Listopad 22 2017 12:15:29
Zespół Szkół nr 20
O szkole
Historia
Dyrekcja
Sekretariat
Bilbioteka
Świetlica
Stołówka
Pomoc medyczna
Pedagog/Psycholog
Nauczyciele
Pracownicy administracji
Klasy
Samorząd Szkolny
Sport
Historia Strony
Harcerstwo
Dokumenty szkoły
Statut szkoły
WSO w ZS-20
Regulaminy
Program wychowawczy
Program profilaktyczny
Organizacja wycieczek
Dla ucznia
PROJEKT ZIT
Plan dzwonków
Podręczniki 2017/2018
Zajęcia dodatkowe
Projekt edukacyjny
Konkursy przedmiotowe
Konkursy
Prawo Szkolne
Telefon zaufania
Egzamin gimnazjalny
Kalendarz roku szkolnego
Nabór SP-20
Propozycja obwodów SP
Rekrutacja 2017/2018
Wnioski
Nabór do GIM 2016
Uchwała rekrutacja
Harmonogram rekrutacji
Wniosek rekrutacji-załącznik 1
Formularz rekrutacji-załącznik 2
Wstępna deklaracja wyboru klasy
Oświadczenie dot. religii
Oświadczenie dot. zajęć artystycznych

Dla uczniów klas III gim

E-nabór do szkół ponadgimnazjalnych
Adresy szkół i placówek ponadgimnazjalnych
Wyszukiwarka szkół ponadgimnazjalnych województwa lubuskiego
Rodzice
Dokumenty szkoły
Rada Rodziców
Wpłaty na Radę Rodziców
Warunki ubezpieczenia
Licznik
--->>> <<<---
Dzień Patrona w klasach siódmych.
W tym roku szkolnym grupa wiekowa kl. 7 Dzień Patrona (25.09.2017) uczciła inaczej niż zwykle. Zamiast apelu i konkursów poświęconych Bohaterom Westerplatte uczniowie z wychowawcami pojechali na wycieczkę do Dobiegniewa, w którym znajduje się Muzeum Woldenberczyków Oflag II c. W czasie II wojny światowej znajdował się tu niemiecki obóz jeniecki przeznaczony dla oficerów Wojska Polskiego. Muzeum powstało z inicjatywy byłych jeńców Oflagu IIc i w jego zbiorach znajdują się oryginalne pamiątki z czasów niewoli podarowane przez Woldenberczyków takie jak: mundury, odznaczenia, dokumenty, mapy, listy gończe. Przewodnik oprowadzający nas po muzeum opowiedział wiele ciekawostek dotyczących życia obozowego.
Na zakończenie dyrekcja muzeum zachęciła uczniów do wzięcia udziału w konkursie poetyckim na napisanie wiersza o tematyce obozowej.
Po zwiedzeniu obozu uczniowie mogli podzielić się wrażeniami przy ognisku.
Konkurs na grafikę patriotyczną.
Lubuski Urząd Wojewódzki organizuje konkurs na grafikę patriotyczną dotyczącą Narodowego Święta Niepodległości w dniu 11 listopada 2017 r. Konkurs jest skierowany do przedszkoli oraz szkół podstawowych.
Zwycięski projekt grafiki będzie wykorzystany do zaprojektowania oficjalnych zaproszeń Wojewody Lubuskiego oraz wszystkich materiałów graficznych do promocji Narodowego Święta Niepodległości w latach 2017-2021.

więcej informacji o konkursie

Potrafisz odszyfrować tajną wiadomość?
W ostatni poniedziałek każdego miesiąca dostarczymy Ci zakodowany meldunek.
Możesz się z nim zapoznać w szkole - pierwszy widnieje już na gazetce w segmencie A na drugim piętrze oraz przy pokoju nauczycielskim. Możesz go również pobrać ze strony internetowej: http://feynmanki.pl/
Odkodowaną informację dostarcz w wyznaczonym terminie swojemu nauczycielowi matematyki. Co miesiąc na gazetce szkolnej pojawią się nazwiska osób, którym udało się odszyfrować wiadomość.
UWAGA!
Organizatorzy (GWO i UG) co miesiąc losują 3 szczęśliwców, na których czekają nagrody. Wystarczy wypełnić formularz dostępny na feynmanki.pl.


