Czerwiec 24 2018 14:32:33
Zespół Szkół nr 20
O szkole
Historia
Dyrekcja
Sekretariat
Bilbioteka
Świetlica
Stołówka
Pomoc medyczna
Pedagog/Psycholog
Nauczyciele
Pracownicy administracji
Klasy
Samorząd Szkolny
Sport
Historia Strony
Harcerstwo
Dokumenty szkoły
Statut szkoły
WSO w ZS-20
Regulaminy
Program wychowawczy
Program profilaktyczny
Organizacja wycieczek
Dla ucznia
PROJEKT ZIT
Plan dzwonków
Podręczniki 2017/2018
Zajęcia dodatkowe
Projekt edukacyjny
Konkursy przedmiotowe
Konkursy
Prawo Szkolne
Telefon zaufania
Egzamin gimnazjalny
Kalendarz roku szkolnego
Nabór SP-20
Propozycja obwodów SP
Rekrutacja 2018/2019
Wnioski
Nabór do GIM 2016
Uchwała rekrutacja
Harmonogram rekrutacji
Wniosek rekrutacji-załącznik 1
Formularz rekrutacji-załącznik 2
Wstępna deklaracja wyboru klasy
Oświadczenie dot. religii
Oświadczenie dot. zajęć artystycznych

Dla uczniów klas III gim

E-nabór do szkół ponadgimnazjalnych
Adresy szkół i placówek ponadgimnazjalnych
Wyszukiwarka szkół ponadgimnazjalnych województwa lubuskiego
Rodzice
Dokumenty szkoły
Rada Rodziców
Wpłaty na Radę Rodziców
Warunki ubezpieczenia
Licznik
--->>> <<<---
Wycieczka do PWiK
4 czerwca 2018 r. uczniowie klasy 603 i 408 byli na wycieczce w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Gorzowie.
Obejrzeliśmy oczyszczalnię ścieków, poznaliśmy proces ich oczyszczania. Dowiedzieliśmy się, że oczyszczona woda trafia do Warty. Może zapach nie był zbyt przyjemny, ale uzyskana wiedza na pewno w przyszłości zaprocentuje.
Wycieczka klasy 404 i 407 do Gniezna i Biskupina
25 maja br. uczniowie klasy 404 i 407 uczestniczyli w wycieczce do Gniezna i Biskupina. W Gnieźnie podziwialiśmy Katedrę oraz słynne ,,Drzwi Gnieźnieńskie”. Katedra wybudowana w stylu gotyckim, bardzo zaciekawiła nas swoim wnętrzem. Pokazano nam piękne ołtarze umieszczone w nawach bocznych oraz relikwie św. Wojciecha, zajmujące centralne miejsce kościoła. Po zwiedzeniu katedry oglądaliśmy Drzwi Gnieźnieńskie. Pani przewodnik powiedziała, że są jedynymi w swoim rodzaju drzwiami na świecie. Drzwi zdobi osiemnaście scen z życia św. Wojciecha.

Następnie pojechaliśmy do Wenecji skąd kolejką wąskotorową udaliśmy się do Biskupina, gdzie rozpoczęliśmy przygodę z historią. Przewodnik oprowadził nas po biskupińskim grodzie. Zobaczyliśmy pale falochronowe sprzed 2 700 lat p.n.e.. Dowiedzieliśmy się jak wówczas ludzie mieszkali, żyli, pracowali, spędzali swój czas. Poznaliśmy kolejne zagrody, jedną, ukazującą życie ludzi w okresie neolitu 8211; 6 tysięcy lat p.n.e. oraz drugą, z czasów Mieszka I – X w. n.e. W niej zobaczyliśmy na własne oczy, jakie zawody wykonywali ludzie: garncarz, rzeźbiarz, rogownik, snycerz, mincerz, bard. Na koniec dotarliśmy na obiad i szczęśliwie wróciliśmy do domu.
Wszyscy uważamy, że wycieczka było bardzo interesująca i udana, a humory nam dopisały.
Pobyt w ośrodku wypoczynkowym CADET w Bachorzy klas 705, 701
Jaka jest recepta na idealny szkolny wyjazd? To pobyt w ośrodku wypoczynkowym CADET w Bachorzy / Bory Tucholskie /, nie można się tam nudzić, tym bardziej, że termometry wskazywały 30°w cieniu!!!
Uczniowie klas 705 i 701, oprócz nocnych manewrów i paintballa próbowali swoich sił, płynąc piękną żaglówką . Holowanie za motorówką dostarczyło wielu emocji największym wodnym śmiałkom!

Wspaniale integrowaliśmy się przy ognisku, wspólnie graliśmy w piłkę, słowem trzy dni zabaw i sportu pozwoliły na pełny relaks, nabraliśmy sił do dalszej pracy, choć już wkrótce w a k a c j e :)
Uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych
4 czerwca 2017 r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wlkp. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa lubuskiego.

Imprezę uświetniły występy wokalne dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 9. Pani kurator, Ewa Rawa wręczyła wyróżnionym listy gratulacyjne i nagrody książkowe.
Po raz kolejny nasza szkoła - SP nr 20 może się pochwalić największą liczbą laureatów w mieście, mamy ich aż czterech!Oto lista wyróżnionych uczniów:


LAUREACI:
Julia Szenwald - kl. 704 – laureat Konkursu przedmiotowego z języka polskiego
Julia Leśniewska - kl. 704 – laureat Konkursu przedmiotowego z języka polskiego
Agata Asztemborska - kl. 704 – laureat Konkursu przedmiotowego z języka polskiego
Natalia Jastrzębska - kl. 703 – laureat Konkursu przedmiotowego z języka angielskiego


FINALIŚCI:
Agata Świątek – kl. 704 - Konkurs przedmiotowy z języka polskiego
Gabriel Dołęga – kl. 701 - Konkurs przedmiotowy z języka polskiego
Katarzyna Szwarc – kl. 701 - Konkurs przedmiotowy z języka polskiego
Adam Węglik kl. 701 - Konkurs przedmiotowy z matematyki

G R A T U L U J E M Y !
Kolejne sukcesy naszych gimnazjalistów
Kolejne sukcesy naszych gimnazjalistów. Tym razem w konkursie im. Majki Ostrowskiej, organizowanym przez I LO w Gorzowie Wielkopolskim.
Nasza Dwudziestka zajęła II miejsce w klasyfikacji grupowej! ;)Prześcignęło nas tylko gimnazjum z Międzyrzecza.
Poza tym, na 8 finalistów, z naszej szkoły wyłoniono aż czterech, a są to:
Wiktoria Wuzień, Zuzanna Rybok, Jakub Czebieniak i Jakub Tabaka
.

Wszystkich uczestników było 60.
Z resztą, sami zobaczcie - wyniki konkursu zostały opublikowane na stronie I LO.


Gratulujemy naszym wspaniałym uczniom!
26 maja - nie tylko Dzień Matki
W sobotnie przedpołudnie odbył się Festyn Edukacyjno-Integracyjny z okazji Dnia Dziecka. Przez kilka godzin uczniowie ZS 20 bawiąc się uczyli, ucząc się bawili, rywalizowali korzystając z ciekawej oferty zadań edukacyjnych, zabaw sportowych, pokazów pierwszej pomocy i wielu innych atrakcji. Tuż po uroczystym otwarciu festynu przez pana dyrektora, najstarsi udali się do Parku Górczyńskiego, gdzie do pokonania mieli trasę biegu terenowego. Żacy i sztubacy w gabinetach lekcyjnych zmierzyli się z Ortofrajdą, odkryli zakątek Sztuk Mistrzów, poznali kolorową chemię, rozwiązywali tematyczne (językowe, historyczne, matematyczne) rebusy, krzyżówki, gry planszowe, odkrywali Mikro Świat przyrody. Najodważniejsi sami prezentowali swoje pasje i hobby, wystawili bogate kolekcje sztuki, monet, filatelistyczne, turystyczne, militarne i opowiadali historie z nimi związane. Wszyscy podziwiali Adriana, który zaskoczył swoim hobby – jazdą na motocrossie. Najmłodsi zaś ustawili się przy torach przeszkód i loterii fantowej, bo też nagrody, dostarczone przez Radę Rodziców, były bardzo atrakcyjne. Mamy uczniów I – III w prezencie od swoich pociech obejrzały dwa występy uczniowskich teatrzyków. A dla wszystkich uczestników festynu grupa pacholąt i ich mamy przygotowały kiermasz ciast. Uczniom zaś zaoferowano trzy barwne stanowiska: tatuaży, baloników i baniek mydlanych.
Bardzo kreatywnie ze zdrową żywnością zaprezentowali się uczniowie klasy IV. Dodatkowo chłopcy kl. V – VII w piłkarskich rozgrywkach walczyli o puchar Dyrektora szkoły. Po intensywnych zmaganiach sportowych oraz wysiłku logicznego myślenia uczniowie mogli wypić zdrową lemoniadę, zjeść porcję ciasta np. marchewkowego, loda lub gofra. Oprawą muzyczną imprezy, prowadzeniem Zumby oraz komentowaniem kolejnych punktów festynu zajął się bardzo profesjonalnie pan Marek, któremu serdecznie dziękujemy.
Zwieńczeniem festynu było wręczenie pucharu Dyrektora szkoły dla najlepszej drużyny piłkarskiej oraz losowanie nagród niespodzianek dla wszystkich uczestników imprezy.

