Luty 23 2020 07:58:19
Zespół Szkół nr 20
O szkole
Historia
Dyrekcja
Sekretariat
Bilblioteka
Świetlica
Stołówka
Pomoc medyczna
Pedagog/Psycholog
Nauczyciele
Pracownicy administracji
Sport
Harcerstwo
Samorząd Szkolny
Dokumenty szkoły
Statut szkoły
PZO w SP-20
Program Wychowawczo-Profilaktyczny
Program nauczania Wychowania do życia w rodzinie dla klasy 8
Regulaminy
Organizacja wycieczek
Nabór SP-20 2020/2021
Nabór do SP
Zasady rekrutacji
Obwody
Wykaz dokumentów
Terminy postępowania
Wnioski
Dla ucznia
PROJEKT ZIT
Plan dzwonków
Zajęcia dodatkowe
Projekt edukacyjny
Konkursy przedmiotowe
Konkursy
Prawo Szkolne
Telefon zaufania
Egzamin ósmoklasisty
Kalendarz roku szkolnego
Rodzice
Dokumenty szkoły
Rada Rodziców
Wpłaty na Radę Rodziców
Licznik
--->>> <<<---
Ferie 2012

W ramach akcji "Zima 2012" w szkole zorganizowana zostanie półkolonia i zajęcia sportowe. Wszystkich chętnych zapraszamy do zapoznania się z programami zajęć:

 • Harmonogram Półkolonii

 • Harmonogram zajęć sportowych

 • DBI (2)

  Wczoraj tj.07 lutego 2012 w ramach Dni Bezpiecznego Internetu 2012r. w naszej szkole propagowano treści związane z bezpiecznym korzystaniem z sieci.

  Od godziny 8:00-12:25 klasy edukacji wczesnoszkolnej oglądały film pt.”Sieciaki”, a następnie uczestniczyły w prelekcji na temat korzystania z sieci internetowej, na koniec każdy uczeń otrzymał kolorowankę (postać sieciaka). Uczniowie klas IV-VI zapoznawali się z materiałami wybranymi ze stron DBI, podczas zajęć informatycznych, a następnie zapoznają się ze stroną www.sieciaki.pl (na której założą własne konta wejściowe). Całość zakończyła się pogadanką podsumowującą na temat "Bezpiecznie korzystam z Internetu."

  Uczniowie z gimnazjum zapoznali się dostępnym na stronie DBI materiałami, a następnie uczestniczyli w forum dyskusyjnym na temat korzystania z sieci. Niektóre zajęcia będą prowadzone przez cały tydzień w poszczególnych klasach według planu lekcji na zajęciach informatycznych.

  Ponadto w holu szkoły została prowadzona kampania na temat "Bezpiecznego Internetu" -przez cały dzień 07.02.2011r. wyświetlane były spoty reklamowe udostępniane na stronach DBI. W szkole rozwieszone zostały plakaty i ulotki dotyczące „DNIA BEZPECZNEGO INTERNETU”

  X Targi Edukacyjne ABSOLWENT

  W dniach 6-7 marca 2012r.odbędą się X Targi Edukacyjne ABSOLWENT 2012; w Gorzowie Wielkopolskim w hali AWF przy ul. Słowiańskiej.

  Jak co roku w każdej z edycji prezentować się będzie ponad 120 wystawców z całego kraju z czego bogatą ofertę zaprezentują szkoły ponadgimnazjalne. Targi co roku odwiedza wiele tysięcy uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz studentów. To jedna z największych imprez edukacyjnych w Polsce. Targi ABSOLWENT to 10 lat tradycji i doświadczenia !!!

  WSTĘP BEZPŁATNY. Na targach uczniowie otrzymają wiele pożytecznych informacji dotyczących dalszej drogi kształcenia. Więcej informacji dla zwiedzających na stronie targów. Strona targów: www.absolwent.targi.pl

  DBI

  Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

  W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu „Safer Internet”. Głównym partnerem DBI 2012 jest Fundacja Orange.

  DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.

  Podczas obchodów DBI organizatorzy zachęcają szkoły, organizacje pozarządowe, firmy i osoby prywatne do wspierania tego przedsięwzięcia przez organizację lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów (m.in. zajęć edukacyjnych, happeningów, gazetek szkolnych, kampanii informacyjnych, konkursów).

  W związku z tym w naszej szkole jest ono obchodzone przez cały ten tydzień, a główne obchody odbędą się w środę - w międzynarodowy dzień bezpiecznego internetu

  DBI (3)

  Dnia 06 lutego 2012r. wybrani Gimnazjaliści z klasy 102g (grupa 15 osobowa), uczestniczyła w konferencji w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu 2012 zorganizowanego przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policja w Gorzowie Wlkp. i Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wlkp. wspólnie z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Gorzowie Wlkp. oraz portalem Nasza-Klasa.pl. Konferencja odbyła się w siedzibie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie Wlkp.

