Luty 18 2019 16:14:30
Zespół Szkół nr 20
O szkole
Historia
Dyrekcja
Sekretariat
Bilbioteka
Świetlica
Stołówka
Pomoc medyczna
Pedagog/Psycholog
Nauczyciele
Pracownicy administracji
Sport
Harcerstwo
Dokumenty szkoły
Statut szkoły
WZO w SP-20
Program Wychowawczo-Profilaktyczny
Regulaminy
Organizacja wycieczek
Nabór SP-20 2019/2020
Nabór do SP
Zasady rekrutacji
Obwody
Terminy postępowania
Kryteria rekrutacji
Wnioski
Dla ucznia
PROJEKT ZIT
Plan dzwonków
Podręczniki
Zajęcia dodatkowe
Projekt edukacyjny
Konkursy przedmiotowe
Konkursy
Prawo Szkolne
Telefon zaufania
Egzamin gimnazjalny
Kalendarz roku szkolnego
Rodzice
Dokumenty szkoły
Rada Rodziców
Wpłaty na Radę Rodziców
Licznik
--->>> <<<---
Dzień głośnego czytania w klasach młodszych.
W poniedziałek 15 października 2018 r. odbył się Dzień Głośnego Czytania, którego celem była popularyzacja czytelnictwa wśród uczniów klas I-III oraz wyrabianie w dzieciach nawyku codziennego czytania książek. W akcji wzięło udział 305 uczniów z klas I-III, którzy przystąpili do konkursu Szkolne Przygody Gangu Słodziaków. Dzień uroczyście zainaugurowała Pani Dyrektor Dorota Lisowska, która odczytała dzieciom wstęp książki pt. Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków. Naszymi gośćmi byli: p. dr Rafał Piechocki - autor rymowanek dla dzieci i wykładowca Akademii św. Jakuba z Paradyża, p. Wiesława Głowaczewska - pielęgniarka, p. Agnieszka Nadrowska - pedagog oraz p. Jolanta Tokarek - kierownik biblioteki.

Zaproszeni goście zabrali uczniów w niesamowity świat bajkowych, leśnych przyjaciół Słodziaków, tworząc wspaniałą atmosferę do przeżywania radości ze wspólnego czytania. Dodatkową atrakcją były historie Słodziaków czytane przez znanych aktorów. Uczniowie wysłuchali opowiadania pt. Marzenie , które mistrzowsko przeczytała aktorka Danuta Stenka. Uczniowie, którzy uczestniczyli w akcji otrzymali wklejki Zalety głośnego czytania, które własnoręcznie ozdabiali. Kontynuacją dnia były zadania edukacyjne i plastyczne związane z bohaterami książki. To był niesamowity dzień, który wszystkich zainspirował do wspólnego, systematycznego czytania!

Spośród uczniów, którzy wzięli udział w konkursie Szkolne Przygody Gangu Słodziaków oraz zgromadzą wszystkie naklejki w Albumie Czytania zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody (maskotki i książki). Dziękujemy za udział w akcji!
GALERIA


Mariola Nogły
Katarzyna Pawłowicz-Bielska
Wycieczka edukacyjno-przyrodnicza
Ogród Dendrologiczny w Przelewicach był miejscem docelowym pierwszej z trzech wycieczek edukacyjno-przyrodniczych organizowanych w naszej szkole. W wycieczce, która odbyła się 22 października udział wzięli uczniowie z klas piątych.

Przeprowadzone zostały zajęcia na ścieżce edukacyjnej Stare, starsze i najstarsze, które miały pomóc w poznaniu odpowiednich pojęć i zjawisk związanych z długowiecznością roślin oraz ich rozwojem. Uczniowie dowiedzieli się również o najstarszych okazach rosnących w Ogrodzie Dendrologicznym.
Podczas spaceru, mogliśmy obejrzeć wspaniałą roślinność, bogatą kolekcję drzew i krzewów ze strefy klimatu umiarkowanego całego świata. Zwiedziliśmy ogród japoński z oczkiem wodnym, mostem i pawilonem herbacianym, stawy z mostkami i altaną na wodzie, źródlisko, ogród skalny oraz aleje tematyczne.

Dodatkowo odbyły się zajęcia laboratoryjne: Ekstrakcja i rozdział barwników roślinnych, podczas których uczniowie poznali barwniki występujące w liściach.
GALERIA


Zespół przyrodników
"Naukobus" interaktywna wystawa w SP20
W ramach projektu „Nauka dla Ciebie”, realizowanego przez Centrum Nauki Kopernik wraz z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, naszą szkołę odwiedził NAUKOBUS. To objazdowa, interaktywna wystawa, dzięki której mogliśmy poznać prawa nauki poprzez samodzielne eksperymentowanie.

