Styczeń 23 2019 11:19:50
Zespół Szkół nr 20
O szkole
Historia
Dyrekcja
Sekretariat
Bilbioteka
Świetlica
Stołówka
Pomoc medyczna
Pedagog/Psycholog
Nauczyciele
Pracownicy administracji
Klasy
Sport
Harcerstwo
Dokumenty szkoły
Statut szkoły
WZO w SP-20
Program Wychowawczo-Profilaktyczny
Regulaminy
Organizacja wycieczek
Dla ucznia
PROJEKT ZIT
Plan dzwonków
Podręczniki
Zajęcia dodatkowe
Projekt edukacyjny
Konkursy przedmiotowe
Konkursy
Prawo Szkolne
Telefon zaufania
Egzamin gimnazjalny
Kalendarz roku szkolnego
Nabór SP-20
Propozycja obwodów SP
Rekrutacja 2018/2019
Wnioski
Nabór do GIM
Uchwała rekrutacja
Harmonogram rekrutacji
Wniosek rekrutacji-załącznik 1
Formularz rekrutacji-załącznik 2
Wstępna deklaracja wyboru klasy
Oświadczenie dot. religii
Oświadczenie dot. zajęć artystycznych

Dla uczniów klas III gim

E-nabór do szkół ponadgimnazjalnych
Adresy szkół i placówek ponadgimnazjalnych
Wyszukiwarka szkół ponadgimnazjalnych województwa lubuskiego
Rodzice
Dokumenty szkoły
Rada Rodziców
Wpłaty na Radę Rodziców
Licznik
--->>> <<<---
Szkolny Dzień Kota
W dniu 20 listopada obchodziliśmy Szkolny Dzień Kota. Na wystawie zaprezentowane zostały książki, których bohaterami są właśnie koty. Uczniowie wspólnie tworzyli dużą, kolorową pracę plastyczną pt."Kocie sprawy". Powstała także galeria kocich postaci z bajek, którą stworzyły dzieci z klasy 101.

Pierwszoklasiści uczestniczyli w zajęciach czytelniczych pt. „Koty bohaterami bajek i wierszy“, w trakcie których rozwiązywali quiz o znanych kotach, słuchali wierszy i fragmentów książek.
Nasze biblioteczne zbiory wzbogaciły się, w tym roku szkolnym o nowe książki dzięki Narodowemu Programowi Rozwoju Czytelnictwa. Są wśród nich także takie, w których głównymi bohaterami są nasi czworonożni przyjaciele. Zachęcamy do wypożyczania nowych pozycji książkowych!GALERIA


Zmiana organizacji pracy szkoły w dniach 4-6 grudnia 2018r.
W związku z organizacja próbnego egzaminu gimnazjalnego oraz ósmoklasity w dniach
4-6 grudnia dokonuje się zmiany organizacji zajęć lekcyjnych
w klasach IV-VIII Sp oraz III G


ZARZĄDZENIE DYREKTORA SZKOŁY NR 30/2018 Z DNIA 26.11.2018R.
ZARZĄDZENIE DYREKTORA SZKOŁY NR 31/2018 Z DNIA 26.11.2018R.


Próbny egzamin gimnazjalny 2018/2019Wszystkim Gimnazjalistom życzymy łatwych zadań egzaminacyjnych na próbnym egzaminie gimnazjalnym, panowania nad stresem, błyskotliwych, poprawnych pomysłów na rozwiązanie zadań, radości z dobrych odpowiedzi, trafnych argumentów w pracach literackich i znakomitych wyników.
Dyskoteka Andrzejkowa
29 listopada odbyła się dyskoteka "Andrzejkowa " dla klas czwartych, piątych i szóstych. Wszyscy świetnie się bawili i brali udział w konkursach prowadzonych przez pana Marka Zblewskiego.

Wróżbami zajęły się dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego pod opieką pani Beaty Bronowickiej, natomiast klasa pani Małgorzaty Sągajłło-Frączkiewicz sprzedawała ciasto. Uzbierane pieniążki przeznaczone zostały na zakup potrzebnych artykułów do szlachetnej paczki.


GALERIA

Seniorzy o Polsce
30 listopada gościliśmy w murach naszej Szkoły Klub Seniora, który wystąpił przed dziećmi z przedstawieniem patriotycznym "A to Polska właśnie". Aktorzy z wielkim zaangażowaniem odśpiewali pieśni o Polsce i jej bolesnej historii. Wysłuchaliśmy poezji Marii Konopnickiej i s. Ledóchowskiej. Nie zabrakło również humorystycznych skeczy i inscenizacji wojennych. W przedstawieniu gościnnie wystąpiła uczennica klasy 301 Julia Suska, która wcieliła się w Polskę, najpierw skutą kajdanami niewoli, później zaś już wolną!

Wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy Rotę oraz Hymn, zaś klasa 206 przygotowała upominki dla seniorów i odśpiewała piosenkę "Przybyli ułani pod okienko". Miłość do Ojczyzny połączyła dziś Seniorów i dzieci. Dziękujemy serdecznie za tę lekcję historii i miłości do Polski.


