Marzec 21 2019 16:44:03
Zespół Szkół nr 20
O szkole
Historia
Dyrekcja
Sekretariat
Bilbioteka
Świetlica
Stołówka
Pomoc medyczna
Pedagog/Psycholog
Nauczyciele
Pracownicy administracji
Sport
Harcerstwo
Dokumenty szkoły
Statut szkoły
PZO w SP-20
Program Wychowawczo-Profilaktyczny
Regulaminy
Organizacja wycieczek
Nabór SP-20 2019/2020
Nabór do SP
Zasady rekrutacji
Obwody
Terminy postępowania
Kryteria rekrutacji
Wnioski
Dla ucznia
PROJEKT ZIT
Plan dzwonków
Podręczniki
Zajęcia dodatkowe
Projekt edukacyjny
Konkursy przedmiotowe
Konkursy
Prawo Szkolne
Telefon zaufania
Egzamin gimnazjalny
Kalendarz roku szkolnego
Rodzice
Dokumenty szkoły
Rada Rodziców
Wpłaty na Radę Rodziców
Licznik
--->>> <<<---
Bubble Football w wykonaniu klasy 305G
10 stycznia klasa 305 z ZS nr 20 wraz ze swoim wychowawcą panem Darkiem Odejem wzięła udział w nietypowej lekcji w-f. Odwiedzili gorzowskie Centrum Tenisowe, gdzie uczyli się w gry w... Bubble Football.

Zawodnicy skupili się głównie na grze ciałem i nie oszczędzali się na boisku.

Sprawdźcie sami co tam się działo :)
Etap szkolny Konkursu Biblijnego Biblista Junior 2018/2019 i Młody Biblista 2018/2019 za nami
W dniach 9 i 10.01.2019r. odbyły się etapy szkolne Konkursu Biblijnego Biblista Junior 2018/2019 i Młody Biblista 2018/2019.

Pierwsza trójka, która będzie reprezentować naszą szkołę w etapie rejonowym.

Wyniki III Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla klas IV – VI szkół podstawowych Biblista Junior 2018/2019 Ewangelia według św. Marka1 Jankowska Hanna klasa 507
2 Chorkawa Marta klasa 507
3 Kostrzewa Jakub klasa 503Wyniki III Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla klas VII – VIII szkoły podstawowej i klasy III gimnazjum – Młody Biblista 2018/2019 Księga Rut i Księga Tobiasza

1 Kusz Paweł 301g
2 Tokarek Karol 804
3 Tokarek Jakub 807Warsztaty czytelnicze klas 104, 106 i 301
8 stycznia uczniów klas 104, 106 i 301 odwiedziła p. Anna Giniewska, bibliotekarka gorzowskiej Biblioteki Pedagogicznej. Tym razem zaproponowała uczniom zajęcia czytelnicze pod hasłem „Gimnastyka głów”. Wstęp do spotkania stanowiły prezentacje dwóch książek dla dzieci: „Co wypada, a co nie wypada” oraz „Od 1 do 10” A. Cieślak.

Zainspirowani wysłuchanymi utworami uczniowie podjęli próby samodzielnego tworzenia najpierw rymów, a później rymowanek. Na koniec w nawiązaniu do treści książki, trochę związanej z matematyką, tworzyły cyfrowego stwora. Ograniczeniem do wykonania tej pracy była tylko wyobraźnia i spełnienie jednego warunku: stwór musiał mieć tyle części ciała, ile wskazywała cyfra
na wylosowanym przez dziecko losie.

Finałem zajęć była wystawa prac w galerii klasowej. Wszyscy świetnie się bawili przy okazji ucząc się, tworząc, słuchając, rozwijając swoją fantazję.
"Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!"
DBI 2019 odbędzie się 5 lutego 2019 r. pod hasłem "Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!".

Nadchodząca edycja Dnia Bezpiecznego Internetu zachęca wszystkich do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. Podczas obchodów DBI 2019 organizatorzy chcą podkreślić istotę współpracy pomiędzy różnymi sektorami przy wspieraniu pozytywnych zmian w sieci. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.


Weź udział w konkursie na najciekawszy plakat lub inną pracę plastyczną, graficzną pt. "Działajmy razem!”.

1. Plakat może mieć postać pracy plastycznej, kolażu lub komiksu.
3. Format prac: co najmniej A3.
4. Pod uwagę będzie brana treść, pomysłowość oraz estetyka wykonania.
5. Prace należy dostarczyć w terminie do 01 lutego 2019 r. do nauczycieli informatyki.


OCENA DODATKOWA z przedmiotu.

Zapraszamy do przygotowania prac:
Nauczyciele informatyki.
"Pożycz książkę w ciemno"
Nic tak nie umila zimowych wieczorów, jak dobra lektura. Wpisując się w świąteczny klimat, nauczyciele bibliotekarze przygotowali uczniom nietypowy sposób wypożyczeń.
Na czwartkowych przerwach, w holu szkoły, czekały na nich książkowe upominki, szczególnie nasze nowości. Jakie tytuły kryły się pod warstwą ozdobnego papieru? O tym nasi czytelnicy dowiedzieli się dopiero w domu, po rozpakowaniu wypożyczonych pozycji.
Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem w każdej grupie wiekowej. Zanim nadejdą prawdziwe święta, przy dźwiękach kolęd i smaku świątecznych pierników, mogliśmy poczuć radość otwierania pierwszych prezentów.
Wszystkim naszym Czytelnikom życzymy wielu literackich wrażeń...


