Dzień Patrona w klasach ósmych
Dodane przez Ultraadmin dnia Październik 02 2019 07:17:00
27 września w ramach obchodów Dnia Patrona naszej szkoły, którym są Bohaterowie Westerplatte, uczniowie klas ósmych udali się na wycieczkę do Muzeum Twierdzy Kostrzyn, dokumentującego historię walk w bliskiej nam okolicy.

Zwiedziliśmy Bastion Filip, w którym zilustrowano wybrane aspekty dziejów miasta i garnizonu od początku ich istnienia oraz historię zmagań wojennych w ich okolicy na przestrzeni wieków. Obejrzeliśmy pozostałości kostrzyńskiej Starówki z zamkiem, ratuszem, kościołem i rynkiem zniszczonej w wyniku działań drugiej wojny światowej, z której pozostały tylko ruiny dawnych kamieniczek, resztki bruków i chodników. Wzięliśmy też udział w lekcji muzealnej poświęconej wyposażeniu i uzbrojeniu armii walczących na tym terenie w czasie drugiej wojny oraz przedstawiającej efekty wykopalisk historycznych prowadzonym na tym terenie. Niewątpliwą atrakcją była możliwość przyjrzenia się eksponatom z bardzo bliska a nawet dotknięcia ich.

Zwieńczeniem wycieczki było ognisko w pobliżu Bastionu i możliwość upieczenia kiełbasek, bułek, pianek i innych jadalnych rzeczy. I choć pogoda od czasu do czasu straszyła deszczem, to nie popsuła dobrych humorów związanych z możliwością spędzenia dnia w terenie zamiast w szkolnych ławkach.
GALERIA