Program Domowych Detektywów - Jaś i Małgosia na tropie.
Dodane przez Ultraadmin dnia Grudzień 19 2018 18:00:00
Po trzech miesiącach realizacji programu profilaktycznego o nazwie PROGRAM DOMOWYCH DETEKTYWÓW - JAŚ I MAŁGOSIA NA TROPIE przez klasę 507 SP nadszedł czas podsumowań. Wieczór Jasia i Małgosi to integralna część programu i stanowi jego podsumowanie, które w naszej szkole odbyło się 03.12.2018r.
Celami programu były: opóźnienie momentu, w którym uczniowie po raz pierwszy sięgną po alkohol, zmniejszenie spożycia alkoholu wśród nastolatków,ograniczenie skali problemów związanych z piciem alkoholu przez młodzież.

Podczas realizacji programu Domowych Detektywów uczniowie otrzymali cztery zeszyty. Każdy z zeszytów zawierał jedną historyjkę (komiks) i zadania, które były rozwiązywane w domu razem z rodzicami.
Bohaterami komiksów była para młodych detektywów: Jaś i Małgosia, którzy:dawali cenne wskazówki dotyczące negatywnych konsekwencji picia alkoholu, wskazywali powody, dla których młodzi ludzie piją alkohol,ostrzegali przed wpływami środków masowego przekazu na kształtowanie się przekonań na temat alkoholu, podawali przykłady presji rówieśniczej i sposoby radzenia sobie z presją.

Podczas Wieczoru Jasia i Małgosi dzieci pięknie przedstawiły, w formie plakatów i prezentacji multimedialnej, czego się nauczyły. Wszyscy obecni goście byli pod wrażeniem wiedzy i postawy naszych uczniów.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym!