Styczeń 26 2020 20:28:56
Zespół Szkół nr 20
O szkole
Historia
Dyrekcja
Sekretariat
Bilblioteka
Świetlica
Stołówka
Pomoc medyczna
Pedagog/Psycholog
Nauczyciele
Pracownicy administracji
Sport
Harcerstwo
Samorząd Szkolny
Dokumenty szkoły
Statut szkoły
PZO w SP-20
Program Wychowawczo-Profilaktyczny
Program nauczania Wychowania do życia w rodzinie dla klasy 8
Regulaminy
Organizacja wycieczek
Nabór SP-20 2019/2020
Nabór do SP
Zasady rekrutacji
Obwody
Terminy postępowania
Kryteria rekrutacji
Wnioski
Rekrutacja do Szkół Ponadpodstawowych
E-nabór
Przedmioty punktowane
Rozporządzenie MEN
Zarządzenie Kuratora
Harmonogram
Prezentacja
Linki do stron
Dla ucznia
PROJEKT ZIT
Plan dzwonków
Zajęcia dodatkowe
Projekt edukacyjny
Konkursy przedmiotowe
Konkursy
Prawo Szkolne
Telefon zaufania
Egzamin ósmoklasisty
Kalendarz roku szkolnego
Rodzice
Dokumenty szkoły
Rada Rodziców
Wpłaty na Radę Rodziców
Licznik
--->>> <<<---
"I ty możesz zostać św. Mikołajem".

Dnia 06.12.2019 w SP 20 odbył się XXI koncert charytatywny " I ty możesz zostać św. Mikołajem". W koncercie wzięły udział czołowe gorzowskie zespoły dziecięce : Buziaki, Aluzja, Kontra Mini, Akademia Cheerleaders Warta Gorzów , Miraż, Higer Living. Zaszczyciła nas też delegacja Stali Gorzów - trener Chomski i Paluch, Mateusz Bartkowiak, a także piłkarze ręczni.
Cały dochód z koncertu zostanie przeznaczony na świąteczne paczki dla dzieci potrzebujących wsparcia z naszej szkoły.

GALERIA

Lekcja muzealna w Spichlerzu
Niejednokrotnie okazuje się, że młodzi ludzie wiedzą sporo o dalekich krajach czy obcych kulturach, jednakże niewiele mogą powiedzieć o swoim mieście, jego historii czy legendach. Aby przybliżyć naszym wychowankom miasto Gorzów Wielkopolski, wychowawczyni zespołu Ewa Malewicz-Staborska oraz pedagog wspierająca klasę Magdalena Furmaniak 5 grudnia 2019 r. zabrała uczniów na lekcję muzealną do Muzeum Spichlerz.

Uczniowie wysłuchali opowieści o ich mieście, razem z panią przewodnik obejrzeli wszystkie eksponaty, a na koniec czekała na nich zabawa o charakterze detektywistycznym. Młodzi ludzie zostali podzieleni na grupy i mieli za zadanie rozwikłać tajemnicze zagadki związane z eksponatami. Musieli przy tym aktywnie chodzić po muzeum, aby precyzyjnie i poprawnie odpowiadać na pytania.

Jako że uczniowie z pewnością byli głodni po wojażach, udali się do pizzerii Imperium w Galerii Ferria na warsztaty kulinarne. Czekało na nie zadanie w postaci samodzielnego wykonania swojej własnej pizzy. Dzięki wyjściu uczniowie mogli lepiej poznać siebie, mile spędzić czas w swoim towarzystwie oraz pogłębić integrację całego zespołu.


Ewa Malewicz-Staborska
wychowawca zespołu 504spxi
Integracja klasy 601.
Dnia 05 grudnia 2019 r. uczniowie klasy 601sp wraz z wychowawczynią Kamilą Frątczak i Małgorzatą Jaskólską udali się do centrum Rehabilitacyjno- Rekreacyjnego „Słowianka”. W tym roku trochę wcześniej, bo w klasie jest dużo tancerek i w Mikołajki uczestniczą w koncertach charytatywnych.

Celem wyjścia była integracja zespołu klasowego. Promowanie, aktywnego i zdrowego stylu życia. Wszechstronne doskonalenie sprawności fizycznej. Stosowanie w praktyce zasad dobrego wychowania. Doskonalenie jazdy na łyżwach, a także udział w warsztatach kulinarnych.

Było to jednoczesne świętowanie tz.”Mikołajek”. Zabawy, uśmiechu, radości podczas pobytu nie zabrakło, wszyscy doskonale się bawili, co niektórzy stawiali pierwsze kroki na lodowisku, gdyż w tym roku dołączyli do naszej klasy (Kuba, Sofia, Ewelina i Mikołaj –zawodnik I klasa) opanowali pierwszą sztukę jazdy na łyżwach albo sobie ją przypomnieli.

