Wycieczka do Trójmiasta klas 803 i 807
Dodane przez Ultraadmin dnia Czerwiec 24 2019 09:00:00
Uczniowie klas 803 i 807 na ostatnią wspólną wycieczkę klasową wyruszyli w dniach 8-10 maja 2019 r. do Trójmiasta wraz z Centrum Turystycznym Tom-Woj. i niezastąpioną pilotką - p. Kasią. Zabrali ze sobą kilkoro uczniów z klasy 601. Opiekę nad całą wyprawą sprawowały panie: Beata Peszko, Aleksandra Krawiec, Beata Bronowicka i Anna Trocewicz-Kałużna.

Podczas wycieczki zatrzymaliśmy się w Malborku, gdzie zwiedzaliśmy przepiękny zamek krzyżacki. Byliśmy zachwyceni jego ogromem. Już pierwszego dnia podziwialiśmy Sopot - byliśmy na Monciaku, widzieliśmy Krzywy Domek, spacerowaliśmy po najdłuższym nad Bałtykiem drewnianym molo. Pod wieczór ruszyliśmy do Władysławowa. Po kolacji i rozlokowaniu się w pokojach w Pensjonacie Wojciech poszliśmy poznać okolicę, by jeszcze przed snem powdychać jodu.

Drugi dzień spędziliśmy w Gdyni. W Muzeum Emigracji poznawaliśmy historię Polaków, których los rozrzucił po różnych zakątkach świata. Na Molo Południowym podziwialiśmy żaglowce Dar Młodzieży i Dar Pomorza oraz ORP Błyskawica. Mogliśmy też skosztować gofrów i lodów. Przyszedł czas na Centrum Nauki Experyment, gdzie każdy z nas wykonywał wiele ciekawych doświadczeń. Dzień zakończyliśmy szaleństwami w Aquaparku Reda (niektórzy niepływający poszli na kręgle).

Piątek przeznaczyliśmy na Półwysep Westerplatte, gdzie oglądaliśmy pomnik Obrońców Wybrzeża, i zwiedzanie Gdańska. Miasto okazało się być przepiękne, choć po długiej nocy niektórzy nie mieli sił na spacer. ;)

Wszyscy jednogłośnie orzekliśmy, że wycieczka za szybko się skończyła. Byliśmy zadowoleni z zapewnionych nam atrakcji i opieki pani pilot, dzięki której dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy. Gdy nasze wychowawczynie pytały o to, co nam się najbardziej podobało, zdania były podzielone - każdy jednak znalazł w tym czasie coś dla siebie. Szkoda, że to już nasza ostatnia wspólna wyprawa...

FOTORELACJA