Czerwiec 27 2019 12:06:48
Zespół Szkół nr 20
O szkole
Historia
Dyrekcja
Sekretariat
Bilbioteka
Świetlica
Stołówka
Pomoc medyczna
Pedagog/Psycholog
Nauczyciele
Pracownicy administracji
Sport
Harcerstwo
Dokumenty szkoły
Statut szkoły
PZO w SP-20
Program Wychowawczo-Profilaktyczny
Regulaminy
Organizacja wycieczek
Nabór SP-20 2019/2020
Nabór do SP
Zasady rekrutacji
Obwody
Terminy postępowania
Kryteria rekrutacji
Wnioski
Rekrutacja do Szkół Ponadpodstawowych
E-nabór
Przedmioty punktowane
Rozporządzenie MEN
Zarządzenie Kuratora
Harmonogram
Prezentacja
Linki do stron
Dla ucznia
PROJEKT ZIT
Plan dzwonków
Podręczniki
Zajęcia dodatkowe
Projekt edukacyjny
Konkursy przedmiotowe
Konkursy
Prawo Szkolne
Telefon zaufania
Egzamin gimnazjalny
Kalendarz roku szkolnego
Rodzice
Dokumenty szkoły
Rada Rodziców
Wpłaty na Radę Rodziców
Licznik
--->>> <<<---
Zajęcia czytelnicze klasy 301
Dnia 22 marca klasa 301 skorzystała z zaproszenia pani Jolanty Karaśkiewicz z Biblioteki Plastusia, na zajęcia czytelniczo-plastyczne. Tematem spotkania były baśnie skandynawskie.
Najpierw dzieci poznały państwa, które określamy jako Skandynawię i wyszukały je na mapie. Następnie wysłuchały baśni szwedzkiej pt. ”Czarownica wód”. Wszystkich zaciekawiły nieznane informacje z życiorysu H.Ch.Andersena oraz nowe słowa- biograf, biografia. Pani Jola pokazała też prace- wycinanki Andersena, a potem dzieci tworzyły za pomocą wyobraźni i nożyczek swoje historie.
Na koniec chętne osoby opowiedziały wymyślone opowieści poparte własnoręcznie wykonanymi wycinankami. Nasze spotkanie związane było ze Światowym Dniem Książki dla Dzieci, który przypada na 2 kwietnia, w dzień urodzin H.Ch.Andersena.

GALERIA

Mariola Nogły
Warsztaty czytelnicze z p. Anną Giniewską
Marcowe warsztaty czytelnicze z p. Anną Giniewską, pracownikiem Biblioteki Pedagogicznej, w klasach 104, 106 i 301 przebiegały pod znakiem rozwijania myślenia twórczego, kreatywnego, pytajnego. Na początek rozgrzewka - szybkie odpowiedzi na pytania: co jest potrzebne do łowienia ryb, upieczenia ciasta, odkrycia naukowego. Później: co można zamknąć, co można policzyć, co może się wyczerpać, czego człowiek ma za dużo? Co robi mgła, wiatr, słońce, muzyka…Co jest interesującego w kurzu, w marchewce?

W dalszej części zajęć – tworzenie twórczych definicji słów: batrachofobia, gutaperka, bifurkacja. No i wreszcie abstrahowanie - opisywanie „kota ministra” słowami na wylosowaną literę alfabetu np. kot ministra jest cudowny, cyniczny, całkiem fajny, cywilizowany itd. Na koniec twórcze zajęcie plastyczne
w oparciu o książkę M. Chmielewskiej pt. „W kieszonce”. W międzyczasie lektura obowiązkowa dla przyszłych i obecnych uczniów wszystkich rodzajów szkół. Niezbędna pomoc w sytuacji braku pracy domowej – pomysły z książki Davide Cali „Nie odrobiłem lekcji, bo…”
Uczniowie twórczo pobudzeni, zaskoczeni, z niedosytem, bo czasu jak zwykle za mało! Czytanie naprawdę rozwija i uczniowie naszych klas czują to coraz bardziej!!!Małgorzata Protoklitow
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2019


Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w terminie 25-27 marca 2019 r. (poniedziałek/wtorek/środa).