Po zabawie na lodowisku uczniowie udali się na warsztaty kulinarne do pizzerii IMPERIUM, gdzie pod czujnym okiem pań każdy przygotował dla siebie własnoręcznie zrobioną pizzę. Każda pizza miała być jakoś charakterystycznie przygotowana, każdy się do tego bardzo przyłożył, ale po upieczeniu pizzy okazało się, że trudno znaleźć tą SWOJĄ, wybierania, debat było co niemiara, w końcu skończyło się tym, że każdy skonsumował jakąś pizzę ze smakiem w miłym koleżeńskim towarzystwie. Klasa powtórzy wyjście jeszcze na lodowisko przed pójściem na zasłużone ferie zimowe.
GALERIA
Uczniowie 601 sp
Kamila Frątczak -wychowawczyni klasy
Turniej z cyklu ,,20 CUP"
Kolejny turniej z cyklu ,,20 CUP,, za nami. Była to 3 edycja międzyszkolnego turnieju w piłkę nożną organizowany w naszej szkole o puchar Dyrektora Szkoly dla uczniów klas 6/7/8.
Jak co roku nie zabrakło emocji, wielu pięknych bramek oraz udanych interwencji bramkarskich.

Reprezentacje które wzięły udział: Sp Santok , Sp Kłodawa Sp 4 Gorzów Wlkp. Sp 20 zespół żółty (skladający się wyłącznie z uczniów 8 klasy) Sp 20 zespół fioletowy ( skladajacy się z uczniow klas 6-7)

KOŃCOWA KLASYFIKACJA:

1.SP 20 żółty
2.SP 20 fioletowy
3.SP Santok
4.SP 4 Gorzów Wlkp.
5.SP Kłodawa


Nagrody indywidualne:
Król strzelców (8bramek) Kacper Zarabski z SP20 Żółty
Najlepszy bramkarz Dorian Warsiewicz z SP20 Żółty
Najlepszy zawodnik - reprezentant SP Santok


W tym roku nie byliśmy tak gościnni jak rok temu, ponieważ tym razem 2 pierwsze miejsca były zajęte przez uczniów naszej szkoły, w klasyfikacji indywidualnej także 2 nagrody trafiły do naszych uczniów. Kolejny turniej z cyklu 20 Cup już za rok. Do zobaczenia!

Nasza kadra: Żółta: Warsiewicz - Zarabski, Rybarczyk, Studziński, Waszak, Latusek, Toporowski
Fioletowa: Bubula, Szlachta - Wojteczek,
Moroz, Hrabski, Latusek, Dolaciński Leśniak
trener: T. Jankowski

Podziękowania:
Stolik sędziowski: Amelia Pola Natalia Igor Rafał (wszyscy uczniowie z klasy 804)
Sędziowie: Uczniowie z licealnej klasy sportowej Warty Gorzów (Maciek Wasiura i Bartek Firyn)
Fotorelacja: niezawodny Jarosław Koitka oraz stawiający pierwsze kroki Dariusz Odej.

Nagrody: Rada rodziców, Lubuski Związek Piłki Nożnej, Sporteam Z.Rybiński, MOS Gorzów, JAKO M.Łabiak
Organizator: T.Jankowski
Wypożycz sobie prezent
Święta tuż, tuż...Aby przybliżyć ten nastrój nauczyciele bibliotekarze przygotowali uczniom nietypowy sposób wypożyczeń.
W dzień św. Mikołaja ruszyła II edycja akcji „Wypożycz sobie prezent”. W holu szkoły czekały na uczniów książkowe upominki. Jakie tytuły kryły się pod warstwą ozdobnego papieru? O tym nasi czytelnicy dowiedzieli się dopiero po rozpakowaniu wypożyczonych pozycji.

Tegorczną akcję rozszerzono o niespodzianki dla nauczycieli. Chętni uczniowie wybrali dla swoich wychowawców świąteczne lektury, wkładając dużo serca w wybranie odpowiedniego tytułu oraz samodzielne zapakowanie.
Zanim nadejdą prawdziwe święta, mogliśmy poczuć radość otwierania pierwszych prezentów.


Wszystkim naszym Czytelnikom życzymy Wesołych Świąt i wielu literackich wrażeń.


Agnieszka Zatylna
Podsumowanie Szlachetnej Paczki, klasy 7
Siódmy raz mogliśmy przygotować szlachetną paczkę, która sprawi, że w te święta i najbliższy czas pewna rodzina będzie radosna i szczęśliwa.

Paczki z żywnością, chemią, artykułami domowymi, piętrowym łóżkiem, zabawkami i odzieżą dla dzieci, trafiły już w ręce rodziny.

Koordynatorem akcji w klasach 7 była p. Jola Pietraszewska.
"Na styku kultur"
Dnia 29 listopada uczniowie klas I-III, których językiem ojczystym jest język rosyjski lub ukraiński, wzięli udział w warsztatach pt. „Na styku kultur”. Zajęcia poprowadziła pani Aneta Baranowska - doktor nauk społecznych w zakresie pedagogiki oraz pedagog szkolny i terapeuta pedagogiczny, której zainteresowania naukowe oscylują szczególnie wokół problematyki funkcjonowania imigrantów.

