Luty 18 2019 15:36:34
Zespół Szkół nr 20
O szkole
Historia
Dyrekcja
Sekretariat
Bilbioteka
Świetlica
Stołówka
Pomoc medyczna
Pedagog/Psycholog
Nauczyciele
Pracownicy administracji
Sport
Harcerstwo
Dokumenty szkoły
Statut szkoły
WZO w SP-20
Program Wychowawczo-Profilaktyczny
Regulaminy
Organizacja wycieczek
Nabór SP-20 2019/2020
Nabór do SP
Zasady rekrutacji
Obwody
Terminy postępowania
Kryteria rekrutacji
Wnioski
Dla ucznia
PROJEKT ZIT
Plan dzwonków
Podręczniki
Zajęcia dodatkowe
Projekt edukacyjny
Konkursy przedmiotowe
Konkursy
Prawo Szkolne
Telefon zaufania
Egzamin gimnazjalny
Kalendarz roku szkolnego
Rodzice
Dokumenty szkoły
Rada Rodziców
Wpłaty na Radę Rodziców
Licznik
--->>> <<<---
Obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej 20
Za nami obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji działo się w naszej szkole bardzo dużo. Zacznijmy od wystroju holu głównego i korytarzy.
W holu, od 7 listopada, pojawiły się wystawy: Ojcowie Niepodległości; Moją Ojczyznę, Polskę, kocham i szanuję; Z trudu Waszego i krwi; prezentacja 25 Polaków, którzy pośmiertnie
11 listopada zostali odznaczeni Orderem Orła Białego; tablica z życzeniami dla Niepodległej oraz tablica z pocztówkami dla Niepodległej w ramach akcji: A to Polska właśnie. Tyle hol główny. W segmencie A na parterze mogliśmy obejrzeć piękne lapbooki nt. Polska niejedno ma imię, piętro wyżej ciekawą wystawę nt. polskich matematyków, a przy stołówce wystawę znanych polskich sportowców. Nie można było również nie zauważyć pięknie wykonanych napisów umieszczonych na drzwiach gabinetów, a mających skłonić do refleksji nt. Ojczyzny. Tyle wystrój. Oprócz strony wizualnej, obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole to również inne przedsięwzięcia, np. konkurs na strój historyczny, gra historyczna dla gimnazjum, konkurs piosenki patriotycznej. Jednak najważniejszym punktem naszego świętowania było przedstawienie - piękny spektakl Polska, moja Ojczyzna, w którym wielka poezja, wielka literatura, splatały się z muzyką, przeszłość z teraźniejszością, wzniosłe myśli ze wzruszeniem, a scenografia i efekty wizualne dopełniały całości. Widzowie byli wzruszeni i oczarowani. Serdeczne podziękowania dla nauczycieli przygotowujących spektakl i brawa dla wykonawców. A na koniec słowa Mazurka Dąbrowskiego: Jeszcze Polska nie zginęła… Piękny czas dla całej szkolnej społeczności.
GALERIA

Konkurs piosenki patriotycznej 2018
Dnia 9.11.2018 z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości w naszej szkole odbył się Konkurs Piosenki Patriotycznej. Udział w konkursie wzięły wszystkie czwarte klasy.

Zwyciężyła klasa 406 wykonując piosenkę Piechota. Drugie miejsce zdobyła klasa 404 śpiewając piosenkę Białe róże. Trzecie miejsce zajęły klasa 401 z piosenką Serce w plecaku i klasa 402 z piosenką Przybyli ułani. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy.

GALERIA


Organizatorzy:
Małgorzata Janus-Greszczuk
Wielcy Polacy
W dniu 14.11.2018 r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim miało miejsce uroczyste podsumowanie konkursu "Wielcy Polacy - twórcy niepodległości".
Wśród osób wyróżnionych znalazł się uczeń klasy 801 Gabriel Dołęga, któremu serdecznie gratulujemy.

Przypomnijmy, że w konkursie brało udział około 500 uczniów z całego województwa lubuskiego. Pozostali nasi reprezentanci tj. Julia Szenwald (804) oraz Aleks Malik (807) również odnieśli duży sukces uzyskując tytuł finalisty.
Dzień książki
Dnia 29 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Książki. Przygotowana została wystawa związana z twórczością polskiej pisarki Agnieszki Stelmaszyk. Uczniowie i nauczyciele mogli obejrzeć książki autorki z kilku serii.