Harmonogram rekolekcji klasy I-III
Harmonogram rekolekcji klasy IV - VIII oraz III Gim.
Podsumowanie Gorzowskich Targów Edukacyjnych
Dnia 19 marca w Zachodniej Izbie Przemysłowo Handlowej w Gorzowie odbyło się podsumowanie Gorzowskich Targów Edukacyjnych.

Ośmioro uczniów z naszej szkoły odebrało nagrody ufundowane przez lubuskich przedsiębiorców.


Jolanta Tokarek
Gorzowskie Targi Edukacyjne 2019
13 marca 2019 roku uczniowie klas ósmych wraz z wychowawcami uczestniczyli w III Gorzowskich Targach Edukacyjnych. W tym roku Targi objęła Patronatem Honorowym Pani Elżbieta Anna Polak, Marszałek Województwa Lubuskiego oraz Pani Ewa Rawa, Lubuski Kurator Oświaty w Gorzowie Wlkp. Podczas targów nasi ósmoklasiści nie tylko obejrzeli stanowiska szkół i pracodawców, ale także wzięli udział w grze sprawdzającej umiejętności i predyspozycje zawodowe.

Celem GORZOWSKICH TARGÓW EDUKACYJNYCH - SZKOŁY I PRACODAWCY była promocja szkolnictwa zawodowego w powiązaniu z potrzebami lokalnego rynku pracy, prowadzenie kampanii informacyjnej na temat działalności lokalnych przedsiębiorców, a przede wszystkim wsparcie uczniów ostatnich klas szkół podstawowych w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej.

Teren targów został podzielony na strefy, w zależności od specyfiki branży i wymaganych predyspozycji od potencjalnego pracownika. Obok stoisk szkół znajdowały się stoiska pracodawców, przedstawicieli biznesu i organizacji pracodawców oraz gorzowskich uczelni. Gorzowskie Targi Edukacyjne – Szkoły i Pracodawcy, to targi podczas których zwiedzający mieli możliwość aktywnego zwiedzania, ponieważ prezentacje zarówno szkół, jak i firm były interaktywne. Dzięki temu każdy zwiedzający mógł nie tylko poczytać informacje, ale także zobaczyć konkretny produkt, zobaczyć i przetestować działanie maszyn, czy wykonać doświadczenie. Oprócz interaktywnych stoisk targowych, aktywna była również scena, na której prezentowały się poszczególne szkoły z wybranym przez siebie programem i pomysłami.

Podobnie jak w drugiej edycji targów, również w tym roku uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w interaktywnej grze, polegającej na wykonaniu co najmniej czterech zadań na wybranych przez siebie stanowiskach przygotowanych przez wystawców. Zadania miały charakter praktyczny, dzięki czemu uczestnicy gry mogli sprawdzić swoje predyspozycje i umiejętności manualne. Zwieńczeniem gry było losowanie atrakcyjnych nagród dla uczniów, które zostały ufundowane przez pracodawców.
Nasi ósmoklasiści zgodnie uznali, że targi okazały się pomocne w wyborze przyszłej szkoły.


Konkursy przedmiotowe w Gimnazjum nr 20 im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w roku szkolnym 2018/2019 już za nami!
9 marca br. dla uczniów Gimnazjum zakończyły się konkursowe zmagania. W tym roku szkolnym do części wojewódzkiej (cz. III) konkursów przedmiotowych, organizowanych przez Lubuskiego Kuratora Oświaty, zakwalifikowało się 8 uczniów, 2 zostało laureatami, pozostali finalistami.

Laureatami zostali:

• z języka polskiego: Kaja Gizmunt z klas 301, Dominika Kowalska z klasy 302

Finalistami zostali:
• z biologii: Kaja Gizmunt z klasy. 301, Iga Gizmunt z klasy 301
• z matematyki: Zuzanna Rybok z klasy 302; Jakub Czebieniak z klasy 301, Jeremiasz Chmielnicki z klasy 301,
• z języka polskiego: Alicja Korzeniewska z kl. 301.

