Grudzień 17 2018 13:31:34
Zespół Szkół nr 20
O szkole
Historia
Dyrekcja
Sekretariat
Bilbioteka
Świetlica
Stołówka
Pomoc medyczna
Pedagog/Psycholog
Nauczyciele
Pracownicy administracji
Klasy
Sport
Harcerstwo
Dokumenty szkoły
Statut szkoły
WZO w SP-20
Program Wychowawczo-Profilaktyczny
Regulaminy
Organizacja wycieczek
Dla ucznia
PROJEKT ZIT
Plan dzwonków
Podręczniki
Zajęcia dodatkowe
Projekt edukacyjny
Konkursy przedmiotowe
Konkursy
Prawo Szkolne
Telefon zaufania
Egzamin gimnazjalny
Kalendarz roku szkolnego
Nabór SP-20
Propozycja obwodów SP
Rekrutacja 2018/2019
Wnioski
Nabór do GIM
Uchwała rekrutacja
Harmonogram rekrutacji
Wniosek rekrutacji-załącznik 1
Formularz rekrutacji-załącznik 2
Wstępna deklaracja wyboru klasy
Oświadczenie dot. religii
Oświadczenie dot. zajęć artystycznych

Dla uczniów klas III gim

E-nabór do szkół ponadgimnazjalnych
Adresy szkół i placówek ponadgimnazjalnych
Wyszukiwarka szkół ponadgimnazjalnych województwa lubuskiego
Rodzice
Dokumenty szkoły
Rada Rodziców
Wpłaty na Radę Rodziców
Licznik
--->>> <<<---
ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA- KLASY 3 SP
Klasy trzecie SP brały udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia, który odbył się w naszej szkole 11 października. Była to okazja do powtórzenia i utrwalenia najtrudniejszych przykładów , w formie zabawy, a także sprawdzenia stopnia znajomości mnożenia.
Uczniowie pracowali w grupach pod kontrolą starszych koleżanek.
Tabliczkowe zmagania obejmowały:
- gry„ Milionerzy”, „Prymus” oraz „Mistrz Mnożenia”,
- zadania z wykorzystaniem Kart Grabowskiego,
- kolorowanki,

Na koniec każdy otrzymał pamiątkowy znaczek- Ekspert Tabliczki Mnożenia. Niektórzy uczestnicy trochę się obawiali przygotowanych na ten dzień zadań, ale okazało się, że w zabawie wszystko jest łatwiejsze. Emocje były ogromne, a najważniejsze – to sprawdzenie swoich umiejętności z zakresu tabliczki mnożenia. Po zakończonej zabawie, uczniowie wymieniali się swoimi wrażeniami z koleżankami i kolegami z innych klas trzecich.

Mariola Nogły, Jolanta Pietraszewska
Z wizytą w teatrze
W pierwszym tygodniu października uczniowie klas piątych uczestniczyli we wspólnym wyjściu do gorzowskiego teatru. Obejrzeli teatralno-muzyczną adaptację książki Lucy Maud Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza”.

Tytułowa bohaterka spektaklu, w którą wcieliła się Joanna Ginda, zauroczyła piątoklasistów niczym nieskrępowaną wyobraźnią, pomysłowością i pewnością siebie. Jej ponadprzeciętny dar do wpadania w różnego rodzaju tarapaty sprawił, że to co widzieli było bardzo realistyczne. Widzowie zapomnieli na jakiś czas o rzeczywistym świecie i przenieśli się w epokę, w której kobiety nosiły kapelusze i modne wówczas bufiaste rękawy. Spektakl był przeplatany wzruszającym, mądrym treściwo materiałem musicalowym. Wrażenie na widzach wywarła również choreografia.

Jeśli nawet postać głównej bohaterki znana jest Wam z książki, to wybierzcie się do teatru, a zobaczycie wzruszający i pełen optymizmu spektakl o ponadczasowych wartościach i spełniających się marzeniach. Kto z was nie zna jeszcze Ani Shirlej, będzie bardzo miło zaskoczony tą pełną temperamentu i niecodziennych pomysłów postacią.
Wyciekczka klas 301 i 302 Sp do Bogdańca
Dnia 5 października klasy 301 i 302 wybrały się na wycieczkę do Bogdańca. Czekał tam na nas piekarz, który pokazał w jaki sposób wypieka się różnego rodzaju pieczywo, a potem w piecu znalazły się nasze bochenki chleba na liściu kapusty. Następnie zwiedzaliśmy muzeum Techniki i Kultury Wiejskiej, z bardzo ciekawymi eksponatami. Dopisała piękna pogoda, więc wspaniale smakowały kiełbaski z ogniska. Był też czas na zabawy w gronie rówieśników. To był dobrze wykorzystany czas.