Wielkim zainteresowaniem cieszyła się wystawa pod tytułem „Książki naszego dzieciństwa”. Zostały tam zaprezentowane wspomnienia wybranych nauczycieli dotyczące ich ulubionych książek.
W czasie długich przerw uczniowie mogli wziąć udział w lekturowym quizie lub rozwiązać lekturową krzyżówkę. Spośród tych, którzy udzielili poprawnych odpowiedzi wylosowano dwie niespodzianki.

W kategorii quiz książkowy nagrodę otrzymuje Wiktoria Wdowicka z kl. 802 ,
w kategorii lekturowe krzyżówki - Emilia Żołędziewska z kl. 602.

GALERIA

Biegniemy dla Niepodległej
11 listopada 1918 roku, czyli dokładnie 100 lat temu, przybyły z więzienia w Magdeburgu do Warszawy Józef Piłsudski przejął od Rady Regencyjnej władzę cywilną i wojskową. Dzień później przed Naczelnym Wodzem stanęło zadanie utworzenia rządu, a przed całym narodem misja odbudowy Państwa Polskiego.

Samorząd Uczniowski chcąc uczcić to wydarzenie zorganizował bieg na orientację dla klas siódmych i ósmych pod nazwą "Biegniemy dla Niepodległej".

GALERIAOpiekun Marek Zblewski
Warsztaty czytelnicze
23.10.2018 r. gościliśmy w trzech klasach edukacji wczesnoszkolnej panią Annę Giniewską, która jest pracownikiem Biblioteki Pedagogicznej.
Na warsztatach czytelniczych zabrała ona uczniów w magiczną podróż
na Księżyc, a zrobiła to, by zachęcić do czytania książek z serii CZYTAM SOBIE. Jedną z takich pozycji dzieci miały okazję poznać. Nosiła ona tytuł ”Apollo 11”.

Jest to opowieść o pierwszym lądowaniu człowieka na Księżycu w 1969 r. Wraz z trzema amerykańskimi astronautami wsiadamy na pokład statku Apollo 11, startujemy, przyspieszenie rakiety wbija nas w fotel i w końcu lądujemy
na Księżycu. Duża dawka faktów i odkrywanie tajemnic kosmosu!

Podczas tej wyjątkowej lekcji bibliotecznej uczniowie m.in. słuchali prawdziwych dźwięków z przestrzeni kosmicznej oraz historycznego już odliczania po angielsku do momentu startu statku kosmicznego na Księżyc.
Z wielką radością i entuzjazmem poszukiwali w klasie i na szkolnym holu faktur podobnych do skalistego podłoża Księżyca. Wymyślali także skuteczne sposoby na pozostawienie śladów swoich butów na nim.

Ta lekcja biblioteczna była bardzo ciekawa i z pewnością wzbogaciła uczniów o wiele ciekawostek dotyczących pierwszego lotu ludzi
na Księżyc.
GALERIA


Małgorzata Protoklitow
Spotkanie z pisarzem
Wszyscy uczniowie już wiedzą, że miesiąc październik upływa nam na czytaniu książek w czasie lekcji, na przerwach oraz po lekcjach.

W ramach przeróżnych ciekawych inicjatyw literacko - czytelniczych odbyło się spotkanie z gorzowskim pisarzem Andrzejem Waleńskim. Pan Andrzej prezentował uczniom klas I-III swoją autorską pozycję "Znane bajki wierszem".

Spotkanie to wzbogaciło wiedzę naszych uczniów i nie obyło się bez charakterystycznych dla pana Andrzeja rymowanek o naszej szkole i uczniach.
Dziękujemy i zapraszamy ponownie.

Spotkanie zorganizowane przez panią A. Srokę i A. Nadrowską.
Spotkanie z Mileną Olszewską
W poniedziałek 29 października klasy 606, 803 i 807 na lekcjach języka polskiego gościły p. Milenę Olszewską, dwukrotną brązową medalistkę Igrzysk Paraolimpijskich, złotą i brązową medalistkę Mistrzostw Świata w łucznictwie.