GALERIAWarsztaty czytelniczo - twórcze dla uczniów klas I
Tuż przed świętami odbyły się kolejne warsztaty z cyklu Wieczorki czytelnicze. Tym razem w zajęciach czytelniczo- twórczych pod hasłem Magiczne święta Bożego Narodzenia wzięli udział uczniowie klas I. Świąteczny klimat udzielił się wszystkim. Było wesoło i kolorowo. Uczniowie zapoznali się z różnymi propozycjami książkowymi na temat świąt i tradycji bożonarodzeniowych. Z uwagą i zainteresowaniem wysłuchali opowiadania pt. W pracowni św. Mikołaja. Świetnie zapamiętali wszystkie ważne informacje, co udowodnili w quizie na temat treści utworu. Były świąteczne ciekawostki, interesujące pytania, a uczestnicy z entuzjazmem dzielili się swoimi doświadczeniami oraz wspomnieniami.
Czy wiecie, na przykład, że w Polsce, w zależności od regionu, świąteczne prezenty przynosi Gwiazdor, Dziadek Mróz, Śnieżynka oraz Dzieciątko i Aniołek. A czy widzieliście kiedyś szopkę krakowską?
Tradycyjnie uczniowie wykonali również pracę twórczą. Tym razem był to zimowy krajobraz w czasie najpiękniejszych świąt, świąt Bożego Narodzenia.
Do zobaczenia w styczniu!

Katarzyna Pawłowicz- Bielska
Małgorzata Protoklitow
Życzenia Świąteczne
Konkursy Kuratoryjne
W listopadzie 2019 roku uczniowie szkoły podstawowej brali udział w konkursach przedmiotowych pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty.

Uczniowie, którzy napisali najlepiej będą reprezentować szkołę w etapie rejonowym.


Zakwalifikowane osoby
" Lepsza mała pomoc niż wielkie współczucie"
Dobiegła końca I tura zbiórki w akcji Cztery Łapy. W dniu 14 grudnia wszystkie dostarczone przez uczniów klas 7 produkty takie jak koce czy karma dla psów i kotów zostały odebrane przed przedstawiciela Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt ANIMALS.
Produkty te trafią do potrzebujących zwierząt .Dzięki wrażliwości uczniów i ich rodziców zwierzęta ze schroniska będą miały napełnione brzuszki i przetrwają zimę w cieple.

Dziękuję bardzo wszystkim uczestnikom zbiórki za ich dobre serce i zaangażowanie.W lutym rusza wiosenna tura akcji Cztery Łapy i ponownie gorąco zachęcam do udziału.


Agnieszka Szatkowska
Program Domowych Detektywów - Jaś i Małgosia na tropie.
Po trzech miesiącach realizacji programu profilaktycznego o nazwie PROGRAM DOMOWYCH DETEKTYWÓW - JAŚ I MAŁGOSIA NA TROPIE przez klasę 507 SP nadszedł czas podsumowań. Wieczór Jasia i Małgosi to integralna część programu i stanowi jego podsumowanie, które w naszej szkole odbyło się 03.12.2018r.
Celami programu były: opóźnienie momentu, w którym uczniowie po raz pierwszy sięgną po alkohol, zmniejszenie spożycia alkoholu wśród nastolatków,ograniczenie skali problemów związanych z piciem alkoholu przez młodzież.

Podczas realizacji programu Domowych Detektywów uczniowie otrzymali cztery zeszyty. Każdy z zeszytów zawierał jedną historyjkę (komiks) i zadania, które były rozwiązywane w domu razem z rodzicami.
Bohaterami komiksów była para młodych detektywów: Jaś i Małgosia, którzy:dawali cenne wskazówki dotyczące negatywnych konsekwencji picia alkoholu, wskazywali powody, dla których młodzi ludzie piją alkohol,ostrzegali przed wpływami środków masowego przekazu na kształtowanie się przekonań na temat alkoholu, podawali przykłady presji rówieśniczej i sposoby radzenia sobie z presją.

Podczas Wieczoru Jasia i Małgosi dzieci pięknie przedstawiły, w formie plakatów i prezentacji multimedialnej, czego się nauczyły. Wszyscy obecni goście byli pod wrażeniem wiedzy i postawy naszych uczniów.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym!
Zajęcia dodatkowe
Wszechstronny rozwój dziecka możliwy jest dzięki bogatej ofercie zajęć dodatkowych organizowanych przez nauczycieli naszej szkoły. Oferta zajęć jest różnorodna. Przygotowana z zakresu różnych przedmiotów, od zajęć dydaktycznych do zajęć artystycznych. Dostosowana jest do możliwości uczniów, ich zainteresowań.

Zajęcia otwarte są dla uczniów, którzy mają różne problemy wynikające w procesie nauczania. Podczas spotkań młody człowiek ma możliwość odkrywać swoje zdolności, zamiłowania, pogłębiać wiedzę w danym zakresie czy zdobywać nowe doświadczenia. Zajęcia dodatkowe są formą rozwijającą ale też pełnią rolę wsparcia i pomocy specjalisty podczas trudności na lekcji.

W załączniku oferta zajęć do uczniów klas siódmych i ósmych.
Elektroniczny Dziennik
BIP
XXX-LECIE SZKOŁY
OBCHODY
MEDIA O NAS
FOTOGALERIA
Przyjaciele Szkoły


Certyfikaty


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.02 1,331,148 Unikalnych wizyt