Czerwiec 27 2019 12:58:21
Zespół Szkół nr 20
O szkole
Historia
Dyrekcja
Sekretariat
Bilbioteka
Świetlica
Stołówka
Pomoc medyczna
Pedagog/Psycholog
Nauczyciele
Pracownicy administracji
Sport
Harcerstwo
Dokumenty szkoły
Statut szkoły
PZO w SP-20
Program Wychowawczo-Profilaktyczny
Regulaminy
Organizacja wycieczek
Nabór SP-20 2019/2020
Nabór do SP
Zasady rekrutacji
Obwody
Terminy postępowania
Kryteria rekrutacji
Wnioski
Rekrutacja do Szkół Ponadpodstawowych
E-nabór
Przedmioty punktowane
Rozporządzenie MEN
Zarządzenie Kuratora
Harmonogram
Prezentacja
Linki do stron
Dla ucznia
PROJEKT ZIT
Plan dzwonków
Podręczniki
Zajęcia dodatkowe
Projekt edukacyjny
Konkursy przedmiotowe
Konkursy
Prawo Szkolne
Telefon zaufania
Egzamin gimnazjalny
Kalendarz roku szkolnego
Rodzice
Dokumenty szkoły
Rada Rodziców
Wpłaty na Radę Rodziców
Licznik
--->>> <<<---
Finał Diecezjalnego Konkursu "uBiblijnieni" z Ew. Św. Marka, w kategorii wiekowej klas 4-6.
W dniu 4. 04. 2019 r. w Paradyżu odbył się finał Diecezjalnego Konkursu "uBiblijnieni" z Ew. Św. Marka, w kategorii wiekowej klas 4-6.
Pierwszy etap konkursu to część pisemna, do której podeszli wszyscy finaliści etapów rejonowych (103 osoby).
Dziesięć osób z najlepszymi wynikami, podeszło do ostatniego już etapu - ustnego.

W tym gronie znalazła się nasza uczennica Hanna Jankowska, z klasy piątej. Uczestnicy odpowiadali na zadawane pytania komisji, w formule "Jeden z dziesięciu". Hania zajęła 10 miejsce , otrzymując W
wyróżnienie w Konkursie.

Gratulujemy sukcesu i godnego reprezentowania naszej Szkoły.
GALERIA


s. Beata Czop
150 lat Układu Okresowego
Z okazji 150 rocznicy powstania Układu okresowego, 26 marca w holu głównym naszej szkoły zostały wystawione prace konkursowe powstałe dla uczczenia tego wydarzenia.
Wśród prac można było zobaczyć m.in. układ okresowy wykonany techniką 3d w postaci makiety osiedla, układ pierwiastków z czekolady oraz pięknie wykonane tablice pierwiastków z nakrętek, puzzli i innych elementów. Podczas kiedy mogliśmy podziwiać te wszystkie prace , na lekcjach chemii uczniowie testowali gry edukacyjne, które wykonali ich koledzy i koleżanki również w związku z tym świętem.

Dziękujemy uczestnikom konkursu za zaangażowanie i gratulujemy kreatywności oraz pomysłowości.


GALERIA

J.Szymańska i K.Marek
Dzień Św. Patryka, Saint Patrick's Day
W ramach obchodów Dnia Świętego Patryka, który odbył się w naszej szkole 15 marca, uczniowie klasy 406 przygotowali Traditional Irish Food Fair, gdzie uczniowie mogli skosztować irlandzkich specjałów i sprawdzić swoją wiedzę o Irlandii odpowiadając na pytanie quizowe.
W tym dniu można było również spotkać skrzaty irlandzkie Leprechauny (uczniowie klasy 606), które prezentowały muzykę irlandzką oraz opowiadały ciekawostki związane z Dniem Św. Patryka.
Odbyły się również dwa konkursy, pierwszy pt. ”Co wiesz o Dniu Św. Patryka”, oraz konkurs na najlepszą prezentację multimedialną o Irlandii.
Zwycięskie prace zostały przedstawione uczniom na lekcjach języka angielskiego.

I miejsce
Zofia Rzepecka kl.702
- za ciekawą formę, dobry research i pomysł na odniesienie do naszego regionu.

II miejsce
Sandra Świło 50
5 - za zawodowe umieszczenie źródeł .