Wystawa, trwająca od 18 do 19 października, zawierała dziewiętnaście eksponatów rozstawionych w szkole. Trzech edukatorów pomagało zwiedzającym uczniom zrozumieć prezentowane zjawiska z dziedziny fizyki, biologii i matematyki. Mogliśmy doświadczyć, jak działa w praktyce teoria zachowania pędu, naocznie zrozumieć twierdzenia Pitagorasa czy rozwiązać logiczne łamigłówki. Największym zainteresowaniem cieszył się eksponat „silny jak serce”, dzięki któremu mogliśmy porównać swoją wydajność z pracą serca oraz efektowna „kula plazmowa” zawierająca niewielkie ilości gazów szlachetnych i elektrodę.

NAUKOBUS to także badania. Uczniowie trzech wybranych klas wypełniali ankiety przed i po obejrzeniu wystawy, mające przyczynić się do rozwoju kapitału naukowego. Podczas uroczystego zakończenia wystawy pan dyrektor Jerzy Koziura odebrał upominek dla naszej szkoły – anatomiczny model ciała ludzkiego. W tym ciekawym wydarzeniu uczestniczyło około 1050 uczniów, 45 nauczycieli oraz wielu rodziców.
Konkursy przedmiotowe 2018 - 2019
Informacje dotyczące organizacji etapu szkolnego konkursów przedmiotowych w szkole podstawowej nr 20 w roku 2018/2019 dostępne są w :
Zarządzeniu dyrektora szkoły nr 27/2018 z 09 października 2018 roku

oraz w zakładce konkursy przedmiotowe
Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Ponieważ w tym roku szkolnym Dzień Edukacji Narodowej przypadał w niedzielę, uroczystość przygotowana została z małym wyprzedzeniem w piątek 12 października.
Pierwszym punktem programu był występ przygotowany przez uczniów klas 701, 702, 704 i 605 przedstawiający uczniów i nauczycieli z przymrużeniem oka. Scenki z życia szkolnego przeplecione zostały piosenkami w wykonaniu szkolnego zespołu wokalnego, m.in. piosenką o dykcji Artura Barcisia oraz piosenką ułożoną z typowych tekstów nauczycieli. Całość spotkała się z żywym przyjęciem widzów.
W drugiej części z niespodzianką wystąpiły nauczycielki nauczania początkowego, poruszając temat ciągle odkładanej rozbudowy naszej szkoły. Ustami „młodego przedsiębiorcy budowlanego” w zabawny sposób przedstawiły naszą obecną sytuację lokalową. Następnie w rytmie znanych melodii tanecznych rozbujały wszystkich zgromadzonych.
W części oficjalnej były życzenia dla wszystkich i nagrody dla wyróżniających się nauczycieli, po czym rozstaliśmy się w tej radosnej atmosferze.
GALERIA

Każdy początek jest trudny, ale ćwiczenie czyni mistrza.
Mowa jest istotnym sposobem wyrażania myśli, uczuć oraz podstawowym narzędziem komunikacji między ludźmi. Jej wyrazistość i poprawność czyni z języka sprawne narzędzie porozumiewania i wzbogaca wypowiedź o dodatkowe walory estetyczne. Tylko od nas zależy, czy mowa będzie naszym sprzymierzeńcem, czy też barierą w kontaktach z innymi ludźmi. Dlatego powinniśmy dbać o nią szczególnie, dążąc do jej czystości, sprawności i perfekcji. W dniu 22 października 2018r. uczniowie klasy 404spxi poznali praktyczne i podstawowe ćwiczenia odpowiadające za właściwy oddech i poprawną dykcję. Są to pierwsze z cyklu trzech spotkań z aktorami teatralnymi, podczas których zainteresowani uczniowie poznają tajniki pracy aktora i zaznajamiają się z jego warsztatem pracy. Dzieci wykonywały szereg ćwiczeń oddechowych, rozgrzewających ciało oraz aparat mowy. Nie obyło się oczywiście bez dobrej zabawy. Czekamy na kolejne spotkanie. Poświęcone ono będzie pracy nad tekstem, czyli dzieci poznają podstawy recytacji, scenicznej interpretacji tekstu.

Po zajęciach praktycznych zostaliśmy oprowadzeni po samym teatrze. Pozwolono nam wejść na scenę oraz zajrzeć za kulisy. Widzieliśmy pracownię krawiecką, malarską. Zajrzeliśmy także do miejsc, gdzie aktorzy są czesani, malowani oraz ubierani w kostiumy sceniczne. Było to bardzo ciekawe przeżycie, gdyż nigdy wcześniej nie widzieliśmy tak magicznego miejsca „od kuchni”.

GALERIA


Ewa Malewicz-Staborska
Wychowawca klasy 404spxi
Święto Edukacji Narodowej 2018
Z okazji Dnia Nauczyciela uczniowie naszej szkoły przyznali dyplomy nauczycielom w różnych kategoriach, które to przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli na uroczystym apelu.

