Listopad 15 2019 21:55:14
Zespół Szkół nr 20
O szkole
Historia
Dyrekcja
Sekretariat
Bilblioteka
Świetlica
Stołówka
Pomoc medyczna
Pedagog/Psycholog
Nauczyciele
Pracownicy administracji
Sport
Harcerstwo
Samorząd Szkolny
Dokumenty szkoły
Statut szkoły
PZO w SP-20
Program Wychowawczo-Profilaktyczny
Program nauczania Wychowania do życia w rodzinie dla klasy 8
Regulaminy
Organizacja wycieczek
Nabór SP-20 2019/2020
Nabór do SP
Zasady rekrutacji
Obwody
Terminy postępowania
Kryteria rekrutacji
Wnioski
Rekrutacja do Szkół Ponadpodstawowych
E-nabór
Przedmioty punktowane
Rozporządzenie MEN
Zarządzenie Kuratora
Harmonogram
Prezentacja
Linki do stron
Dla ucznia
PROJEKT ZIT
Plan dzwonków
Zajęcia dodatkowe
Projekt edukacyjny
Konkursy przedmiotowe
Konkursy
Prawo Szkolne
Telefon zaufania
Egzamin ósmoklasisty
Kalendarz roku szkolnego
Rodzice
Dokumenty szkoły
Rada Rodziców
Wpłaty na Radę Rodziców
Licznik
--->>> <<<---
Kampania"Jestem, myślę, segreguję"
19 września 2019 r. po raz trzeci reprezentacja SP 20 przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii „Jestem, myślę, segreguję”. Tym razem był to udział w biegu terenowym połączonym z konkursem ekologicznym.

Miło nam poinformować, że spośród 23 drużyn (z 10 szkół miasta i powiatu) uczniowie Dwudziestki zajęli drużynowo III miejsce, a dwóch uczniów kl.607 – Eryk Wiśniewski i Damian Jabłoński wygrali nagrody indywidualne w konkursie na hasło ekologiczne.
SP 20 reprezentowali: Nikol Eturu, Kamil Małmyga i Vanessa Ryś, a opiekunem była p. A. Kwiecińska.
Gratulujemy!
Olimpiada Informatyczna Juniorów
Zapraszamy uczniów klas VIII szkoły podstawowej do udziału w Olimpiadzie Informatycznej Juniorów. Pierwszy etap rozpoczyna, składa się z trzech tur, w tym testu wiedzy o programowaniu i algorytmach oraz zadań programistycznych i algorytmicznych do rozwiązania w C++ lub Pythonie. Na najlepszych czeka udział w obozie naukowym Olimpiady, a na wszystkich finalistów wstęp do dowolnej szkoły średniej i ocena celująca na świadectwie. Oczywiście laureaci zdobędą medale Olimpiady.

Regulamin, terminarz, poradniki, materiały jak zacząć przygodę z programowaniem i wiele innych znajduje się na stronie Olimpiady: https://oij.edu.pl.Zgłoszenia u nauczycieli informatyki.
Happening historyczny
17 września uczniowie klas z klas 802, 805, 704, 605,603 oraz dwóch klas nauczania początkowego odbyli krótką podróż w przeszłość do roku 1939, odwiedzeni przed agentki radzieckiego NKWD, a także polskich żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza. Na twarzach widzów, oprócz zaskoczenia, zdziwienia i zaciekawienia, malowało się zrozumienie, i nie dali się oni zwieźć propagandzie najeźdźców.
Happening historyczny przygotowali uczniowie klasy 506: Liliana Kwaśniewska, Rozalia Sosnówka, Michał Krawczyk, Kuba Królicki i Kornel Saleh.

Serdeczne podziękowania dla rodziców wymienionych uczniów, a także dla pani Joanny Mek - za pomoc w kwestiach organizacyjnych

Piotr Tokarczyk
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.
2 września w czasie wspólnego apelu o godzinie 12 klasy siódme i ósme uroczyście rozpoczęły nowy rok szkolny.
Po wstępnym powitaniu i odśpiewaniu hymnu państwowego i hymnu szkoły do zgromadzonych przemówiła pani dyrektor Ewa Gałat, przedstawiając plany i zamierzenia na rozpoczynający się rok szkolny oraz składając uczniom życzenia sukcesów.
Następnie przedstawieni zostali nowi nauczyciele mający uczyć w klasach siódmych i ósmych: panie Agnieszka Pawlus i Izabela Skwarek od geografii, pani Ewelina Chudy od plastyki i ksiądz Jan Jadłowski od religii grekokatolickiej.
Przypomniano też nazwiska wychowawców, szczególnie zwracając uwagę na zmiany, które zaszły w klasach ósmych, gdzie wychowawstwo objęły: pani Agnieszka Świerczyńska w klasie 803 za panią Iwonę Walko oraz pani Małgorzata Pietrzak w klasie 805 za panią Edytę Fabian.
Uroczystość uświetniły: zespół taneczny Mirage oraz zespół wokalny pod kierownictwem pani Marii Chowańskiej.
Po apelu uczniowie wraz z wychowawcami udali się do gabinetów w celu przekazania planów lekcyjnych i najważniejszych informacji.
Na tym zakończył się pierwszy dzień roku szkolnego 2019/2020.