GALERIA


Mariola Nogły
Integrować. Integrować? Integrować!
Nowy etap edukacyjny, nowi koledzy i koleżanki, nowi nauczyciele, nowe przedmioty.. Wszystko nowe. Aby te wszystkie nowości nieco oswoić , uczniowie klas IV wybrali się 28 września 2018 r. nad jezioro Długie, do ośrodka Kadet OK. Celem zajęć była przede wszystkim integracja zespołów klasowy, ale również integracja międzyklasowa oparta o zdrową rywalizację. Każdy oddział został przypisany do konkretnej grupy, która miała do wykonania coraz to bardziej emocjonujące zadania. Uczniowie zmagali się z survivalem, co okazało się jednym z najbardziej ekscytujących zadań. Niezwykle ciekawa była nauka maskowania, budowy szałasów oraz strzelanie. Następnie niestraszne naszym dzieciom okazały się rowerki wodne, którymi to przemieszczano się po spokojnym jeziorze. Ostatnie turniejowe zadanie to gry i zabawy na plaży, przeszkody do pokonania oraz zumba. Po zakończonym pierwszym etapie do finału przystąpiły klas 403, 406 i 408 . Po ostatecznych zmaganiach zwycięzcami zostali uczniowie oddziału 408 . Gratulujemy wszystkim, gdyż tak naprawdę wygranymi są ci, którzy dobrze się bawili i miło spędzili czas. Sądząc po rozmowach i emocjach, wyjazd zaliczyć należy do udanych.
Do zobaczenia podczas kolejnych przygód ;)
Konsultacje dla rodziców.

KONSULTACJE Z RODZICAMI ODBĘDĄ SIĘ:

16.10.2018r. w godzinach: 17.00 - 18.30 w wyznaczonych gabinetach i stołówce szkolnej.
ZAPRASZAMY !
DZIEŃ PATRONA SZKOŁY KLASY VIII
28 września 2018 roku nasza szkoła obchodziła Dzień Patrona Szkoły. Klasy ósme w tym dniu wybrały się do kina na film „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. Jest to adaptacja słynnej powieści Arkadego Fiedlera. Ekranizacja ukazała heroiczną postawę polskich pilotów podczas II wojny światowej. Film opowiada o losach bohaterów służących w Królewskich Siłach Powietrznych Wielkiej Brytanii, czyli m.in. Janie Zumbachu (Maciej Zakościelny) czy Witoldzie Urbanowiczu (Piotr Adamczyk). Możemy obserwować ich walkę – zarówno z Niemcami w powietrzu, jak i z nieufnymi Brytyjczykami na ziemi. Niczego się nie boją. Śmierć na polu walki jest dla nich niewyobrażalna. Wszędzie są witani brawami i uśmiechem na ustach. Otrzymują gratulacje od samego Króla Wielkiej Brytanii. Są najlepszymi z najlepszych i tak są traktowani. „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” to pomnik polskich pilotów. Reżyser nie ukazuje ani odrobiny strachu w ich oczach. Bohaterowie ani razu nie wahają się przed wyruszeniem na misję. Odwaga i heroizm polskich lotników tak bardzo się podobał ósmoklasistom, że ekranizację nagrodzili brawami.
Po wyjściu z kina uczniowie udali się do Parku Górczyńskiego i tam uczestniczyli w biegu 100 km na 100 lecie odzyskania Niepodległości.
DZIEŃ PATRONA SZKOŁY
Tegoroczne Święto Patrona Szkoły odbyło się w dniu 29.09.2018 r.
Celem było przypomnienie wydarzeń 1 - 7 września 1939 r. oraz postaw uczestników obrony Westerplatte. Pokazanie ponadczasowych wartości - przyjaźni, współpracy, odwagi, które zawsze prowadzą do wyznaczonego celu. Przypomnienie uczniom, że wolność, niepodległość, dobrobyt nie są ludziom dane na zawsze i że każdy musi o nie walczyć.

Tego dnia uczniowie klas V i VI zastanawiali się i szukali odpowiedzi na pytanie „O co dziś może walczyć młody człowiek?, „ Co jest dziś Twoim Westerplatte?. Na podstawie obejrzanego filmu, prezentacji przygotowanej przez kolegów z klas gimnazjalnych oraz w oparciu
o słowa pp.J.P. II wypowiedziane do zgromadzonej na Westerplatte młodzieży 10 lipca 2010 r., szóstoklasiści przygotowali piękne plakaty oraz wykaz tych wartości, na których im dzisiaj zależy. Uczniowie klas V przygotowali ponadto bardzo ciekawe, nowe wzory pomnika bohaterów obrońców Westerplatte.
Jak co roku uczniowie swoją postawą i zaangażowaniem pokazali, że Patron SP 20 zajmuje bardzo ważne miejsce w naszej szkole.

