 • Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 15 – www.zso15.webserwer.pl,
 • Szkoły Podstawowej nr 20 – www.sp20.toxic.pl,
 • Gimnazjum nr 5 – www.gim5.toxic.pl
  Strony te zostały ze sobą zintegrowane (połączone) i rozbudowywane, przez wprowadzanie nowych informacji wyglądu strony, a także wszystkich aktualności (żadna informacja i żadne wydarzenie nie umknęło dla tego zespołu redakcyjnego), byli wszędzie… pisali, robili zdjęcia, filmy, przygotowywali prezentacje multimedialne, obsługiwali sprzęt nagłaśniający, dbali o ten sprzęt i pozyskiwali nowy ( to dla tego zespołu został zakupiony nowy aparat cyfrowy i kamera, gdyż brali udział w projekcie unijnym uczestnicząc w warsztatach filmowych w ŁAGOWIE) brali udział w każdym apelu i każdej uroczystości szkolnej, prowadzili dyskoteki… mieli swój udział w każdej imprezie szkolnej!!!
  W roku szkolnym została założona strona dotycząca XX-lecia SP-20, przez uczniów klas III c-GIM (Michała Jarosza i Krzysztofa Lewandowskiego), a także strona dotycząca nadania imienia dla GIM-5, zawierająca wszystkie dokumenty i zdjęcia dotyczące nadania imienia.
  Zespół ten zajmował się całą oprawa informatyczną dotycząca - XX-lecia SP-20 - nadania imienia dla GIM-5. Nagraniem filmów na kamerze cyfrowej jak i VHS, a także przygotowaniem płyt do odtwarzania tych filmów, dbał o sprzęt komputerowy na uroczystościach, przygotowaniem oprawy muzycznej i nagłośnienia z komputera (w SP), Zdjęciami podczas uroczystości zarówno na hali jak i w kościele.
  Zespół ten przygotowywał we współpracy z n-l informatyki wykorzystując różne techniki komputerowe na rzecz Samorządu Szkolnego plakaty, dyplomy, podziękowania, zaproszenia, życzenia i inne różne materiały zarówno dla SP-20 jak i GIM-5. Przygotował program komputerowy pt.: ”KARTA ROWEROWA”, do przeprowadzenia egzaminu na kartę rowerową w formie elektronicznej, w którym to uczniowie mieli do wyboru 3 rodzaje testów w każdym po 20 pytań z zakresu przepisów ruchu drogowego, znaków, krzyżówek, a także pierwszej pomocy. Zainicjował udział w ogólnoświatową akcję o Bezpiecznym Internecie DBI (w której uczestniczy, każdy zespół po dzień dzisiejszy). Zespół ten starał się włączać we wszystkie akcje organizowane przez Szkolny Samorząd.
  To był pierwszy i najprężniejszy zespół redakcyjny…, który wspominany jest do dziś… chyba za jego sprawą w szkole nastąpił tak szybki rozwój informatyzacji…

  W roku 2004/2005 strona została zgłoszona do konkursu ogłoszonego przez Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp. , a także do konkursu "Eduseeka".
  Administratorzy:
 • 2003/2004 Krzysztof Jabłoński
 • 2004/2005 Krzysztof Krotowski przejął administrację Dawid Dyderski
 • 2005/2007 Mateusz Sienkiewicz, (2005) została powołana redakcja.
  Ten zespół również rozpoczął udział w DialNet Masters - Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Internecie
 • 2007/2009 Tomasz Kulczycki uczeń klasy informatyczno-przyrodniczej Zespół redakcyjny: - Agnieszka Woźniczka - Anita Juritsen
 • 2009/20011 Mateusz Fil
 • 2011/2013 Marcinowi Walczyńskiemu, który prowadzi ją do dziś Zespół redakcyjny: -Zuzanna Matusiak - Angelika Proskurnicka
 • 2013 przekazanie strony Przemkowi Węglikowi z klasy VI


  ~Admin~
 • Elektroniczny Dziennik
  BIP
  XXX-LECIE SZKOŁY
  OBCHODY
  MEDIA O NAS
  FOTOGALERIA
  Przyjaciele Szkoły


  Projekty Unijne/Edukacyjne
  ZOBACZ co robimy...

  Certyfikaty


  Logowanie
  Nazwa użytkownika

  Hasło  Nie możesz się zalogować?
  Poproś o nowe hasło
  Wygenerowano w sekund: 0.03 1,204,167 Unikalnych wizyt