Galeria

Miejskka inauguracja roku szkolnego.
Dnia 02.09.2019r. klasa 804 ze Szkoły Podstawowej nr 20 wraz z dyrektorem Jerzym Koziurą reprezentowała naszą szkołę na uroczystej inauguracji roku szkolnego2019/2020w filharmonii gorzowskiej.

Ceremonię rozpoczęto wprowadzeniem sztandarów przez reprezentantów gorzowskich szkół.
Uczniowie i nauczyciele pożegnali dawnych dyrektorów, którzy w tym roku zakończyli pracę i powitali nowych. Na uroczystości uhonorowano i podziękowano osobom, które szczególnie zasłużyły się dla gorzowskiej oświaty. Głos zabrał także prezydent Gorzowa - Jacek Wójcicki, który oficjalnie rozpoczął nowy rok szkolny pierwszym dzwonkiem.

Miłym akcentem uroczystości był fakt przekazania naszej szkole nagrody w kwocie 5 tysięcy złotych za największą liczbę stypendystów na zakup pomocy dydaktycznych. Na końcu uroczystości odbyła się część artystyczna przygotowana przez wychowanków Przedszkola Miejskiego nr 6 oraz uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego. Wydarzenie to było ciekawym przeżyciem dla młodzieży oraz ich nauczycieli.
Instrukcja uzyskania dostępu do dziennika elektronicznego Librus


INSTRUKCJA UZYSKANIA DOSTĘPU DO DZIENNIKA
ELEKTRONICZNEGO LIBRUS
Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 2 września 2019 r. wg. harmonogramu:- 8.00 Msza Święta w kościele parafialnym (uczniowie pod opieką rodziców)

- 9.00 Inauguracja roku szkolnego dla uczniów klas 1 oraz grup przedszkolnych
- 10.00 Inauguracja roku szkolnego dla uczniów klas II - III
- 11.00 Inauguracja roku szkolnego dla uczniów klas IV - VI
- 12.00 Inauguracja roku szkolnego dla uczniów klas VII - VIIIPo uroczystości w hali odbędzie się spotkanie z wychowawcą.
Czas trwania całości ok. 60 - 90 minut
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 - klasy ósme
Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy - były lata nauki, wspólnych zabaw, wycieczek i wyjść, bal absolwenta... 19.06. spotkaliśmy się na uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2018/2019. Rozpoczęliśmy je częścią artystyczną, podczas której wystąpili uczniowie klasy 806 przygotowani przez panie Beatę Kowalczuk, Iwonę Walko i Aleksandrę Krawiec oraz członkowie koła wokalnego prowadzonego przez panią Marię Chowańską. Uczniowie każdej klasy podziękowali dyrekcji, wychowawcom i gronu pedagogicznemu za lata wspólnej pracy i trud włożony w naszą edukację oraz wychowanie.

Część oficjalną poprowadzili uczniowie klasy 805 przygotowani przez panią Agnieszkę Świerczyńską. Po uroczystym wprowadzeniu sztandaru odśpiewaliśmy hymny państwowy i szkolny. Wielu z nas zakręciła się wtedy łezka w oku... Następnie głos zabrał pan dyrektor Jerzy Koziura, który podsumował czas naszej nauki w szkole i życzył nam powodzenia na ścieżkach życia. Przypomniał także, że to nie sukcesy są miarą wielkości człowieka, ale to, czy ma dobre, wrażliwe serce. Przemówienie wygłosiła także pani wicedyrektor Magdalena Molik, która przez pięć lat sprawowała pieczę nad rocznikiem obecnych klas ósmych, oraz pani Maja Krasowska, przedstawicielka Rady Rodziców.

Nadszedł czas wręczania wyróżnień. Odznaczeniami Westerplatczyków uhonorowano uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce: Agatę Asztemborską, Kornelię Banak, Gabriela Dołęgę, Michała Szerechowicza i Agatę Świątek. Uczniowie ci złożyli kwiaty pod pamiątkową tablicą ku czci bohaterskich obrońców Wojskowej Składnicy Tranzytowej z Westerplatte. Nagrody i gratulacje odebrali też laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych i tematycznych oraz ich rodzice.