100 KM NA 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI.
Samorząd Uczniowski wraz z nauczycielami wychowania fizycznego zorganizował w dniach 27-28 września bieg terenowy, który odbył się w Parku Górczyńskim pod hasłem "100 km na 100-lecie Odzyskania Niepodległości."

W biegu uczestniczyli uczniowie sześciu grup wiekowych tj.klas IV – VIII i III gimnazjum. W ciągu dwóch dni biegało blisko 1000 osób (kto nie mógł ten maszerował). Ich celem obok pokonania łącznie 100 km dystansu, było także podkreślenie znaczenia słów WOLNOŚĆ, NIEPODLEGŁOŚĆ i pokazanie, że takie wartości są wciąż ważne w życiu mlodego pokolenia. Bieg połączono także z obchodami szkolnego Dnia Patrona. Było to kolejne ważne wydarzenie w historii i tradycji SP 20.FOTOGALERIA
Dzień Patrona w klasach siódmych.
Tradycją naszej szkoły jest świętowanie Dnia Patrona w ostatni piątek września. Odbywa się to w grupach wiekowych. W ubiegłym roku w tym dniu odwiedziliśmy Międzyrzecki Rejon Umocniony.
W tym roku klasy siódme zrezygnowały z wyjazdu na rzecz poranka filmowego, który miał wzmocnić integrację klas oraz przybliżyć historię Polski w czasie drugiej wojny światowej. Najpierw było uroczyste spotkanie z wychowawcami, a potem obejrzeliśmy film dokumentalny poświęcony tajnej broni Hitlera, który zainteresował szczególnie chłopców. Teraz szukamy pomysłu na przyszły rok.
UROCZYSTE ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS I
28 września 2018 r. odbyło się uroczyste przyjęcie pierwszoklasistów w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 20 im. Bohaterów Westerplatte. Rozpromienionym i podekscytowanym uczniom klas I towarzyszyli w tym ważnym wydarzeniu rodzice, dziadkowie oraz zaproszeni goście. Zanim nasi najmłodsi uczniowie zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli zaprezentować to, czego już zdążyli nauczyć się w szkole. Wszystkie klasy wesoło zaśpiewały poznane piosenki: „Witaj nasza, dobra szkoło”, „Pierwszaczek” i „Piosenkę na dobry początek”. Dzieci wykazały się również znajomością wiersza Władysława Bełzy pt. „Katechizm polskiego dziecka”. Gdy zebrani goście orzekli, że dzieci zdały egzamin znakomicie, nastąpiła tak wyczekiwana przez wszystkich chwila: pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani magicznym ołówkiem przez Pana Dyrektora Jerzego Koziurę, na uczniów naszej szkoły. Dowodem oficjalnej przynależności do społeczności uczniowskiej były dyplomy pasowania, które wręczyła dzieciom Pani Dyrektor Dorota Lisowska. Oprócz pamiątkowych dyplomów uczniowie otrzymali również edukacyjne kuferki, które sprezentowali pierwszoklasistom rodzice.

Tegorocznym uczniom klas pierwszych życzymy wielu sukcesów, niezapomnianych chwil
w gronie nowych przyjaciół oraz radości z bycia uczniem Szkoły Podstawowej nr 20 w Gorzowie Wielkopolskim!

Opiekun grupy wiekowej
Katarzyna Pawłowicz-Bielska
Wycieczka do Owczogrodu w Rudnicy

14 września uczniowie klas 104 i 106 odwiedzili miejsce osobliwe, które zamieszkują owce, barany i jagnięta. Ponad 300 sztuk.
W Owczogrodzie odbyły się warsztaty edukacyjno-artystyczne, które przebiegały zgodnie z programem:
- zwiedzanie owczarni z pasterzem,
- prezentacja psa zaganiającego razy Border Collie,
- zabawowe dojenie i strzyżenie planszowych owiec,
- pranie wełny,
- gręplowanie owczego runa,
- poszukiwanie skarbu “Owczogrodu”,
- szaleństwa w labiryncie z belek siana,
- prace plastyczne z owczej wełny,
- ognisko z kiełbaskami,
- zabawy na urządzeniach terenowych.
Piękna, wrześniowa pogoda pozwoliła zrealizować wszystkie punkty programu. Mimo wyczerpujących, atrakcyjnych zajęć każdy z uczestników wyjazdu miał jeszcze dość siły i energii, by w każdej wolnej chwili biegać
w labiryncie z belek siana czy pograć w piłkę nożną. Ten wyjazd naprawdę można zaliczyć do bardzo udanych.

FOTOGALERIA

Małgorzata Protoklitow

Elektroniczny Dziennik
BIP
XXX-LECIE SZKOŁY
OBCHODY
MEDIA O NAS
FOTOGALERIA
Przyjaciele Szkoły


Projekty Unijne/Edukacyjne
ZOBACZ co robimy...

Certyfikaty


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.19 1,283,831 Unikalnych wizyt