Świąteczne spotkanie integracyjnie "Dwie kultury".
Dodane przez Ultraadmin dnia Grudzień 23 2019 18:19:00
W piątkowy wieczór 13 grudnia 2019 r. odbyło się w naszej szkole świąteczne spotkanie integracyjnie pod hasłem „Dwie kultury”, przygotowane przez Zespół do Spraw Integracji Obcokrajowców, na które zaproszono Dyrekcję oraz rodziców. Inscenizację przygotowali uczniowie obcojęzyczni pod kierunkiem pani Agnieszki Zatylnej i pani Agnieszki Świerczyńskiej, dla których gra aktorska po polsku była nie lada wyzwaniem. Głównym wątkiem przedstawienia była walka o duszę Heroda między chórem aniołów a szajką diabłów.
Nie zabrakło również przesłania, bo przecież „...zbrodnia nie popłaca. Jaka praca – taka płaca!”. Odegranym scenkom towarzyszyły pastorałki w wykonaniu aktorów

Po krótkim wystapieniu pana dyrektora Jerzego Koziury na temat wspólnych tradycji i historii oraz sukcesów naszych uczniów z Ukrainy, wysłuchaliśmy polskich i ukraińskich kolęd w wykonaniu zespołu pani Marii Chowańskiej.
Pan dyrektor nagrodził wszystkich występujących słodkościami, a dopełnieniem świątecznego klimatu i nastrojowych dekoracji był poczęstunek dla rodziców. Jednak największą frajdę sprawiło wspólne dekorowanie pierników.


GALERIA