Listopad 15 2019 22:49:16
Zespół Szkół nr 20
O szkole
Historia
Dyrekcja
Sekretariat
Bilblioteka
Świetlica
Stołówka
Pomoc medyczna
Pedagog/Psycholog
Nauczyciele
Pracownicy administracji
Sport
Harcerstwo
Samorząd Szkolny
Dokumenty szkoły
Statut szkoły
PZO w SP-20
Program Wychowawczo-Profilaktyczny
Program nauczania Wychowania do życia w rodzinie dla klasy 8
Regulaminy
Organizacja wycieczek
Nabór SP-20 2019/2020
Nabór do SP
Zasady rekrutacji
Obwody
Terminy postępowania
Kryteria rekrutacji
Wnioski
Rekrutacja do Szkół Ponadpodstawowych
E-nabór
Przedmioty punktowane
Rozporządzenie MEN
Zarządzenie Kuratora
Harmonogram
Prezentacja
Linki do stron
Dla ucznia
PROJEKT ZIT
Plan dzwonków
Zajęcia dodatkowe
Projekt edukacyjny
Konkursy przedmiotowe
Konkursy
Prawo Szkolne
Telefon zaufania
Egzamin ósmoklasisty
Kalendarz roku szkolnego
Rodzice
Dokumenty szkoły
Rada Rodziców
Wpłaty na Radę Rodziców
Licznik
--->>> <<<---
Zabawa klas 807 i 803 w Laser Tagu
W takie upały, jakie przyniósł nam czerwiec, trudno skupić się na nauce... Postanowiliśmy zatem połączyć przyjemne z pożytecznym i ruszyć 10.06. br. do Laser Tagu. Nasze klasy, 807 i 803, wspaniale bawiły się, szalejąc na świeżym powietrzu.
Podzieleni na zespoły z zaangażowaniem uczestniczyliśmy m.in. w zdobywaniu i obronie fortecy. Ileż towarzyszyło nam emocji!
Zabawę zakończyliśmy spacerem i odpoczynkiem w parku, gdzie zajadaliśmy smakowite lody.


FOTORELACJA

Wakacje bez zagrożeń
11 czerwca uczniowie klasy 704 i 705 wzięli udział w VII Konferencji Młodzieży - Gorzów 2019 zorganizowanej pod hasłem Wakacje bez zagrożeń.

Konferencję zaszczycił Pan Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego Jacek Wójcicki, Władysław Dajczak - Wojewoda Lubuski oraz Pani Grażyna Wojciechowska - Prezes Fundacji Czysta Woda.

Podczas konferencji oglądaliśmy występ zespołu muzycznego Radioactive uczniów II LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gorzowie Wlkp. oraz grupę taneczną Mirage.

Pan Ireneusz Czerniec - lekarz medycyny - ortopeda opowiedział nam o najczęstszych urazach narządu ruchu podczas wakacji i ich przyczynach.
Pan Mariusz Król - lekarz medycyny - psychiatra wytłumaczył jaki mają wpływ narkotyki, dopalacze i alkohol na organizm młodego człowieka.

O przemocy i agresji w cyberprzestrzeni opowiedział pan Emil Błaszkowski, a o działaniach sekt pan Krzysztof Rutkowski.

Jak jedna chwila może zmienić życie przedstawił nam pan Dr Piotr Grochowski - prodziekan AWF Gorzów Wlkp. oraz pan Dr hab. Piotr Żurek - Pracownik naukowy AWF Gorzów Wlkp.

Z Konferencja Młodzieży wróciliśmy pełni wiedzy i bardzo zadowoleni, mimo że temperatura powietrza przekroczyła 30 stopni Celsjusza.
Wycieczka do Trójmiasta klas 803 i 807
Uczniowie klas 803 i 807 na ostatnią wspólną wycieczkę klasową wyruszyli w dniach 8-10 maja 2019 r. do Trójmiasta wraz z Centrum Turystycznym Tom-Woj. i niezastąpioną pilotką - p. Kasią. Zabrali ze sobą kilkoro uczniów z klasy 601. Opiekę nad całą wyprawą sprawowały panie: Beata Peszko, Aleksandra Krawiec, Beata Bronowicka i Anna Trocewicz-Kałużna.