III miejsce
Jakub Tokarek, kl. 807
- Za adekwatną treść i czytelną formę.Wyróżnienia ex aequo:

Karol Tokarek, kl. 804
Wiktor Marcinkowski, kl. 804
Jakub Kostrzewa, kl. 503
Ewa Michalska, kl. 509
Mateusz Staszewski, kl. 805


Nad organizacją Dnia Św. Patryka czuwali Pan Piotr Tokarczyk oraz Pani Anna Marciniak.
Program wychowawczy "Kulturalni- SP20"
Rozpoczęliśmy realizację programu wychowawczego, którego głównym celem jest podniesienie kultury osobistej uczniów naszej szkoły. Zaplanowaliśmy różnorodne działania na wszystkich poziomach edukacyjnych.
Główny hol stał się korytarzem z hasłami i rymowankami zachęcającymi do zachowań zgodnych z zasadami dobrego wychowania. Na drzwiach klas, pokojów nauczycielskich i sekretariatu zostały naklejone „dymki” z miłymi słowami, które można tym sposobem sobie przypomnieć i oczywiście używać na co dzień. W klasach edukacji wczesnoszkolnej będziemy pilnie obserwować swoje zachowanie, aby wybrać Królową i Króla Grzeczności, zgodnie z ustalonymi kryteriami.

Pierwsze spotkanie grupy wiekowej już 1 kwietnia. Czekamy z niecierpliwością!
Ruszył też Kulturalny Patrol – chętni uczniowie z klasy 301 czytają młodszym uczniom rozdziały z książki Grzegorza Kasdepke pt. ”Bon czy ton, savoir-vivre dla dzieci”. Jako pierwszy rozdział wybraliśmy ten, z którego można dowiedzieć się, kto to jest dama i dżentelmen.Przed nami jeszcze wiele przedsięwzięć, które, mamy nadzieję, wpłyną na podniesienie kultury uczniów.
Zespół Programu Kulturalni- SP20

GALERIA

Finał Wojewódzki Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego.
27 marca w Kostrzyńskim Centrum Kultury odbył sie Finał Wojewódzki Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego dla II kategorii wiekowej.

Wystąpiło 40 recytatorów z całego województwa. Rada Artystyczna w składzie: Gabriela Augustyniak- Żmuda, Grażyna Łęc oraz Lidia Kurzawa postanowiła przyznać Michalinie Jędrzejczak, uczennicy klasy 605 wyróżnienie.


Gratulujemy!
Wiosna! Wiosna! Wiosna, ach to Ty!
Nie mogąc doczekać się cieplejszych dni i promieni słońca na niebie, uczniowie klasy 404spxi oraz 504sp udali się do skansenu Jeziorak w Brzesku, aby odszukać pierwsze zwiastuny wiosny. Wszyscy ze sporym zaangażowaniem wyruszyli na rozległe tereny wokół Brzeska, aby znaleźć pierwsze kwiaty, kiełkujące zboża, sadzonki czy bazie kotki. Każda grupa przygotowywała dla pań nauczycielek zagadki: jaka to roślina? Większość udało się odgadnąć, ale zabawa przy tym była przednia.

W obiekcie na dzieci czekały warsztaty piekarskie. Każdy uczestnik miał za zadanie samodzielnie wyrobić ciasto na pszenne bułki oraz wypełnić je przygotowanymi ziarnami.

Niestraszne okazały się także warsztaty plastyczne. Na uczniów czekała moc przyborów służących do wykonania palm wielkanocnych. Powstały piękne, kolorowe i niezwykle pomysłowe prace.

Za najciekawszą atrakcję uznano przygotowanie staropolskiej Marzanny. Każda z trzech grup przygotowała swoją własną, dzięki czemu mogliśmy obserwować, jak twórczy i kreatywni są nasi uczniowie.
Po zmaganiach plastyczno-spacerwowo-piekarskich na uczestników czekała kiełbaska przygotowana na tradycyjnym ognisku. Finalnie na tymże ognisku, pod czujnym okiem pań nauczycielek, pań organizatorek warsztatów oraz pani pilot, aby przegonić zimę, spalono Marzanny.

Mamy nadzieję, że udało nam się pożegnać zimę i jej chłodne dni.

Wiosno, przybywaj ;)
21.03.2019r.

GALERIA


Justyna Jaworska-Głazik
Ewa Malewicz-Staborska
Dzień Wiosny w kinie
21 marca klasy siódme wybrały się do kina , aby odrobiną odpoczynku od lekcji uczcić pierwszy dzień wiosny.
Obejrzeliśmy amerykański fantastycznonaukowy film akcji pt. „Kapitan Marvel” zrealizowany na podstawie serii komiksów o superbohaterce Carol Danvers.
Film obfituje w typowe atrakcje takie jak wizyty na obcych planetach, kosmiczne pościgi oraz efekty specjalne, jednak przede wszystkim jest to opowieść o emancypacji młodej kobiety. Główne role grają Brie Larson i Samuel L. Jackson, ale w pamięć zapada również rudy kot Goose.
Był to idealny sposób na oderwanie się od szkolnej rzeczywistości i umilenie w legalny sposób pierwszego dnia rozpoczynającej się wiosny.
Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny
21 marca organizatorem Pierwszego Dnia Wiosny w szkole był Samorząd Uczniowski.
W tym dniu uczniowie każdego pionu mieli się ubrać na wylosowany kolor. Ze szczególnym aplauzem został przyjęty konkurs pt. „Pokaz wiosennej mody”, w którym reprezentanci klas zaprezentowali swoje pomysły na stroje wiosenne.
Jury nagrodziło klasy 402, 507, 801, 301. Zwycięzcy otrzymali słodkie nagrody! Ten wyjątkowy dzień w szkole upłynął w bardzo miłej i serdecznej atmosferze, sprawił ogromną frajdę nie tylko uczniom, ale również nauczycielom. Samorząd Uczniowski oraz całe grono pedagogiczne wykazało się dużymi umiejętnościami organizatorskimi oraz nie lada kreatywnością, przygotowując całe wydarzenie.
Nad całością przedsięwzięcia czuwał opiekunowie SU p. Marek Zblewski


