Styczeń 23 2019 10:08:23
Zespół Szkół nr 20
O szkole
Historia
Dyrekcja
Sekretariat
Bilbioteka
Świetlica
Stołówka
Pomoc medyczna
Pedagog/Psycholog
Nauczyciele
Pracownicy administracji
Klasy
Sport
Harcerstwo
Dokumenty szkoły
Statut szkoły
WZO w SP-20
Program Wychowawczo-Profilaktyczny
Regulaminy
Organizacja wycieczek
Dla ucznia
PROJEKT ZIT
Plan dzwonków
Podręczniki
Zajęcia dodatkowe
Projekt edukacyjny
Konkursy przedmiotowe
Konkursy
Prawo Szkolne
Telefon zaufania
Egzamin gimnazjalny
Kalendarz roku szkolnego
Nabór SP-20
Propozycja obwodów SP
Rekrutacja 2018/2019
Wnioski
Nabór do GIM
Uchwała rekrutacja
Harmonogram rekrutacji
Wniosek rekrutacji-załącznik 1
Formularz rekrutacji-załącznik 2
Wstępna deklaracja wyboru klasy
Oświadczenie dot. religii
Oświadczenie dot. zajęć artystycznych

Dla uczniów klas III gim

E-nabór do szkół ponadgimnazjalnych
Adresy szkół i placówek ponadgimnazjalnych
Wyszukiwarka szkół ponadgimnazjalnych województwa lubuskiego
Rodzice
Dokumenty szkoły
Rada Rodziców
Wpłaty na Radę Rodziców
Licznik
--->>> <<<---
Konkurs piosenki patriotycznej 2018
Dnia 9.11.2018 z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości w naszej szkole odbył się Konkurs Piosenki Patriotycznej. Udział w konkursie wzięły wszystkie czwarte klasy.

Zwyciężyła klasa 406 wykonując piosenkę Piechota. Drugie miejsce zdobyła klasa 404 śpiewając piosenkę Białe róże. Trzecie miejsce zajęły klasa 401 z piosenką Serce w plecaku i klasa 402 z piosenką Przybyli ułani. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy.

GALERIA


Organizatorzy:
Małgorzata Janus-Greszczuk
Wielcy Polacy
W dniu 14.11.2018 r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim miało miejsce uroczyste podsumowanie konkursu "Wielcy Polacy - twórcy niepodległości".
Wśród osób wyróżnionych znalazł się uczeń klasy 801 Gabriel Dołęga, któremu serdecznie gratulujemy.

Przypomnijmy, że w konkursie brało udział około 500 uczniów z całego województwa lubuskiego. Pozostali nasi reprezentanci tj. Julia Szenwald (804) oraz Aleks Malik (807) również odnieśli duży sukces uzyskując tytuł finalisty.
Dzień książki
Dnia 29 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Książki. Przygotowana została wystawa związana z twórczością polskiej pisarki Agnieszki Stelmaszyk. Uczniowie i nauczyciele mogli obejrzeć książki autorki z kilku serii.

Wielkim zainteresowaniem cieszyła się wystawa pod tytułem „Książki naszego dzieciństwa”. Zostały tam zaprezentowane wspomnienia wybranych nauczycieli dotyczące ich ulubionych książek.
W czasie długich przerw uczniowie mogli wziąć udział w lekturowym quizie lub rozwiązać lekturową krzyżówkę. Spośród tych, którzy udzielili poprawnych odpowiedzi wylosowano dwie niespodzianki.

W kategorii quiz książkowy nagrodę otrzymuje Wiktoria Wdowicka z kl. 802 ,
w kategorii lekturowe krzyżówki - Emilia Żołędziewska z kl. 602.