Podczas wycieczki zatrzymaliśmy się w Malborku, gdzie zwiedzaliśmy przepiękny zamek krzyżacki. Byliśmy zachwyceni jego ogromem. Już pierwszego dnia podziwialiśmy Sopot - byliśmy na Monciaku, widzieliśmy Krzywy Domek, spacerowaliśmy po najdłuższym nad Bałtykiem drewnianym molo. Pod wieczór ruszyliśmy do Władysławowa. Po kolacji i rozlokowaniu się w pokojach w Pensjonacie Wojciech poszliśmy poznać okolicę, by jeszcze przed snem powdychać jodu.

Drugi dzień spędziliśmy w Gdyni. W Muzeum Emigracji poznawaliśmy historię Polaków, których los rozrzucił po różnych zakątkach świata. Na Molo Południowym podziwialiśmy żaglowce Dar Młodzieży i Dar Pomorza oraz ORP Błyskawica. Mogliśmy też skosztować gofrów i lodów. Przyszedł czas na Centrum Nauki Experyment, gdzie każdy z nas wykonywał wiele ciekawych doświadczeń. Dzień zakończyliśmy szaleństwami w Aquaparku Reda (niektórzy niepływający poszli na kręgle).

Piątek przeznaczyliśmy na Półwysep Westerplatte, gdzie oglądaliśmy pomnik Obrońców Wybrzeża, i zwiedzanie Gdańska. Miasto okazało się być przepiękne, choć po długiej nocy niektórzy nie mieli sił na spacer. ;)

Wszyscy jednogłośnie orzekliśmy, że wycieczka za szybko się skończyła. Byliśmy zadowoleni z zapewnionych nam atrakcji i opieki pani pilot, dzięki której dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy. Gdy nasze wychowawczynie pytały o to, co nam się najbardziej podobało, zdania były podzielone - każdy jednak znalazł w tym czasie coś dla siebie. Szkoda, że to już nasza ostatnia wspólna wyprawa...

FOTORELACJA

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 ODBĘDZIE SIĘ
19 CZERWCA 2019 r. (ŚRODA) WEDŁUG HARMONOGRAMU:

 • godz. 9.00 - zakończenie roku szkolnego klas 0 – III i IV SP
  – rozdanie świadectw i nagród w gabinetach lekcyjnych

 • godz. 9.00 – uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III gimnazjum
  – pożegnanie absolwentów w hali sportowej SP 20

 • godz. 10.30 – zakończenie roku szkolnego klas V – VII SP
  – rozdanie świadectw i nagród w gabinetach lekcyjnych

 • godz. 11.30 – uroczyste zakończenie roku szkolnego klas VIII SP
  – pożegnanie absolwentów w hali sportowej SP 20

Przydział gabinetów dla poszczególnych oddziałów wywieszony jest w holu głównym szkoły.Musical "Dogonić Pipi".
W Filharmonii Gorzowskiej w sezonie artystycznym 2018/2019 został wystawiony musical „Dogonić Pipi”. We wrześniu podczas castingów zostały wybrane dzieci, które później brały udział w licznych warsztatach udoskonalających śpiew, taniec, grę aktorską, a następnie wystąpiły w szeregu przedstawień w grudniu i w czerwcu. Dzieci ćwiczyły pod okiem profesjonalnych instruktorów, współpracowały z muzykami orkiestry, dyrygentem, reżyserem oraz całym sztabem realizatorów. Instruktorem wokalnym chóru była Maria Chowańska (nauczyciel muzyki), a na deskach Filharmonii naszą szkołę reprezentowały następujące uczennice:

-Magdalena Janikowska kl. 606 – zagrała jedną z głównych ról, rolę Aniki (koleżanka Pipi).