Nasz gość opowiedział nam o swojej przygodzie ze sportem i podzielił się czytelniczą pasją. Dowiedzieliśmy się, że p. Milena podczas ważnych zawodów sięga po książki, by się odprężyć i przenieść do innego świata, a tym samym nie denerwować się przed startami.
W ósmych klasach mieliśmy przyjemność wspólnie z p. Mileną czytać Małego Księcia, klasa szósta zaś przeniosła się w świat Krainy Kolorów z powieści Beaty Ostrowickiej pt. Kraina Kolorów. Księga nadziei. Spotkania odbyły się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

GALERIA

Warsztaty Sztuki KARUZELA w Miejskim Ośrodku Sztuki
18.10.2018 r. uczniowie klasy 104 uczestniczyli w pierwszych warsztatach sztuki KARUZELA w Miejskim Ośrodku Sztuki. Pan Krzysztof Matuszak, który jest gorzowskim artystą zaprowadził wszystkich do dużej sali… a tam pod ścianami leżały drewniane klocki, dachówki, kawałki płyt, kartony, balony, płytki ceramiczne i wiele innych rzeczy, o których dorośli powiedzieliby, że to śmieci.

Krzysztof Matuszak namówił uczestników do wspólnej zabawy, a wcześniej omówił przepisy BHP. W niecałą godzinę dzieciaki stworzyły makietę „Naszego miasta”. Były tam domy, fabryki, ulice, wieże, kościoły, parki, ogrody i rzeka, a nawet basen. To była wspaniała zabawa. Stare, niepotrzebne przedmioty ożyły, nabrały nowego znaczenia. I o to chodziło. Przed uczestnikami warsztatów otworzyły się możliwości artystycznego świata. To był wspaniały czas!

GALERIA


Małgorzata Protoklitow
Fraktale w Gorzowie
W piątek 26 października uczniowie klasy 801 - Igor Naus i Adam Węglik oraz uczennice klasy 705 - Joanna Gerlach, Nikola Świderska, Nikola Kaczmarek i Natalia Tabaka mieli okazję wziąć udział w wykładzie doktora nauk biologicznych Leszka Trząski: „Proste reguły matematyczne opisujące piękno i jedność świata przyrody”, podczas którego dowiedzieli się co to są fraktale.

Wykładem zainaugurowano konkurs matematyczno-przyrodniczy dla uczniów szkół podstawowych i przedszkolaków. Organizatorami Konkursu są : Wydział Edukacji UM w Gorzowie Wlkp., Gorzowski Ośrodek Technologiczny Park Naukowo –Przemysłowy Sp. z o.o., Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wielkopolskim oraz Zachodnia Izba Przemysłowo - Handlowa w Gorzowie Wielkopolskim.

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowania naukami przyrodniczymi, matematyką, techniką oraz informatyką, rozwijanie umiejętności techniczno – poznawczych dzieci i młodzieży zademonstrowanie ciekawych i kreatywnych działań uczniów w zakresie zdobywania wiedzy z dziedziny przedmiotów przyrodniczych, matematyki, techniki oraz informatyki. Podczas konkursu grupa 2-6 uczniów ma za zadanie wykonać samodzielnie doświadczenia w sposób atrakcyjny i ciekawy.
Dodatkowo należy wykonać plakat, poster wyjaśniający prezentowane zjawisko, doświadczenie. Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w konkursie zgłoś się do Pani Joanny Szymańskiej.
opiekun - Joanna Szymańska
Wizyta na polu golfowym
Korzystając ze słonecznej aury, jaka miała miejsce na początku października uczniowie klasy 305 gimnazjum o profilu sportowym, wybrali się na gorzowskie Zawarcie, aby wziąć udział w lekcji nauki gry w golfa.
Pod wodzą swojego wychowawcy, Pana Dariusza Odeja, oraz wykwalifikowanego instruktora poznali różne techniki uderzeń, dzięki czemu nabyli praktyczną umiejętność gry.

Całość obfitowała w wiele zabaw i konkursów, a dla najlepszych ufundowano przejażdżkę profesjonalnym golfowym... Melexem.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć.
Elektroniczny Dziennik
BIP
XXX-LECIE SZKOŁY
OBCHODY
MEDIA O NAS
FOTOGALERIA
Przyjaciele Szkoły


Certyfikaty


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.09 1,314,764 Unikalnych wizyt