Apel uczniów klasy 107 pt."Bądź życzliwY".
Dodane przez Ultraadmin dnia Styczeń 08 2020 17:00:00
Życzliwość to słowo dobrze znane i wydaje się, że proste do zdefiniowania. Wystarczy zsumować uśmiech, miłe słowo i ciepłe spojrzenie i pojawia się krótka odpowiedź na pytanie, czym jest życzliwość.
Jednak na co dzień zapominamy o takich gestach. Goniąc za codziennymi sprawami, zdarza nam się zapomnieć o tak prostej czynności, jaką jest uśmiech, dobre słowo czy dobry uczynek.

Apel przedstawiony przez uczniów klasy 107 pt.: „Bądź życzliwy” miał na celu zachęcić tych, którzy na co dzień są życzliwi i uczynni, aby zarażali tym dobrem innych. Pozytywna energia, którą wypuścimy w świat do ludzi - wróci do nas ze zdwojoną mocą.

Główną ideą apelu było uzmysłowienie i przypomnienie ludziom o tym, iż tylko wzajemna życzliwość może stać się podstawą do zbudowania pokoju i pomyślnych relacji międzyludzkich na całym świecie. Przypomina wszystkim, że warto jest zatrzymać się na chwilę, zastanowić nad własnym życiem, uczynić drobny gest życzliwości w stronę drugiego człowieka poprzez ciepły uśmiech, miłe słowo, uprzejmość, okazanie empatii, czy przyjazne nastawienie.
Zatem UŚMIECHNIJ SIĘ I BĄDŹ ŻYCZLIWY


GALERIAAnna Broniarczyk