Zapraszamy na fanpage


Fraktal 2019
Jeden, trzy, dziewięć, dwadzieścia siedem, osiemdziesiąt jeden a może dwieście czterdzieści trzy trójkąty połączysz i stworzysz trójkąt Sierpińskiego lub piramidę Sierpińskiego.

Liczy się Twój pomysł i kreatywne podejście do zadania. Wykorzystaj do tego słomki, monety, wykałaczki, elastyczny drut czy czworościany zrobione z papieru. Połącz poszczególne elementy budowlane w jedną figurę płaską lub przestrzenną.Stwórz niesamowity i zaskakujący efekt.
Tydzień matematyki 2019
W dniach 11-15.03.2019 został zorganizowany Tydzień Matematyki. Każdego dnia coś się działo. Cały segment A na II piętrze został udekorowany kolorową girlandą z kolejnymi cyframi rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. Na podłodze pojawiły się labirynty matematyczne do przejścia. Przez cały tydzień każdy miał możliwość nabycia egzemplarza magazynu Ludolfina, wydanego specjalnie na tę okazję. Podziwiać można było pomysłowe i tykające zegary matematyczne wykonane przez naszych uczniów. Odbył się kiermasz wypieków matematycznych. Po raz pierwszy urodziny liczby Pi świętowaliśmy poprzez konsumpcję pizzy. Obliczyliśmy, że zjedzono łącznie 76 sztuk pizzy, czyli ok. 61 cm^2. Była to świetna okazja do wyjaśnienia uczniom definicji liczby Pi.

Już po raz drugi w ramach obchodów Dnia Matematyki, w naszej szkole odbyło się Popołudnie Matematyczne dla uczniów kl. V i VI z gorzowskich podstawówek. W wydarzeniu wzięło udział ok. 150 osób. Przygotowaliśmy dla dzieci mnóstwo atrakcji, m. in. pokoje zagadek, iluzje optyczne, matematyczne jajka, matematykę po angielsku, zajęcia z kostkami i kartami Grabowskiego oraz gry planszowe. Tego dnia również nasi uczniowie uczestniczyli w przedsięwzięciach organizowanych przez inne szkoły. Czteroosobowe zespoły z klas VII i VIII brały udział w Maratonie Matematycznym w II Liceum Ogólnokształcącym, a maluchy z klas 0-I pojechały na zajęcia o bryłach, które odbyły się w budynku Akademii im. Jakuba z Paradyża.

Nasze działania zostały dostrzeżone i opisane tutaj
Ponadto Biblioteka Pedagogiczna WOM organizuje wystawę i poprosiła nas o udostępnienie materiałów wykonanych przez naszych wspaniałych uczniów (zegary matematyczne, iluzje optyczne, origami i lapbook'i). To dla nich ogromne wyróżnienie Link

W trakcie Tygodnia Matematyki nie zabrakło również konkursów. Dziękujemy wszystkim uczniom za chęć udziału i gratulujemy zwycięzcom.

FOTOGALERIA

Maraton Matematyczny
12 marca 2019r. Stowarzyszenie Matematyków zorganizowało Maraton Matematyczny w II Liceum Ogólnokształcącym, aby rozwijać kreatywność, myślenie matematyczne oraz pracę w grupach. Uczniowie rywalizowali rozwiązując różnego rodzaju zadania z Matematyki.

Naszą szkołę reprezentowały 2 drużyny, w skład których wchodzili:


I grupa:
Baszyński Piotr kl.702
Jakubowska Małgorzata kl.702
Wójcik Oskar kl.702
Aleksandra Kujawa kl.704


II grupa:
Katarzyna Szwarc kl.801
Adam Węglik kl. 801
Wiktor Jachimczak kl. 806
Bartosz Michalski kl.806


Po czterogodzinnych zmaganiach zespół ósmoklasistów zajął II miejsce."


Elektroniczny Dziennik
BIP
XXX-LECIE SZKOŁY
OBCHODY
MEDIA O NAS
FOTOGALERIA
Przyjaciele Szkoły


Certyfikaty


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.04 1,385,795 Unikalnych wizyt