GALERIA

Biegniemy dla Niepodległej
11 listopada 1918 roku, czyli dokładnie 100 lat temu, przybyły z więzienia w Magdeburgu do Warszawy Józef Piłsudski przejął od Rady Regencyjnej władzę cywilną i wojskową. Dzień później przed Naczelnym Wodzem stanęło zadanie utworzenia rządu, a przed całym narodem misja odbudowy Państwa Polskiego.

Samorząd Uczniowski chcąc uczcić to wydarzenie zorganizował bieg na orientację dla klas siódmych i ósmych pod nazwą "Biegniemy dla Niepodległej".

GALERIAOpiekun Marek Zblewski
Instrukcja uzyskania dostępu do dziennika elektronicznego Librus


INSTRUKCJA UZYSKANIA DOSTĘPU DO DZIENNIKA
ELEKTRONICZNEGO LIBRUS
Warsztaty czytelnicze
23.10.2018 r. gościliśmy w trzech klasach edukacji wczesnoszkolnej panią Annę Giniewską, która jest pracownikiem Biblioteki Pedagogicznej.
Na warsztatach czytelniczych zabrała ona uczniów w magiczną podróż
na Księżyc, a zrobiła to, by zachęcić do czytania książek z serii CZYTAM SOBIE. Jedną z takich pozycji dzieci miały okazję poznać. Nosiła ona tytuł ”Apollo 11”.

Jest to opowieść o pierwszym lądowaniu człowieka na Księżycu w 1969 r. Wraz z trzema amerykańskimi astronautami wsiadamy na pokład statku Apollo 11, startujemy, przyspieszenie rakiety wbija nas w fotel i w końcu lądujemy
na Księżycu. Duża dawka faktów i odkrywanie tajemnic kosmosu!

Podczas tej wyjątkowej lekcji bibliotecznej uczniowie m.in. słuchali prawdziwych dźwięków z przestrzeni kosmicznej oraz historycznego już odliczania po angielsku do momentu startu statku kosmicznego na Księżyc.
Z wielką radością i entuzjazmem poszukiwali w klasie i na szkolnym holu faktur podobnych do skalistego podłoża Księżyca. Wymyślali także skuteczne sposoby na pozostawienie śladów swoich butów na nim.

Ta lekcja biblioteczna była bardzo ciekawa i z pewnością wzbogaciła uczniów o wiele ciekawostek dotyczących pierwszego lotu ludzi
na Księżyc.
GALERIA


Małgorzata Protoklitow
Spotkanie z pisarzem
Wszyscy uczniowie już wiedzą, że miesiąc październik upływa nam na czytaniu książek w czasie lekcji, na przerwach oraz po lekcjach.

W ramach przeróżnych ciekawych inicjatyw literacko - czytelniczych odbyło się spotkanie z gorzowskim pisarzem Andrzejem Waleńskim. Pan Andrzej prezentował uczniom klas I-III swoją autorską pozycję "Znane bajki wierszem".

Spotkanie to wzbogaciło wiedzę naszych uczniów i nie obyło się bez charakterystycznych dla pana Andrzeja rymowanek o naszej szkole i uczniach.
Dziękujemy i zapraszamy ponownie.

Spotkanie zorganizowane przez panią A. Srokę i A. Nadrowską.
Spotkanie z Mileną Olszewską
W poniedziałek 29 października klasy 606, 803 i 807 na lekcjach języka polskiego gościły p. Milenę Olszewską, dwukrotną brązową medalistkę Igrzysk Paraolimpijskich, złotą i brązową medalistkę Mistrzostw Świata w łucznictwie.