Laureatom i finalistom serdecznie gratulujemy!!! Brawo!!! I bardzo gorąco dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy przygotowywali uczniów do konkursów.


Warsztaty sztuki KARUZELA -"Symetria"
Marcowe warsztaty poprowadził artysta z naszego miasta, specjalizujący się w malarstwie i rysunku - Józef Kodź. Uprawia on także grafikę użytkową, małe formy rzeźbiarskie, realizuje instalacje reklamowe i promocyjne.

Jest miłośnikiem koni i znanym kolekcjonerem oraz restauratorem powozów konnych, które są częstym tematem jego twórczości. Uczniowie mieli okazję obejrzeć w formie prezentacji wiele zdjęć prac tego artysty. Z dużym zaciekawieniem słuchali pobudzających wyobraźnię opowieści na temat tworzenia prac.

Działalność uczniów polegała natomiast na praktycznym poznaniu pojęcia symetria i oś symetrii. Przy użyciu kolorowych farb, a w drugiej pracy – czarnych plam, uczestnicy spotkania poszukiwali nowych kompozycji,
by później przenieść je z wyobraźni na papier. Powstały z tej działalności naprawdę wyszukane prace, które dawały upust drzemiącym w dzieciach pokładom fantazji, kreatywności i artystycznego polotu.


Małgorzata Protoklitow
Instrukcja uzyskania dostępu do dziennika elektronicznego Librus


INSTRUKCJA UZYSKANIA DOSTĘPU DO DZIENNIKA
ELEKTRONICZNEGO LIBRUS
III Diecezjalnegy Konkurs Wiedzy Biblijnej dla klas VII - VIII szkół podstawowych i klasy III gimnazjum Młody Biblista.
Dnia 08.03.2019r. W Katolickiej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II odbył się etap rejonowy III Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla klas VII – VIII szkół podstawowych i klasy III gimnazjum Młody Biblista.

Reprezentanci naszej szkoły uzyskali następującej wyniki:
Paweł Kusz z klasy 301g - V miejsce i awans do finału;
Jakub Tokarek z klasy 807 i Karol Tokarek z klasy 804 - wyróżnienie.


Wszystkim uczestnikom gratulujemy sukcesu.

Grzegorz Gordzijewski
III Diecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnej dla klas IV - VI
Dnia 07.03.2019r. odbył się etap rejonowy III Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla klas IV – VI szkół podstawowych Biblista Junior 2018/2019 Ewangelia według św. Marka.

I miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Hanna Jankowska z klasy 507 - uzyskując awans do części finałowej.

Marta Chorkawa z klasy 507 oraz Jakub Kostrzewa z klasy 503 uzyskali wyróżnienie.

Wszystkim naszym uczniom oraz opiekunowi s. Beacie Czop gratulujemy sukcesu.


Grzegorz Gordzijewski
Lubuski Konkurs Recytatorski PRO Arte.
5 marca w MCK w Gorzowie Wielkopolskim odbył się Lubuski Konkurs Recytatorski PRO Arte.

Naszą szkołę reprezentowali: Antoni Glinkowski, uczeń klasy 404, Antonina Litwin, uczennica klasy 501 oraz Michalina Jędrzejczak, uczennica klasy 605. Uczniowie zaprezentowali się wspaniale.

Michalina Jędrzejczak zdobyła tytuł laureata i będzie reprezentować naszą szkołę w Finale Wojewódzkim Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego.

Gratulujemy wygranej i mocno trzymajmy kciuki za Michalinę.
Elektroniczny Dziennik
BIP
XXX-LECIE SZKOŁY
OBCHODY
MEDIA O NAS
FOTOGALERIA
Przyjaciele Szkoły


Certyfikaty


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.04 1,385,758 Unikalnych wizyt