Dzień głośnego czytania w klasach młodszych.
Dodane przez Ultraadmin dnia Październik 28 2018 11:19:00
W poniedziałek 15 października 2018 r. odbył się Dzień Głośnego Czytania, którego celem była popularyzacja czytelnictwa wśród uczniów klas I-III oraz wyrabianie w dzieciach nawyku codziennego czytania książek. W akcji wzięło udział 305 uczniów z klas I-III, którzy przystąpili do konkursu Szkolne Przygody Gangu Słodziaków. Dzień uroczyście zainaugurowała Pani Dyrektor Dorota Lisowska, która odczytała dzieciom wstęp książki pt. Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków. Naszymi gośćmi byli: p. dr Rafał Piechocki - autor rymowanek dla dzieci i wykładowca Akademii św. Jakuba z Paradyża, p. Wiesława Głowaczewska - pielęgniarka, p. Agnieszka Nadrowska - pedagog oraz p. Jolanta Tokarek - kierownik biblioteki.

Zaproszeni goście zabrali uczniów w niesamowity świat bajkowych, leśnych przyjaciół Słodziaków, tworząc wspaniałą atmosferę do przeżywania radości ze wspólnego czytania. Dodatkową atrakcją były historie Słodziaków czytane przez znanych aktorów. Uczniowie wysłuchali opowiadania pt. Marzenie , które mistrzowsko przeczytała aktorka Danuta Stenka. Uczniowie, którzy uczestniczyli w akcji otrzymali wklejki Zalety głośnego czytania, które własnoręcznie ozdabiali. Kontynuacją dnia były zadania edukacyjne i plastyczne związane z bohaterami książki. To był niesamowity dzień, który wszystkich zainspirował do wspólnego, systematycznego czytania!

Spośród uczniów, którzy wzięli udział w konkursie Szkolne Przygody Gangu Słodziaków oraz zgromadzą wszystkie naklejki w Albumie Czytania zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody (maskotki i książki). Dziękujemy za udział w akcji!
GALERIA


Mariola Nogły
Katarzyna Pawłowicz-Bielska