Organizatorzy:
Anna Sroka
Ewa Szlempo
"Jak przygoda to z książką, czyli co wiesz o Agnieszce Stelmaszyk i o jej twórczości"
Zapraszamy chętnych uczniów do udziału w internetowym konkursie na temat życia i twórczości polskiej pisarki Agnieszki Stelmaszyk.

Konkurs trwa do 10 grudnia. Na zwycięzcę czeka nagroda.
Pamiętaj, aby wpisać swoje imię i nazwisko oraz z której jesteś klasy.

Link

Na zakończenie kliknij DALEJ.

Wycieczka biologiczna do Stanowic

Dnia 19.11.2018 zorganizowano wyjazd do Klubu Młodego Wynalazcy w Stanowicach. Uczniowie klas III gimnazjum i VII SP uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych, z zakresu genetyki i mikroskopowania polegające na izolacji DNA z kiwi i obserwacji ziaren skrobi za pomocą mikroskopu.
Największą atrakcją dla wszystkich uczestników okazał się fakt, że dzieci, pod opieką prowadzących, wykonywały samodzielnie wszystkie doświadczenia.

Uczniowie w wielkim skupieniem słuchali wskazówek prowadzących zajęcia i z wielkim zaangażowaniem wykonywali doświadczenia, dokonując ich pełnego opisu.
Zespół przyrodników
Bal 1918
22 listopada uczniowie klas siódmych, ósmych i gimnazjalnych mieli ogromny zaszczyt i wielką przyjemność w uroczysty, podniosły sposób świętować 100 lat Niepodległej.

GALERIA
Roztańczone przerwy
22 listopada w naszej szkole pierwszy raz w tym roku odbyła się akcja Roztańczona Przerwa.

Podczas przerwy uczniowie wspólnie pobawili się przy muzyce. Były tańce integracyjne i utwory bardzo dobrze znane, przy których wszystkie dzieci, a także ich nauczyciele świetnie się bawili.


GALERIA
100 wierszy
Kontynuując obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, 19 listopada odbył się w bibliotece szkolnej poranek poetycki pod hasłem „Sto wierszy dla Niepodległej”. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele wszystkich roczników naszej szkoły, począwszy od klas zerowych.

Uczniowie przypomnieli utwory należące do kanonu polskiej poezji patriotycznej, zarówno współczesnej, jak i tej trochę zapomnianej, która odegrała szczególną rolę w podtrzymywaniu ducha polskości i przekazywaniu go kolejnym pokoleniom (W. Szymborska. L. Staff , K.I.Gałczyński). Młodsi, bardzo przejęci, zaprezentowali wiersze z nowego tomiku Michała Rusinka pt. „Jaki znak Twój?”, natomiast najstarsi - chłopcy z klasy 301g.- urozmaicili spotkanie poezją śpiewaną, nawiązującą do tematu.
Jeden z wierszy pięknie przeczytała również pani Agata Sandecka, dziennikarka TVP 3, zaproszona na naszą uroczystość. Gośćmi specjalnymi byli uczestnicy konkursu recytatorskiego „Myśląc, Ojczyzna...”, dedykowanego klasom 7-8.
Było nastrojowo i refleksyjnie.
Obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej 20
Za nami obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji działo się w naszej szkole bardzo dużo. Zacznijmy od wystroju holu głównego i korytarzy.
W holu, od 7 listopada, pojawiły się wystawy: Ojcowie Niepodległości; Moją Ojczyznę, Polskę, kocham i szanuję; Z trudu Waszego i krwi; prezentacja 25 Polaków, którzy pośmiertnie
11 listopada zostali odznaczeni Orderem Orła Białego; tablica z życzeniami dla Niepodległej oraz tablica z pocztówkami dla Niepodległej w ramach akcji: A to Polska właśnie. Tyle hol główny. W segmencie A na parterze mogliśmy obejrzeć piękne lapbooki nt. Polska niejedno ma imię, piętro wyżej ciekawą wystawę nt. polskich matematyków, a przy stołówce wystawę znanych polskich sportowców. Nie można było również nie zauważyć pięknie wykonanych napisów umieszczonych na drzwiach gabinetów, a mających skłonić do refleksji nt. Ojczyzny. Tyle wystrój. Oprócz strony wizualnej, obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole to również inne przedsięwzięcia, np. konkurs na strój historyczny, gra historyczna dla gimnazjum, konkurs piosenki patriotycznej. Jednak najważniejszym punktem naszego świętowania było przedstawienie - piękny spektakl Polska, moja Ojczyzna, w którym wielka poezja, wielka literatura, splatały się z muzyką, przeszłość z teraźniejszością, wzniosłe myśli ze wzruszeniem, a scenografia i efekty wizualne dopełniały całości. Widzowie byli wzruszeni i oczarowani. Serdeczne podziękowania dla nauczycieli przygotowujących spektakl i brawa dla wykonawców. A na koniec słowa Mazurka Dąbrowskiego: Jeszcze Polska nie zginęła… Piękny czas dla całej szkolnej społeczności.
GALERIA

Elektroniczny Dziennik
BIP
XXX-LECIE SZKOŁY
OBCHODY
MEDIA O NAS
FOTOGALERIA
Przyjaciele Szkoły


Certyfikaty


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.03 1,301,382 Unikalnych wizyt