W chórze zaśpiewały:

- Julia Białczak kl. 607
- Weronika Mucharzewska kl. 705
- Nikola Kaczmarek kl. 705
- Martyna Kosecka kl. 606

Gratulujemy wzięcia udziału w projekcie muzycznym, który będzie owocował na dalsze, artystyczne lata!
Turniej czytelniczy dla klas I
10 czerwca 2018 r. odbył się TURNIEJ CZYTELNICZY DLA UCZNIÓW KLAS I pod hasłem „W krainie bajek i baśni”. Celem konkursu było promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów oraz inspirowanie do własnej działalności czytelniczej w ramach działań ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”.
W rywalizacji wzięły udział trzyosobowe reprezentacje wszystkich klas pierwszych. Uczniowie pracując w grupach zadaniowych musieli zmierzyć się z różnorodnymi „bajkowymi” zadaniami w 7 konkurencjach. Układali puzzle, dobierali tytuły do ilustracji znanych baśni, rozwiązywali krzyżówkę oraz odgadywali baśniowe zagadki. Rywalizacja była bardzo wyrównana, a uczestnicy wykazali się wspaniałą znajomością literatury dziecięcej. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Oto wyniki:
I MIEJSCE – klasa 104
II MIEJSCE – klasa 107
III MIEJSCE – klasa 103

Dziękujemy za udział w konkursie i zachęcamy do CZYTANIA KSIĄŻEK, bo czytanie to świetna rozrywka dla każdego, w każdym wieku i o każdym czasie!!

Organizatorzy:
Katarzyna Pawłowicz-Bielska
Małgorzata Protoklitow
Lekcja z ratownikiem medycznym.
11 czerwca uczniowie klasy 104 mieli okazję uczestniczyć w lekcji, która nieczęsto się zdarza. Tego dnia bowiem ich nauczycielem była p. Ewa Kuczyńska, ratownik medyczny, pracownik gorzowskiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Dekerta.
Z zastosowaniem fantomu i aranżując różne sytuacje i niebezpieczne zdarzenia mama Szymona uczyła dzieci jak próbować udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej i jak telefonicznie wezwać pomoc i rozmawiać z operatorem numeru alarmowego 112. Następnie uczniowie, też używając fantomów albo własnego misia praktycznie ćwiczyli kolejne czynności pomocowe. Dzieciaki robiły to nadzwyczaj sprawnie i z wielkim zaangażowaniem. Taka wiedza
i umiejętności są bardzo przydatne i warto je mieć, szczególnie, że zbliża się wakacyjny czas, a wtedy, niestety przydarzają się różne niebezpieczne sytuacje…
Uroczyste podsumowanie XIII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Sztuce
7 czerwca w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym odbyło się uroczyste podsumowanie XIII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Sztuce objętego patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty. Konkurs był dwu przedmiotowy, tj. organizowany oddzielnie dla przedmiotu „plastyka” i oddzielnie dla przedmiotu „muzyka”.

Oto nasi laureaci i finaliści:

Katarzyna Szwac kl. 801 – laureatka przedmiotu muzyka, opiekun: Maria Chowańska
Zofia Karpowicz – finalistka przedmiotu muzyka, opiekun: Maria Chowańska
Dorota Mikołajewska – finalistka przedmiotu plastyka, opiekun: Beata Peszko


Gratulujemy sukcesu i godnego reprezentowania naszej szkoły!


