Maj 26 2019 04:05:56
Zespół Szkół nr 20
O szkole
Historia
Dyrekcja
Sekretariat
Bilbioteka
Świetlica
Stołówka
Pomoc medyczna
Pedagog/Psycholog
Nauczyciele
Pracownicy administracji
Sport
Harcerstwo
Dokumenty szkoły
Statut szkoły
PZO w SP-20
Program Wychowawczo-Profilaktyczny
Regulaminy
Organizacja wycieczek
Nabór SP-20 2019/2020
Nabór do SP
Zasady rekrutacji
Obwody
Terminy postępowania
Kryteria rekrutacji
Wnioski
Rekrutacja do Szkół Ponadpodstawowych
E-nabór
Przedmioty punktowane
Rozporządzenie MEN
Zarządzenie Kuratora
Harmonogram
Prezentacja
Linki do stron
Dla ucznia
PROJEKT ZIT
Plan dzwonków
Podręczniki
Zajęcia dodatkowe
Projekt edukacyjny
Konkursy przedmiotowe
Konkursy
Prawo Szkolne
Telefon zaufania
Egzamin gimnazjalny
Kalendarz roku szkolnego
Rodzice
Dokumenty szkoły
Rada Rodziców
Wpłaty na Radę Rodziców
Licznik
--->>> <<<---
"Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!"
DBI 2019 odbędzie się 5 lutego 2019 r. pod hasłem "Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!".

Nadchodząca edycja Dnia Bezpiecznego Internetu zachęca wszystkich do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. Podczas obchodów DBI 2019 organizatorzy chcą podkreślić istotę współpracy pomiędzy różnymi sektorami przy wspieraniu pozytywnych zmian w sieci. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.


Weź udział w konkursie na najciekawszy plakat lub inną pracę plastyczną, graficzną pt. "Działajmy razem!”.

1. Plakat może mieć postać pracy plastycznej, kolażu lub komiksu.
3. Format prac: co najmniej A3.
4. Pod uwagę będzie brana treść, pomysłowość oraz estetyka wykonania.
5. Prace należy dostarczyć w terminie do 01 lutego 2019 r. do nauczycieli informatyki.


OCENA DODATKOWA z przedmiotu.

Zapraszamy do przygotowania prac:
Nauczyciele informatyki.
"Pożycz książkę w ciemno"
Nic tak nie umila zimowych wieczorów, jak dobra lektura. Wpisując się w świąteczny klimat, nauczyciele bibliotekarze przygotowali uczniom nietypowy sposób wypożyczeń.
Na czwartkowych przerwach, w holu szkoły, czekały na nich książkowe upominki, szczególnie nasze nowości. Jakie tytuły kryły się pod warstwą ozdobnego papieru? O tym nasi czytelnicy dowiedzieli się dopiero w domu, po rozpakowaniu wypożyczonych pozycji.
Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem w każdej grupie wiekowej. Zanim nadejdą prawdziwe święta, przy dźwiękach kolęd i smaku świątecznych pierników, mogliśmy poczuć radość otwierania pierwszych prezentów.
Wszystkim naszym Czytelnikom życzymy wielu literackich wrażeń...


GALERIAWarsztaty czytelniczo - twórcze dla uczniów klas I
Tuż przed świętami odbyły się kolejne warsztaty z cyklu Wieczorki czytelnicze. Tym razem w zajęciach czytelniczo- twórczych pod hasłem Magiczne święta Bożego Narodzenia wzięli udział uczniowie klas I. Świąteczny klimat udzielił się wszystkim. Było wesoło i kolorowo. Uczniowie zapoznali się z różnymi propozycjami książkowymi na temat świąt i tradycji bożonarodzeniowych. Z uwagą i zainteresowaniem wysłuchali opowiadania pt. W pracowni św. Mikołaja. Świetnie zapamiętali wszystkie ważne informacje, co udowodnili w quizie na temat treści utworu. Były świąteczne ciekawostki, interesujące pytania, a uczestnicy z entuzjazmem dzielili się swoimi doświadczeniami oraz wspomnieniami.
Czy wiecie, na przykład, że w Polsce, w zależności od regionu, świąteczne prezenty przynosi Gwiazdor, Dziadek Mróz, Śnieżynka oraz Dzieciątko i Aniołek. A czy widzieliście kiedyś szopkę krakowską?
Tradycyjnie uczniowie wykonali również pracę twórczą. Tym razem był to zimowy krajobraz w czasie najpiękniejszych świąt, świąt Bożego Narodzenia.
Do zobaczenia w styczniu!

Katarzyna Pawłowicz- Bielska
Małgorzata Protoklitow
Życzenia Świąteczne
Konkursy Kuratoryjne
W listopadzie 2019 roku uczniowie szkoły podstawowej brali udział w konkursach przedmiotowych pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty.

Uczniowie, którzy napisali najlepiej będą reprezentować szkołę w etapie rejonowym.


Zakwalifikowane osoby
" Lepsza mała pomoc niż wielkie współczucie"
Dobiegła końca I tura zbiórki w akcji Cztery Łapy. W dniu 14 grudnia wszystkie dostarczone przez uczniów klas 7 produkty takie jak koce czy karma dla psów i kotów zostały odebrane przed przedstawiciela Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt ANIMALS.
Produkty te trafią do potrzebujących zwierząt .Dzięki wrażliwości uczniów i ich rodziców zwierzęta ze schroniska będą miały napełnione brzuszki i przetrwają zimę w cieple.

Dziękuję bardzo wszystkim uczestnikom zbiórki za ich dobre serce i zaangażowanie.W lutym rusza wiosenna tura akcji Cztery Łapy i ponownie gorąco zachęcam do udziału.


