Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 - klasy ósme
Dodane przez Ultraadmin dnia Czerwiec 26 2019 14:04:00
Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy - były lata nauki, wspólnych zabaw, wycieczek i wyjść, bal absolwenta... 19.06. spotkaliśmy się na uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2018/2019. Rozpoczęliśmy je częścią artystyczną, podczas której wystąpili uczniowie klasy 806 przygotowani przez panie Beatę Kowalczuk, Iwonę Walko i Aleksandrę Krawiec oraz członkowie koła wokalnego prowadzonego przez panią Marię Chowańską. Uczniowie każdej klasy podziękowali dyrekcji, wychowawcom i gronu pedagogicznemu za lata wspólnej pracy i trud włożony w naszą edukację oraz wychowanie.

Część oficjalną poprowadzili uczniowie klasy 805 przygotowani przez panią Agnieszkę Świerczyńską. Po uroczystym wprowadzeniu sztandaru odśpiewaliśmy hymny państwowy i szkolny. Wielu z nas zakręciła się wtedy łezka w oku... Następnie głos zabrał pan dyrektor Jerzy Koziura, który podsumował czas naszej nauki w szkole i życzył nam powodzenia na ścieżkach życia. Przypomniał także, że to nie sukcesy są miarą wielkości człowieka, ale to, czy ma dobre, wrażliwe serce. Przemówienie wygłosiła także pani wicedyrektor Magdalena Molik, która przez pięć lat sprawowała pieczę nad rocznikiem obecnych klas ósmych, oraz pani Maja Krasowska, przedstawicielka Rady Rodziców.

Nadszedł czas wręczania wyróżnień. Odznaczeniami Westerplatczyków uhonorowano uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce: Agatę Asztemborską, Kornelię Banak, Gabriela Dołęgę, Michała Szerechowicza i Agatę Świątek. Uczniowie ci złożyli kwiaty pod pamiątkową tablicą ku czci bohaterskich obrońców Wojskowej Składnicy Tranzytowej z Westerplatte. Nagrody i gratulacje odebrali też laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych i tematycznych oraz ich rodzice.

Na koniec wszyscy zebrani uczniowie otrzymali z rąk dyrekcji i wychowawców świadectwa ukończenia Szkoły Podstawowej nr 20. Po zakończonej uroczystości udaliśmy się do gabinetów, by po raz ostatni spotkać się w klasowym gronie. I choć uronionych zostało wiele łez, wierzymy, że przed Wami, Kochani Absolwenci, piękna droga. Jeszcze raz życzymy Wam otwartości na wszystko, co przynosi życie, wspaniałych przyjaźni, dobrych decyzji i nieustannego zachwytu światem.
FOTORELACJA ZAKOŃCZENIA KLAS ÓSMYCH