FOTORELACJA

Wycieczka klas 601, 604 i 605 do Kotliny Kłodzkiej
Dnia 23.05.2018 r. klasy: 601, 604 i 605 wyjechały rano do Kotliny Kłodzkiej na trzydniową wycieczkę. W trakcie jazdy uczniowie zatrzymali się by uczestniczyć w spływie pontonami Nysą Kłodzką oraz w zabawie w grze Escape the room/ pokoje tematyczne nawiązujące do historii Dolnego Śląska. Po spływie dla każdego uczestnika kiełbaska z grilla. Po przyjeździe wieczorem do ośrodka w Nowej Rudzie i rozpakowaniu się chętne osoby mogły skorzystać z basenu.

 Następnego dnia z samego rana wszyscy udali się do Muzeum Kopalni Węgla Kamiennego 700m podziemnych wyrobisk, przejażdżka podziemną kolejką górniczą, następnie do Masywu Włodarza przeprawą podziemną rzeką,zwiedzanie miasta Hitlera/ i na koniec do Zamku w Grodnie na terenie rezerwatu.. Tak jak poprzedniego dnia można było iść na basen po kolacji.    Ostatniego dnia autokar wyjechał z samego rana. Jednak po drodze zatrzymano się przy Zamku Legend Śląskich, gdzie przedstawiana była kukiełkowa inscenizacja10 słynnych legend śląskich. Kolejnym punktem było odwiedzenie zamku Czocha w zakolu rzeki Kwisy, miejsce wielu filmów, twierdza szpiegów i zjedzenie tam posiłku. Wycieczka była bardzo udana i po mile spędzonym czasie i ekscytujących atrakcjach wszyscy wrócili do domu cali i szczęśliwi.
Tydzień Samorządności
Samorząd Uczniowski Gimnazjum zaprasza do wspólnej zabawy podczas Tygodnia Samorządności


Poniedziałek 4.06.2018
- "Mniamday"- Zdrowy Stragan
- Dwudziestkowa Estrada - Rap


Wtorek 5.06.2018
- Wyginaj śmiało ciało
- Dwudziestkowa Estrada - Rock

Środa 6.06.2018
-Ściana Marzeń
-Dziś jesteśmy Incognito -
W środę uczniowie przychodzą do szkoły:
klasa 201g z wąsami
klasa 202g z brodami
klasa 203g w nakryciu głowy (chusty, czapki, kapelusze itp.)
klasa 204g w fartuszkach kuchennych
klasa 205g w perukach
klasa 301g chłopcy w spódniczkach lub sukienkach, dziewczęta w spodniach i krawatach
klasa 302g w zabawnych kapciach
klasa 303g w okularach
klasa 304g z piegami
- Śpiewać każdy może- Karaoke