Powodzenia - nauczyciele matematyki

WIELKI TEST JĘZYKOWY
26 września uczniowie klasy 201 gimnazjum przeprowadzili w naszej szkole test językowy z okazji Europejskiego Dnia Języków 2017. Klasy 4 – 7SP oraz Gimnazjum mogły sprawdzić swoją wiedzę odnośnie najprzeróżniejszych języków świata.
Bardzo dziękuję wszystkim klasom, które wzięły udział w rozwiązywaniu naszego testu. Słowa uznania należą się jednak przede wszystkim uczniom klasy 201 gimnazjum, którzy z tak ogromnym entuzjazmem przygotowali i przeprowadzili całą akcję.
Klasy, które najlepiej odpowiedziały na pytania:
KLASA 401, 601, 604, 702 SP
KLASA 205, 303 gimnazjum


Gratulacje!


Anna Dąbrowska
Pola Nadziei
W miesiącu wrześniu jak również na początku października prowadzona była w naszej szkole akcja Pola Nadziei.
Uczniowie, rodzice i nauczyciele mieli możliwość zakupu cebulek żonkili, a tym samym szansę wsparcia działalności hospicjum.
Akcja miała na celu propagowanie idei hospicyjnej oraz niesienie pomocy chorym na choroby nowotworowe.
Zgromadzona kwota zostanie przekazana na wsparcie działalności hospicjum.
Wszystkim, którzy zdecydowali się zakupić cebulki serdecznie dziękujemy i gratulujemy wielkiego serca.
Bo ........ „Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli”
(Albert Schweitzer).


Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej
wraz z opiekunami
OGÓLNOPOLSKI KONKURS DLA UCZNIÓW KLAS IV - VII SP "MATEMATYKA W TWOIM ŻYCIU"
Drodzy uczniowie!
Doskonale wiecie, że matematyka liczy się w życiu. Macie szansę to udowodnić.

W jaki sposób?
Do 27 października czekamy na ciekawe prace, w których pokażecie, jak matematyka jest obecna Waszym życiu codziennym bądź w życiu szkoły. Możecie pracować samodzielnie lub w grupie liczącej max. 30 osób. Prace należy dostarczyć swoim nauczycielom matematyki bądź wysłać drogą elektroniczną na adres: konkursmatematycznyzs20@wp.pl. Pamiętajcie, aby podać: imię/imiona i nazwisko/nazwiska autora/autorów i klasę.

Do 31 października wybierzemy najatrakcyjniejszą pracę, która zostanie zgłoszona do ogólnopolskiego konkursu, o ile rodzice/opiekunowie prawni wyrażą na to zgodę. Poza tym przewidujemy skromne nagrody dla każdego uczestnika!

Wszystkie informacje oraz regulamin konkursu dostępne są pod adresem: KONKURS

Zachęcamy do kreatywnego podejścia do konkursu i przesyłania filmów wideo, zdjęć, gier, rebusów lub innych prezentacji.

Do wygrania granty finansowe dla szkół !


Organizator konkursu: AGORA S.A.
Sponsor nagród: Fundacja mBanku
Serwis zajmujący się przeprowadzeniem konkursu: Wyborcza.pl

Zachęcamy do działania!
Nauczyciele matematyki
Wycieczka edukacyjna do Stanowic
Dnia 27 września uczniowie klas 201, 202 oraz 203 pojechali na wycieczkę edukacyjną do Stanowic w ramach projektu ZIT. Warsztaty chemiczne cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Każdy uczestnik poczuł się jak naukowiec w białym fartuchu, goglach i gumowych rękawicach.

Uczniowie byli bardzo zadowoleni po przeprowadzeniu szeregu udanych doświadczeń. W oczekiwaniu na autokar znaleźliśmy czas na zintegrowanie klas, spacerowaliśmy po lesie i świetnie spędziliśmy czas na pobliskim placu zabaw.
Uczniów kl. 201 i 203 fotografował p. Krystian Chorabik.