Pan Krzysztof Okoński otrzymał dyplom w kategorii "WULKAN ENERGI"

Pani Halina Kuś otrzymała dyplom w kategorii "OSTRA JAK KOSA"

Pani Karolina Goldberg otrzymała dyplom w kategorii "POTULNA JAK BARANEK"

Pani Alicja Maj otrzymała dyplom w kategorii "ZŁOTA RĄCZKA "

Pan Krzysztof Okoński otrzymał dyplom w kategorii "POZYTYWNIE ZAKRĘCONY"

Pani Kamila Frątczak otrzymała dyplom w kategorii "MISS MODY"

GALERIA

Dni Tabliczki Mnożenia
W dniach 9 – 11 października odbyły się w naszej szkole Dni Tabliczki Mnożenia. Uczniowie mieli możliwość zdobycia tytułu „Mistrza Tabliczki Mnożenia”. Wystarczyło podejść do egzaminu ustnego i obliczyć poprawnie 5 przykładów w ciągu 3 minut. W klasach IV – VIII SP oraz III G tytuł ten zdobyło łącznie 105 uczniów. W komisjach zasiadali uczniowie klas 801, 806, 301 oraz 304, dzięki którym całość przebiegła pomyślnie.

Tytuł tegorocznej edycji brzmiał: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”, dlatego uczniowie klas VII spacerowali po korytarzu i zachęcali nauczycieli do podjęcia wyzwania. Przepytana została większość nauczycieli, którzy bardzo chętnie włączyli się do akcji.
Ponadto, podczas lekcji matematyki uczniowie rozwiązywali łamigłówki, grali w gry, m.in. w karty Grabowskiego. Wszystko było ściśle związane z tabliczką mnożenia, intensywnie utrwalaną w tych dniach w formie zabawy.

Dziękujemy wszystkim Uczniom i Nauczycielom za udział w wydarzeniu.
GALERIA


Nauczyciele matematyki
Europejski Dzień Języków Obcych 2018
16.10 w naszej szkole odbył się Europejski Dzień Języków Obcych. Klasy ósme uczestniczyły w prezentacji państw europejskich. Uczniowie wszystkich klas ósmych zaprezentowały bardzo wysoki poziom. Uczniowie pod kierunkiem swoich wychowawców przygotowali plakaty, flagi, napisy krajów, które reprezentowali. Przygotowali również dwie potrawy charakterystyczne dla danego kraju. Ponadto z każdej klasy przebrana była jedna osoba za znaną postać utożsamianą z danym państwem. Zwieńczeniem prezentacji był test (quiz) z wiedzy o państwach Unii Europejskiej.

Spośród siedmiu klas ósmych komisja wyłoniła zwycięzców:
I miejsce- klasa 804
II miejsce- klasa 801
III miejsce- klasa 805


Wszystkim uczniom dziękujemy za udział, za trud przygotowania prezentacji, a zwycięzcom gratulujemy.

GALERIA


Organizatorzy: Małgorzata Pietrzak i Agnieszka Słowik
Konwersacje językowe
Z okazji Dni Języków Obcych w naszej szkole odbyła się promocja i konwersacje językowe. Uczestnikami tych spotkań byli uczniowie klas szóstych. 15.10 uczniowie mieli okazję posłuchać prezentacji w języku niemieckim. Prezentację o krajach obszaru niemieckojęzycznego przygotowali uczniowie klas 3 gimnazjum.

17.10 w środę odbyły się konwersacje w języku angielskim. Uczniowie mieli okazję posłuchać native speakera, którym był Bernie Franklin z San Francisco. Nasz gość opowiedział o San Francisco i Los Angeles, pokazał zdjęcia z podróży i je omówił. Jedna godzina lekcyjna nie wystarczyła, żeby opowiedzieć o swoich ciekawych podróżach i tylu miejscach, które odwiedził Bernie. Na koniec spotkania uczniowie mieli okazję zadać mu pytania. Cieszymy się, że tylu uczniów odważyło się rozmawiać z naszym gościem w języku angielskim i przygotowało ciekawe pytania.

Organizatorzy:
Małgorzata Pietrzak
Agnieszka Słowik
Paweł Karolczuk
PREZYDIUM SAMORZĄDU SZKOLNEGO 2018/2019


PREZYDIUM SAMORZĄDU SZKOLNEGO 2018/2019


PRZEWODNICZĄCA
DOROTA MIKOŁAJEWSKA 806

ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEJ
EMIL MAJEWSKI 701


SEKRETARZ

PATRYCJA SKÓRA 806

RZECZNIK PRAW UCZNIA
ZUZANNA RYBOK 302

ZESPÓŁ REDAKCYJNY-GAZETKA
MARTYNA WIELGUS 506
SOBIERAJCZYK LAURA 606


ZESPÓŁ REDAKCYJNY-STRONA INTERNETOWA
SZTOGRYN AMELIA 604
SIAREK MARTYNA 604


KOORDYNATOR IMPREZ SZKOLNYCH

SKRZYŃSKA JOLANTA 302

OPIEKUN
PAN MAREK ZBLEWSKI
Elektroniczny Dziennik
BIP
XXX-LECIE SZKOŁY
OBCHODY
MEDIA O NAS
FOTOGALERIA
Przyjaciele Szkoły


Certyfikaty


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.05 1,314,776 Unikalnych wizyt