czwartek 7.06.2018
- Dwudziestkowa Estrada - muzyka z bajek


piątek 8.06.2018

- Kiermasz ciast - charytatywnie dla Hospicjum św. Kamila w Gorzowie Wlkp.
- Dwudziestkowa Estrada - poezja śpiewana
Wycieczka szkolna do Kotliny Kłodzkiej
W dniach 23-24--25 maja uczniowie klas 605 ,604 i 601 wraz z opiekunami udali się na wycieczkę szkolną do Kotliny Kłodzkiej.
Wycieczka z dawką adrenaliny, gdyż oprócz zwiedzania miejsc historycznych również urozmaicona wizytą w Folwarku Szyfrów oraz spływem pontonami.
Uczniowie zwiedzili Zamek Grodno w którym straszy biała dama i Kopalnię w Nowej Rudzie gdzie jechali kolejką podziemną. Ponad to, wędrowali w kompleksie Riese we Włodarzu , gdzie czekała na uczniów przeprawa łodzią prze zalane podziemia.

Uczestnicy poznali legendy o duchu gór w Zamku Legend Śląskich oraz odwiedzili piękny Zamek Czocha.
Zwiedzane miejsca, ich historia i urok przypadły uczniom do gustu. Tajemnice Kotliny Kłodzkiej i piękno przyrody pozostawiło niezatarte wrażenia. Gorąco polecamy odwiedzenie tego urokliwego regionu.


Wychowawcy klas 605/604/601
Matematyczny Escape Room
28 maja uczniowie klasy 201 realizowali swój autorski projekt edukacyjny - Matematyczny Escape Room. Ośmioosobowa grupa w składzie: Jeremiasz Chmielnicki, Iga Gizmunt, Kaja Gizmunt, Zuzanna Glinkowska, Oliwia Grzesiak, Magdalena Sosenko, Natalia Włodek, Jakub Ziółkowski, pod opieką p. Kseni Erdmann opracowała mroczny scenariusz związany z nauczycielem szkoły nauki jazdy.

Do pokoju zagadek miało okazję wejśc 10 grup uczniów.
W zabawie udział wzięły: kl. 702, kl. 704, kl. 706, kl. 202, kl. 203, kl. 204, kl. 205, kl. 301 i kl. 302. Grupy, które uwolniły się najszybciej zostaną nagrodzone. Klasa 201 wraz z wychowawcą dziękują wszystkim za udział. Już teraz zapraszamy w imieniu drugiej grupy projektowej na część drugą, która odbędzie się w okolicach 15 czerwca.

FOTORELACJA

Wyjazd do Rewala klas 602 i 606
Dni 21-23 maja klasy 602 i 606 spędziły w Rewalu i jego okolicach. Wycieczka miała na celu poznanie fragmentu naszego pięknego wybrzeża, podbudowanie kondycji fizycznej przy zażywaniu rozrywek na świeżym morskim powietrzu oraz odpoczynek od całorocznych trudów nauki i złapanie sił na ostatnią prostą przed wystawieniem ocen.

W ciągu tych trzech dni poznaliśmy Rewal i Dziwnów, kolejką wąskotorową dotarliśmy aż do Pogorzelicy, a w Niechorzu zdobyliśmy 54-metrową latarnię morską oraz podziwialiśmy egzotyczne motyle w Motylarni. Odwiedziliśmy też Park Wieloryba, w którym poznaliśmy zwierzęta morskie z różnych stron świata.
Zwiedzanie przeplatało się z zajęciami ruchowymi i integracyjnymi: była wyprawa brzegiem morza z Niechorza do Rewala, gra w piłkę, skakanie na poduszce i wieczór przy ognisku.
Pełni nowych sił wróciliśmy do swoich obowiązków, aby walczyć o jak najlepsze wyniki na koniec roku. Wszystkim polecamy Rewal i jego okolice.
Elektroniczny Dziennik
BIP
XXX-LECIE SZKOŁY
OBCHODY
MEDIA O NAS
FOTOGALERIA
Przyjaciele Szkoły


Projekty Unijne/Edukacyjne
ZOBACZ co robimy...

Certyfikaty


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.02 1,204,177 Unikalnych wizyt