Warsztaty czytelniczo - twórcze dla uczniów klas I
Dodane przez Ultraadmin dnia Styczeń 01 2019 21:17:00
Tuż przed świętami odbyły się kolejne warsztaty z cyklu Wieczorki czytelnicze. Tym razem w zajęciach czytelniczo- twórczych pod hasłem Magiczne święta Bożego Narodzenia wzięli udział uczniowie klas I. Świąteczny klimat udzielił się wszystkim. Było wesoło i kolorowo. Uczniowie zapoznali się z różnymi propozycjami książkowymi na temat świąt i tradycji bożonarodzeniowych. Z uwagą i zainteresowaniem wysłuchali opowiadania pt. W pracowni św. Mikołaja. Świetnie zapamiętali wszystkie ważne informacje, co udowodnili w quizie na temat treści utworu. Były świąteczne ciekawostki, interesujące pytania, a uczestnicy z entuzjazmem dzielili się swoimi doświadczeniami oraz wspomnieniami.
Czy wiecie, na przykład, że w Polsce, w zależności od regionu, świąteczne prezenty przynosi Gwiazdor, Dziadek Mróz, Śnieżynka oraz Dzieciątko i Aniołek. A czy widzieliście kiedyś szopkę krakowską?
Tradycyjnie uczniowie wykonali również pracę twórczą. Tym razem był to zimowy krajobraz w czasie najpiękniejszych świąt, świąt Bożego Narodzenia.
Do zobaczenia w styczniu!

Katarzyna Pawłowicz- Bielska
Małgorzata Protoklitow