Bal na 60 par!
Sobota, godzina 17.00 – poloneza zacząć czas! Nareszcie długo oczekiwany bal - 1 czerwca 2019 r. dla ósmoklasistów z SP nr 20 w Gorzowie Wlkp. to wyjątkowa chwila. Oto blisko 60 par formułowało taneczne szyki. Efekt przeszedł wszelkie oczekiwania, wzruszenie, a w niejednym oku obserwatorów łzy wzruszenia. Polonez Wojciecha Kilara ma swoją magiczną moc! Oficjalną część zamknęło wystąpienie Dyrektora szkoły: Pana Jerzego Koziury, który dziękował młodzieży za wytrwałą naukę i zaprosił do wspólnej kulturalnej zabawy.

I tak należy oceniać całą imprezę, do której przygotowania trwały długo, a komitet organizacyjny – nasi kochani Rodzice - szczególne podziękowania dla p. Mai Krasowskiej - spisali się na medal. Nad wszystkim czuwały również Pani Dyrektor Magdalena Molik i opiekun grupy wiekowej Agnieszka Świerczyńska, każdy wychowawca wzorowo wykonał powierzone mu zadania.

Zabawa była przednia, szczególnym zainteresowaniem cieszyła się fotobudka, fontanna czekoladowa, wata cukrowa, „ścianka absolwenta”, a przede wszystkim profesjonalna animacja liderek tańca. Obserwujący wspaniałą zabawę, w tym wypełniony po brzegi parkiet, Pan dyrektor słusznie przedłużył bal, ponieważ wszyscy na to zasłużyli! Jeszcze raz dziękujemy organizatorom i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

ZDJĘCIA

Wycieczka do Stacji Uzdatniania Wody SIEDLICE i Oczyszczalni Ścieków PWiK
W poniedziałek, 10 kwietnia, dzięki uprzejmości rodzica, p. Katarzyny Gojżewskiej uczniowie klas 106 oraz 104 wraz z wychowawczyniami, p. Katarzyną Pawłowicz – Bielską i p. Małgorzatą Protoklitow udali się do Stacji Uzdatniania Wody SIEDLICE i Oczyszczalni Ścieków Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Gorzowie przy ul. Kostrzyńskiej.
Czy odkręcając kurek z wodą, zastanawiamy się, skąd bierze się woda w kranie? Może z Warty? A może ze studni? To już wiedzą nasi uczniowie! Wodę w kranach mamy z ujęć głębinowych czyli ze studni. Aby nadawała się do picia, musi być uzdatniona czyli oczyszczona, przefiltrowana i zdezynfekowana. Dzieci wiedzą także, co dzieje się z brudną wodą i innymi nieczystościami i jaką rolę odgrywa w nich nasza rzeka – Warta.

Wycieczka bardzo wzbogaciła dziecięcą wiedzę na temat wody i jej roli w życiu. Zakończyła się miłym prezentowym akcentem. Każde dziecko otrzymało m.in. przeciwdeszczową pelerynę.
Z policjantką o bezpiecznych wakacjach i nie tylko...
12 czerwca uczniów klasy 104 odwiedziła pani Anna Sikora - Rychlik, podinspektor Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Spotkanie przybliżyło uczniom wygląd i znaczenie niektórych elementów munduru, a także nazewnictwo dotyczące stopni w policyjnej hierarchii. Jednak najważniejszym celem spotkania było przypomnienie , a także poznanie zasad zachowania w sytuacjach zagrożenia i zachowania bezpieczeństwa podczas wakacji.

Uczniowie również praktycznie przećwiczyli celowo zaaranżowaną sytuację i zareagowali właściwie, gdy pojawił się nieznajomy im mężczyzna z cukierkami do poczęstunku. Pani policjantka biorąc do scenek dzieci, uwrażliwiała je na niepożądane zachowania, które mogą ich bezpośrednio dotyczyć np. w szkole, domu czy w sąsiedztwie.
Przekazana w przyjaznej atmosferze wiedza i zdobyte umiejętności
z pewnością wpłyną na zwiększenie samoświadomości uczniów dotyczącej bezpieczeństwa.
Elektroniczny Dziennik
BIP
Klub Szkół UNICEF
Certyfikaty


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.04 1,477,187 Unikalnych wizyt