Nasz gość opowiedział nam o swojej przygodzie ze sportem i podzielił się czytelniczą pasją. Dowiedzieliśmy się, że p. Milena podczas ważnych zawodów sięga po książki, by się odprężyć i przenieść do innego świata, a tym samym nie denerwować się przed startami.
W ósmych klasach mieliśmy przyjemność wspólnie z p. Mileną czytać Małego Księcia, klasa szósta zaś przeniosła się w świat Krainy Kolorów z powieści Beaty Ostrowickiej pt. Kraina Kolorów. Księga nadziei. Spotkania odbyły się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

GALERIA

Warsztaty Sztuki KARUZELA w Miejskim Ośrodku Sztuki
18.10.2018 r. uczniowie klasy 104 uczestniczyli w pierwszych warsztatach sztuki KARUZELA w Miejskim Ośrodku Sztuki. Pan Krzysztof Matuszak, który jest gorzowskim artystą zaprowadził wszystkich do dużej sali… a tam pod ścianami leżały drewniane klocki, dachówki, kawałki płyt, kartony, balony, płytki ceramiczne i wiele innych rzeczy, o których dorośli powiedzieliby, że to śmieci.

Krzysztof Matuszak namówił uczestników do wspólnej zabawy, a wcześniej omówił przepisy BHP. W niecałą godzinę dzieciaki stworzyły makietę „Naszego miasta”. Były tam domy, fabryki, ulice, wieże, kościoły, parki, ogrody i rzeka, a nawet basen. To była wspaniała zabawa. Stare, niepotrzebne przedmioty ożyły, nabrały nowego znaczenia. I o to chodziło. Przed uczestnikami warsztatów otworzyły się możliwości artystycznego świata. To był wspaniały czas!

GALERIA


Małgorzata Protoklitow
Fraktale w Gorzowie
W piątek 26 października uczniowie klasy 801 - Igor Naus i Adam Węglik oraz uczennice klasy 705 - Joanna Gerlach, Nikola Świderska, Nikola Kaczmarek i Natalia Tabaka mieli okazję wziąć udział w wykładzie doktora nauk biologicznych Leszka Trząski: „Proste reguły matematyczne opisujące piękno i jedność świata przyrody”, podczas którego dowiedzieli się co to są fraktale.

Wykładem zainaugurowano konkurs matematyczno-przyrodniczy dla uczniów szkół podstawowych i przedszkolaków. Organizatorami Konkursu są : Wydział Edukacji UM w Gorzowie Wlkp., Gorzowski Ośrodek Technologiczny Park Naukowo –Przemysłowy Sp. z o.o., Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wielkopolskim oraz Zachodnia Izba Przemysłowo - Handlowa w Gorzowie Wielkopolskim.

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowania naukami przyrodniczymi, matematyką, techniką oraz informatyką, rozwijanie umiejętności techniczno – poznawczych dzieci i młodzieży zademonstrowanie ciekawych i kreatywnych działań uczniów w zakresie zdobywania wiedzy z dziedziny przedmiotów przyrodniczych, matematyki, techniki oraz informatyki. Podczas konkursu grupa 2-6 uczniów ma za zadanie wykonać samodzielnie doświadczenia w sposób atrakcyjny i ciekawy.
Dodatkowo należy wykonać plakat, poster wyjaśniający prezentowane zjawisko, doświadczenie. Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w konkursie zgłoś się do Pani Joanny Szymańskiej.
opiekun - Joanna Szymańska
Wizyta na polu golfowym
Korzystając ze słonecznej aury, jaka miała miejsce na początku października uczniowie klasy 305 gimnazjum o profilu sportowym, wybrali się na gorzowskie Zawarcie, aby wziąć udział w lekcji nauki gry w golfa.
Pod wodzą swojego wychowawcy, Pana Dariusza Odeja, oraz wykwalifikowanego instruktora poznali różne techniki uderzeń, dzięki czemu nabyli praktyczną umiejętność gry.

Całość obfitowała w wiele zabaw i konkursów, a dla najlepszych ufundowano przejażdżkę profesjonalnym golfowym... Melexem.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć.
Elektroniczny Dziennik
BIP
XXX-LECIE SZKOŁY
OBCHODY
MEDIA O NAS
FOTOGALERIA
Przyjaciele Szkoły


Certyfikaty


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.03 1,301,328 Unikalnych wizyt