  Tematem przewodnim był Internet jako łącznik między pokoleniami, wszystkie działania realizowane były pod hasłem "Wspólnie odkrywamy cyfrowy świat! Bezpiecznie!". Uczniowie wysłuchali wykładu pt. „Bezpieczeństwo w sieci – o czym warto wiedzieć i pamiętać”, który przedstawiła Małgorzata Czapska z Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. Zapoznali się z głównymi zagrożeniami istniejąccymi w Internecie oraz niebezpieczeństwem związanym z graniem w brutalne gry komputerowe. Pani Monika Budynek z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Ośrodek Terapii Uzależnień w Gorzowie Wlkp. wskazała uczniom sygnały świadczące o uzależnieniu od Sieci oraz sposobach pomocy takim osobom.

  „Aspekty prawne cyberprzemocy” przedstawił kom. Piotr Wiśniewski z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Zapoznał uczniów z z przestępstwami cyberprzemocy i pokazł spoty telewizyjne dot. cyberprzemocy stworzone przez gimnazjalistów – finalistów Międzynarodowego Konkursu na Spot Telewizyjny pn. „Jestem e-ambasadorem w Sieci”.

  Na koniec młodzież obejrzała specjalny program przygotowany przez Fundacje Dzieci Niczyje i Policję, a prowadzony przez znaną wokalistkę Ewę Farnę, gdzie uczniowie poznali ofiary znieważeń i naruszenia wizerunku w Internecie. Uczniowie wrócili z głęboką i uporządkowaną wiedzą na temat Internetu.

  Materiał opracowany na podstawie informacji przygotowanych przez kom. Piotr Wiśniewski Wydział Prewencji KWP w Gorzowie Wlkp. ze strony: http://www.lubuska.policja.gov.pl/


  Dni otwarte

  Harmonogram dni otwartych drzwi w szkołach ponadgimnazjalnych w Gorzowie Wlkp. w roku szkolnym 2011/2012 można pobrać >>TU<<

  Prawo autorskie w Internecie

  Dnia 01 lutego 2012r. (środa) w czytelni odbyły się zajęcia w ramach DBI na temat „Prawo autorskie w Internecie”.

  Klasy 604 i 602 wysłuchały wykładu pani Małgorzaty Czapskiej z Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp.-spotkanie zorganizowała pani Irena Stefanów z biblioteki szkolnej.

  Uczeń bezpieczny w Internecie

  Dnia 31 stycznia 2012r. w czytelni klasy 601 i 603 szkoły podstawowej uczestniczyły w zajęciach w ramach realizowanego programu przez bibliotekę szkolną „Uczeń bezpieczny w Internecie”

  DBI (Dni Bezpiecznego Internetu 07 luty 2012r.), tematem spotkania były zagrożenia wynikające z nierozważnego korzystania z sieci. Z tematyką zapoznała uczniów sierżant sztabowy Kinga Smilgin z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp.

  propozycja półkolonii organizowanych w Zespole Szkół nr 20

  ZIMA W MIEŚCIE!
  propozycja półkolonii organizowanych w Zespole Szkół nr 20

  Propozycje półkolonii można zobaczyć >>TU<<

  Tesco dla Szkół

  W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły z klasy 303 gim. pod opieką pani Brygidy Dowejko wzięli udział w kolejnej edycji cieszącego się dużą popularnością konkursu "Tesco dla Szkół". Zadaniem konkursu pod hasłem "Ekorewolucja" było nakręcenie 2-minutowego filmiku na temat działań ekologicznych prowadzonych na terenie szkoły lub środowiska. Już dnia 09.01.12r. po zakończonej akcji głosowania przez internautów nasz filmik zespołu "Green People" został zaliczony do grona 15 najlepszych prac zdobywając 47 390 głosów!!! w ten sposób zostaliśmy zaliczeni do grona zdobywców nagród. Nagrodami w konkursie jest pracownia multimedialna dla szkoły, a uczestnicy otrzymają elektroniczne czytniki książek.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły oraz osobom, które pomogły nam w tym sukcesie oddając swój głos na nasz filmik!!!

  Akcja UNICEF Wszystkie Kolory Świata trwa!

  Akcja UNICEF Wszystkie Kolory Świata trwa!

  Już dziś możesz zagłosować na lalkę, wykonaną przez ucznia naszej szkoły i pomóc nam wygrać koncert Majki Jeżowskiej.

  Wystarczy wejść na stronę :
  facebook.com/unicefpolska
  a tam w menu po lewej stronie kliknąć na Wszystkie Kolory Świata i wśród wielu lalek odnaleźć Eskimosa z podpisem: Zespół Szkół nr 20 w Gorzowie

  Oddaj na nas głos! To takie proste!

  Elektroniczny Dziennik
  BIP
  Klub Szkół UNICEF
  Certyfikaty


  Logowanie
  Nazwa użytkownika

  Hasło  Nie możesz się zalogować?
  Poproś o nowe hasło
  Wygenerowano w sekund: 0.06 1,540,814 Unikalnych wizyt