Warsztaty czytelnicze
Dodane przez Ultraadmin dnia Listopad 08 2018 13:00:00
23.10.2018 r. gościliśmy w trzech klasach edukacji wczesnoszkolnej panią Annę Giniewską, która jest pracownikiem Biblioteki Pedagogicznej.
Na warsztatach czytelniczych zabrała ona uczniów w magiczną podróż
na Księżyc, a zrobiła to, by zachęcić do czytania książek z serii CZYTAM SOBIE. Jedną z takich pozycji dzieci miały okazję poznać. Nosiła ona tytuł ”Apollo 11”.

Jest to opowieść o pierwszym lądowaniu człowieka na Księżycu w 1969 r. Wraz z trzema amerykańskimi astronautami wsiadamy na pokład statku Apollo 11, startujemy, przyspieszenie rakiety wbija nas w fotel i w końcu lądujemy
na Księżycu. Duża dawka faktów i odkrywanie tajemnic kosmosu!

Podczas tej wyjątkowej lekcji bibliotecznej uczniowie m.in. słuchali prawdziwych dźwięków z przestrzeni kosmicznej oraz historycznego już odliczania po angielsku do momentu startu statku kosmicznego na Księżyc.
Z wielką radością i entuzjazmem poszukiwali w klasie i na szkolnym holu faktur podobnych do skalistego podłoża Księżyca. Wymyślali także skuteczne sposoby na pozostawienie śladów swoich butów na nim.

Ta lekcja biblioteczna była bardzo ciekawa i z pewnością wzbogaciła uczniów o wiele ciekawostek dotyczących pierwszego lotu ludzi
na Księżyc.
GALERIA


Małgorzata Protoklitow