Obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej 20
Dodane przez Ultraadmin dnia Listopad 26 2018 08:13:00
Za nami obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji działo się w naszej szkole bardzo dużo. Zacznijmy od wystroju holu głównego i korytarzy.
W holu, od 7 listopada, pojawiły się wystawy: Ojcowie Niepodległości; Moją Ojczyznę, Polskę, kocham i szanuję; Z trudu Waszego i krwi; prezentacja 25 Polaków, którzy pośmiertnie
11 listopada zostali odznaczeni Orderem Orła Białego; tablica z życzeniami dla Niepodległej oraz tablica z pocztówkami dla Niepodległej w ramach akcji: A to Polska właśnie. Tyle hol główny. W segmencie A na parterze mogliśmy obejrzeć piękne lapbooki nt. Polska niejedno ma imię, piętro wyżej ciekawą wystawę nt. polskich matematyków, a przy stołówce wystawę znanych polskich sportowców. Nie można było również nie zauważyć pięknie wykonanych napisów umieszczonych na drzwiach gabinetów, a mających skłonić do refleksji nt. Ojczyzny. Tyle wystrój. Oprócz strony wizualnej, obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole to również inne przedsięwzięcia, np. konkurs na strój historyczny, gra historyczna dla gimnazjum, konkurs piosenki patriotycznej. Jednak najważniejszym punktem naszego świętowania było przedstawienie - piękny spektakl Polska, moja Ojczyzna, w którym wielka poezja, wielka literatura, splatały się z muzyką, przeszłość z teraźniejszością, wzniosłe myśli ze wzruszeniem, a scenografia i efekty wizualne dopełniały całości. Widzowie byli wzruszeni i oczarowani. Serdeczne podziękowania dla nauczycieli przygotowujących spektakl i brawa dla wykonawców. A na koniec słowa Mazurka Dąbrowskiego: Jeszcze Polska nie zginęła… Piękny czas dla całej szkolnej społeczności.
GALERIA