Warsztaty zorganizowano w ramach współpracy naszej szkoły z Akademią im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp., nawiązanej przez panią dyrektor Magdalenę Molik.
W pierwszej części uczestnicy, mając świadomość wspólnej narodowości, czuli się bardzo swobodnie i aktywnie brali udział w zajęciach integracyjnych. Odtwarzali symbole narodowe, w tym herb Ukrainy i polskiego białego orła. W drugiej części oswajali różnice kulturowe pomiędzy krajem swojego pochodzenia a Polską. Poprzez zabawę i gry edukacyjne zapoznali się także z zagadnieniem szacunku i tolerancji wobec drugiego człowieka i jego kultury.

Celem warsztatów było wsparcie procesów adaptacyjnych w nowym kręgu społeczno - kulturowym, jakim jest dla uczniów obcojęzycznych polska szkoła. Za jego organizację i prawidłowy przebieg odpowiedzialna była pani Agnieszka Zatylna.
Międzyklasowy konkurs zimowy/Szlachetna Paczka
Poniedziałek (2 grudnia) - dowiadujemy się o konkursie do jakiego powinna przystąpić klasa 601sp, ale jest już późno nie zdążyliśmy nic omówić i się przygotować – trudno!
Wtorek 3 grudnia – konsternacja, jednak nie … jak to mamy poddać się, to nie w stylu naszej klasy…
…więc po krótkiej rozmowie z naszą p. Kamilą Frątczak zapada decyzja spróbujemy, nie mamy czasu… do wykonania jest Mikołaj na 4 grudnia (środa), …to jutro!, bierzemy się w garść, chętni zgłaszają się do pracy (Tosia, Igor, Natalia, Lena, Szymon, Oli) zrobimy w domu Igora – on dzwoni do mamy pyta o zgodę, Natalka organizuje klasowe pieniądze, inni idą po zakupy jeszcze musimy kupić papier, bo przecież trzeba ogarnąć paczki na SZLACHETNĄ PACZKĘ – która musi być gotowa i oddana do czwartku,
W czwartek!!! wychodzimy mamy zaplanowane Mikołajki i nas nie będzie!!!, czasu mało, pracy dużo…
Środa rano lekcje przesunięte, odbywał się egzamin ośmioklasisty, nie wiemy czy praca na międzyklasowy konkurs została wykonana, mijają godziny, nagle jest!!! Staje w holu korytarza NASZ MIKOŁAJ prac jest niewiele, ale nasz JEST!!!
…po oględzinach klasy stwierdzamy, że go jeszcze należy dopracować, więc znów się organizujemy (Karolina, Lena, Sofia, Bartek, Hubert, Natalia) dokonujemy poprawek,
…organizuje się kolejny zespół (Julia, Amelka, Hubert, Bartek) do zapakowania paczki dla rodziny potrzebującej…, mamy dużo! wychodzą trzy duże kartony,
PEŁEN SUKCES!!! Daliśmy radę, bo jak nie MY to KTO!!!
…i tak oto sprostaliśmy zadaniom postawionym dla klasy, a jak było zobaczcie na zdjęciach… (wykonała je Natalia)
UCZNIOWIE 601sp
Konkurs Pieśni Patriotycznej 2019
Dzieci z oddziału przedszkolnego 062 wzięły udział w Międzyprzedszkolnym Konkursie Pieśni Patriotycznej organizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 17 w Gorzowie Wielkopolskim.
GALERIAKatarzyna Kornicka
Warsztaty plastyczne w SP 20 ANIOŁEK BOŻONARODZENIOWY
29 listopada szkolna stołówka przybrała postać pracowni plastycznej. Chętni nauczyciele, uczniowie i ich rodzice uczestnicząc w warsztatach pod kierunkiem p. E. Szlempo, mogli wykonać figurkę anioła.

Okazało się, że nie talent, a jedynie dobre chęci wystarczą aby takie małe dzieło sztuki wykonać. Warsztaty miały jednocześnie charakter akcji charytatywnej, której celem było uzbieranie pieniędzy na kosztowną operację czaszki 13 miesięcznego Adasia (zespół Crouzona), planowaną w Dallas w Stanach Zjednoczonych.

Podobne prace będzie można nabyć na szkolnym kiermaszu bożonarodzeniowym, a tym samym zasilić fundusz chorego Adasia. Serdecznie zapraszamy.

GALERIA


Etapy szkolny konkursu przedmiotowego z matematyki.
29 listopada odbył się etap szkolny konkursu przedmiotowego z matematyki.

Do etapu rejonowego zakwalifikowało się dwóch uczniów: Maksymilian Hrabski z klasy 702 opiekun Pani Joanna Szymańska oraz Piotr Baszyński z klasy 802 opiekun Pani Jolanta Pietraszewska.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za Wasze sukcesy na dalszym etapie konkursu.
Elektroniczny Dziennik
BIP
Klub Szkół UNICEF
Certyfikaty


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.04 1,521,995 Unikalnych wizyt