Na koniec wszyscy zebrani uczniowie otrzymali z rąk dyrekcji i wychowawców świadectwa ukończenia Szkoły Podstawowej nr 20. Po zakończonej uroczystości udaliśmy się do gabinetów, by po raz ostatni spotkać się w klasowym gronie. I choć uronionych zostało wiele łez, wierzymy, że przed Wami, Kochani Absolwenci, piękna droga. Jeszcze raz życzymy Wam otwartości na wszystko, co przynosi życie, wspaniałych przyjaźni, dobrych decyzji i nieustannego zachwytu światem.
FOTORELACJA ZAKOŃCZENIA KLAS ÓSMYCH

Matematyka Bez Granic - podsumowanie.
W środę (5 czerwca) uczniowie klas 605 i 801 uczestniczyli w uroczystej gali podsumowującej konkurs Matematyka Bez Granic. Do Zielonej Góry pojechali wraz z nauczycielkami matematyki - p. Ksenią Erdmann, p. Magdaleną Molik oraz p. Joanną Szymańską. : Tutaj foto relacja z Gazety Lubuskiej

Obie drużyny oprócz dyplomów i pucharów otrzymały nagrody pieniężne ufundowane przez prezydenta miasta Gorzowa. Ponadto klasa 605 zajęła I miejsce w konkursie "Zrób sobie matematyka". Pod okiem pani Kseni Erdmann - Michalina Jędrzejczak, Adrian Januszonek i Martyna Kędziora wykonali portret słynnego matematyka - Stefana Banacha. Ich praca najbardziej spodobała się komisji konkursowej.

W ramach nagrody za zajęcie najwyższych miejsc w tym międzynarodowym konkursie, obie klasy wybrały się do gorzowskiego Open The Door. Wszyscy świetnie się bawili, choć dla większości było to zupełnie nowe doświadczenie. Uczniowie planują wrócić do tego miejsca, gdyż są ciekawi co kryje się za kolejnymi drzwiami. :)

Kilka zdjęć z obu wydarzeń

UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA STYPENDIÓW PREZYDENTA MIASTA
We wtorek, w przeddzień zakończenia roku szkolnego 2018/2019, prezydent Jacek Wójcicki w auli Akademii im. Jakuba z Paradyża wręczył 89. szczególnie uzdolnionym gorzowskim uczniom, w tym 10 uczniom naszej szkoły, stypendia naukowe i artystyczne.
- Miasto jest z was dumne. Liczę, że to dopiero początek drogi pełnej laurów i że ta nagroda sprawi, że Gorzów będzie wam jeszcze bliższy powiedział Jacek Wójcicki podczas uroczystości.
Prezydent Wójcicki i przewodniczący Kaczanowski pogratulowali nauczycielom i rodzicom uzdolnionych uczniów, a wszystkim gorzowskim uczniom życzyli cudownych, pełnych wrażeń, bardzo bezpiecznych wakacji, do czego i my się dołączamy!
Oto lista NASZYCH stypendystów:
Kaja Gizmunt Szkoła Podstawowa nr 20 (Gimnazjum nr 20)
Dominika Kowalska Podstawowa nr 20 (Gimnazjum nr 20)
Gabriel Dołęga Szkoła Podstawowa nr 20
Wiktor Jachimczak Szkoła Podstawowa nr 20
Michał Koziorowicz Szkoła Podstawowa nr 20
Julia Leśniewska Szkoła Podstawowa nr 20
Igor Naus Szkoła Podstawowa nr 20
Julia Szenwald Szkoła Podstawowa nr 20
Agata Świątek Szkoła Podstawowa nr 20
Agnieszka Zdun Szkoła Podstawowa nr 20

Zakończenie roku szkolnego klas siódmych.
Rok szkolny 2018/2019 klasy siódme zakończyły w sposób nieco skromniejszy niż zazwyczaj, gdyż zamiast ogólnego apelu na hali odbyły się spotkania z wychowawcami w klasach, gdzie oprócz świadectw rozdane zostały również dyplomy, nagrody i wyróżnienia za osiągnięcia w drugim półroczu.
Tym razem najlepsza okazała się klasa 701 ze średnią 4,11 a dalej 704 – 4,03 702 – 3,99, 705 – 3,81 i 703 – 3,59.
Najwyższą średnią w klasach siódmych – 6,0 - osiągnęła Aleksandra Kujawa z klasy 704.
Frekwencja w klasach siódmych to: 701 – 91,59%, 703 – 91,05%, 702 – 91,03%, 704 – 88,67% i 705 – 88,00%.
Zakończenie roku szkolnego to zazwyczaj wydarzenie bardzo radosne, gdyż rozpoczyna okres zasłużonego odpoczynku po dziesięciomiesięcznym okresie wytężonej pracy. Tym razem jednak w dwóch klasach dzień ten związany był ze smutkiem rozstania, gdyż zegnały się ze swoimi wychowawczyniami: klasa 703 z odchodzącą na emeryturę panią Iwoną Walko a klasa 705 ze zmieniającą miejsce pracy panią Edytą Fabian. Obu paniom życzymy powodzenia a wszystkim uczniom udanych i bezpiecznych wakacji!
Elektroniczny Dziennik
BIP
Klub Szkół UNICEF
Certyfikaty


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.03 1,477,178 Unikalnych wizyt