FOTO

Zebrania z rodzicami SP IV-VII i Gimnazjum

ZEBRANIA Z RODZICAMI ODBĘDĄ SIĘ:

10.10.2017r. o godz. 17.00 w wyznaczonych gabinetach
Konsultacje dla rodziców w godzinach: 17.30 - 19.00 w wyznaczonych gabinetach i stołówce szkolnej.
PRZYDZIAŁ GABINETÓW
ZAPRASZAMY !
Wyjazd Integracyjny do ośrodka szkoleniowo wypoczynkowego Kadet Ok. klas IV
25 września uczniowie klas IV, wraz z wychowawczyniami, uczestniczyli w wyjeździe integracyjnym do Ośrodka Kadet-OK.
Pobyt w miejscu nad pięknie położonym jeziorem miał na celu bliższe poznanie się rówieśników ze wszystkich klas. Po przyjeździe czwartoklasiści zostali podzieleni przez instruktorów na kilka grup i uczestniczyli w kolejnych zajęciach na świeżym powietrzu. Dzieci wzięły udział w różnych zmaganiach zespołowych, w których tylko dzięki współpracy mogły odnieść zwycięstwo i zdobyć kolejne punkty. Takie zabawy uświadomiły im siłę grupy i pozwoliły zacieśnić koleżeńskie więzi.
Czwartoklasiści próbowali swoich sił między innymi w: pokonywaniu toru przeszkód, rozwiązywaniu quizu, podchodach, budowaniu szałasu, strzelaniu do celu. Po przerwie obiadowej wiele frajdy sprawił dzieciom spływ rowerkami wodnymi i kolejne konkurencje.
Dynamiczna „Zumba” i dobry humor uczestników wyjazdu miał chyba wpływ na początkowo kapryśną pogodę, która z czasem też postanowiła się z nami zintegrować. Dzień minął szybko i pełni wrażeń wróciliśmy do Gorzowa.
Uczniowie i wychowawcy klas IV.

FOTORELACJA

Dzień Patrona Szkoły w Gimnazjum
W poniedziałek, 25 września 2017 r., obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona Szkoły w Gimnazjum.

Klasy II i III Gimnazjum spotkały się na krótkim apelu, a po nim uczestniczyły w grze na terenie szkoły. Zabawa miała na celu przybliżenie uczniom sylwetki naszego Patrona - Jana Nowaka Jeziorańskiego. Na początek, każda klasa, podzielona na drużyny, miała do rozwiązania zadania, związane tematycznie z naszym Patronem właśnie. Liczyła się wiedza, ale też spryt i logiczne myślenie. Rozwiązaniem kolejnych etapów zabawy były numery gabinetów, do których drużyna miała trafić, by znaleźć kolejne instrukcje gry.

Drużyny poradziły sobie znakomicie - po rozwiązaniu ostatniego zadania, wszyscy dotarli do wyznaczonego dla nich gabinetu. Następnym punktem Dnia Patrona w Gimnazjum była projekcja filmu pt. "Jan Nowak Jeziorański kurier z Warszawy 60 lat później". Kto oglądał uważnie, nie miał kłopotu z późniejszym rozwiązywaniem quizu on-line. Tu ważna była zarówno wiedza o Patronie, jak i dobry refleks! Na koniec uczniowie układali puzzle przedstawiające Jana Nowaka Jeziorańskiego.

To był bardzo udany dzień. Połączyliśmy dobrą zabawę i elementy zdrowej rywalizacji oraz pracy zespołowej, a wszystko po to, by nasza wiedza o Patronie była kompletna i pamięć o nim zawsze żywa.
ZDJĘCIA

Wycieczka do MRU klas VI
W tym roku klasy szóste a-e zdecydowały się uczcić Dzień Patrona, zapoznając się z historią II wojny światowej na naszych terenach. W tym celu udaliśmy się do Pniewa, aby odwiedzić Międzyrzecki Rejon Umocniony - system umocnień stworzony przez Niemców w latach 1934-44 dla ochrony ich wschodniej granicy. To jedne z największych podziemi fortyfikacyjnych świata.


Już na początku wrażenie zrobiły zęby smoka i pancerne kopuły. Spacer podziemnym systemem na głębokości 30 metrów dostarczył niezapomnianych wrażeń. Hitem okazały się przejażdżki drezyną i pojazdem opancerzonym.

Choć podziemia MRU są rezerwatem dla 30 tyś. Nietoperzy, nam udało się zobaczyć tylko kilka pojedynczych osobników. Z pewnością był to dobrze wykorzystany dzień.
Elektroniczny Dziennik
BIP
XXX-LECIE SZKOŁY
OBCHODY
MEDIA O NAS
FOTOGALERIA
Przyjaciele Szkoły


Projekty Unijne/Edukacyjne
ZOBACZ co robimy...

Certyfikaty


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.02 1,094,963 Unikalnych wizyt