Agnieszka Szatkowska
Program Domowych Detektywów - Jaś i Małgosia na tropie.
Po trzech miesiącach realizacji programu profilaktycznego o nazwie PROGRAM DOMOWYCH DETEKTYWÓW - JAŚ I MAŁGOSIA NA TROPIE przez klasę 507 SP nadszedł czas podsumowań. Wieczór Jasia i Małgosi to integralna część programu i stanowi jego podsumowanie, które w naszej szkole odbyło się 03.12.2018r.
Celami programu były: opóźnienie momentu, w którym uczniowie po raz pierwszy sięgną po alkohol, zmniejszenie spożycia alkoholu wśród nastolatków,ograniczenie skali problemów związanych z piciem alkoholu przez młodzież.

Podczas realizacji programu Domowych Detektywów uczniowie otrzymali cztery zeszyty. Każdy z zeszytów zawierał jedną historyjkę (komiks) i zadania, które były rozwiązywane w domu razem z rodzicami.
Bohaterami komiksów była para młodych detektywów: Jaś i Małgosia, którzy:dawali cenne wskazówki dotyczące negatywnych konsekwencji picia alkoholu, wskazywali powody, dla których młodzi ludzie piją alkohol,ostrzegali przed wpływami środków masowego przekazu na kształtowanie się przekonań na temat alkoholu, podawali przykłady presji rówieśniczej i sposoby radzenia sobie z presją.

Podczas Wieczoru Jasia i Małgosi dzieci pięknie przedstawiły, w formie plakatów i prezentacji multimedialnej, czego się nauczyły. Wszyscy obecni goście byli pod wrażeniem wiedzy i postawy naszych uczniów.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym!
Zajęcia dodatkowe
Wszechstronny rozwój dziecka możliwy jest dzięki bogatej ofercie zajęć dodatkowych organizowanych przez nauczycieli naszej szkoły. Oferta zajęć jest różnorodna. Przygotowana z zakresu różnych przedmiotów, od zajęć dydaktycznych do zajęć artystycznych. Dostosowana jest do możliwości uczniów, ich zainteresowań.

Zajęcia otwarte są dla uczniów, którzy mają różne problemy wynikające w procesie nauczania. Podczas spotkań młody człowiek ma możliwość odkrywać swoje zdolności, zamiłowania, pogłębiać wiedzę w danym zakresie czy zdobywać nowe doświadczenia. Zajęcia dodatkowe są formą rozwijającą ale też pełnią rolę wsparcia i pomocy specjalisty podczas trudności na lekcji.

W załączniku oferta zajęć do uczniów klas siódmych i ósmych.
30 listopada można było spotkać na korytarzach naszej szkoły dziwnie rozglądających się gimnazjalistów, jakby coś zgubili...
30 listopada br. w naszej szkole odbył się happening pn. Bohaterowie naszych lektur. Pod opieką pani Barbara Bilińskiej uczennice z klasy 301 gimnazjum, Patrycja Gierszner, Amelia Korbanek, Aleksandra Pocztarek i Natalia Włodek, przygotowały ciekawą zabawę dla swoich kolegów i koleżanek z gimnazjum. Najpierw gospodarze klas otrzymali przypinki z wizerunkami bohaterów literackich i danymi tych bohaterów.

Każdy gospodarz otrzymał inny zestaw postaci literackich, a że postaci były pogrupowane parami, należało podczas przerw odszukać swoją druga połówkę, następnie udać się do stolika ustawionego w holu głównym, odpowiedzieć na pytanie dotyczące bohaterów (poprawna odpowiedź była nagradzana punktem), następnie poczęstować się cukierkiem i zrobić sobie zdjęcie w fotobudce, oczywiście z odpowiednimi rekwizytami i swoją odnalezioną połówką.

Zabawa była przednia, ciekawa, zachęcająca do czytania książek i pozwalała zawrzeć nowe znajomości, co było bardzo cenne w tej zabawie… Czekamy na kolejne happeningi.

GALERIA

Szkolny Klub Czytelniczy zachęca do czytania
29 listopada br. w czytelni szkolnej odbyło się spotkanie Szkolnego Klubu Czytelniczego. Spotkanie przygotowała Asia Żołędzieska i Weronika Kałużna z klasy 301 gimnazjum. W spotkaniu uczestniczyła pani wicedyrektor Barbara Bilińska, która zachęcała nas do dzielenia się swoimi refleksjami nt. przeczytanych książek. Uczestnikami spotkania byli koledzy i koleżanki z klas VIII i III gimnazjum.

Każdy miał szansę polecić wybraną przez siebie książkę innym. Wielu uczestników spotkania zaskakiwało nas swoim oczytaniem, np. Kuba Idziaszek z klasy 302 gimnazjum, który przeczytał chyba wszystkie książki, jakie znajdują się w naszej bibliotece i nie tylko w naszej. Na wszystkich czekał słodki poczęstunek. Kolejne spotkanie z uczestnikami i bohaterami przeczytanych książek za trzy tygodnie.
Szlachetna Paczka 2018
Miło nam ogłosić, że w tegorocznej akcji udało się zrobić 88 paczek dla dwóch wybranych rodzin.
Co więcej, w paczkach jest wszystko o co prosiły rodziny.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom - rodzicom, uczniom i nauczycielom.
Dobrze wiecie, że bez Was nie udałoby się nic. A udaje się wszystko, bo jesteście gotowi poświęcić swój czas, pieniądze i serce.

Szlachetną Paczkę zrobiły klasy czwarte, piąte, szóste i gimnazjalne.

Brawo!
Elektroniczny Dziennik
BIP
XXX-LECIE SZKOŁY
OBCHODY
MEDIA O NAS
FOTOGALERIA
Przyjaciele Szkoły


Certyfikaty


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.31 1,365,363 Unikalnych wizyt