Sierpień 25 2019 09:02:21
Zespół Szkół nr 20
O szkole
Historia
Dyrekcja
Sekretariat
Bilbioteka
Świetlica
Stołówka
Pomoc medyczna
Pedagog/Psycholog
Nauczyciele
Pracownicy administracji
Sport
Harcerstwo
Dokumenty szkoły
Statut szkoły
PZO w SP-20
Program Wychowawczo-Profilaktyczny
Regulaminy
Organizacja wycieczek
Nabór SP-20 2019/2020
Nabór do SP
Zasady rekrutacji
Obwody
Terminy postępowania
Kryteria rekrutacji
Wnioski
Rekrutacja do Szkół Ponadpodstawowych
E-nabór
Przedmioty punktowane
Rozporządzenie MEN
Zarządzenie Kuratora
Harmonogram
Prezentacja
Linki do stron
Dla ucznia
PROJEKT ZIT
Plan dzwonków
Zajęcia dodatkowe
Projekt edukacyjny
Konkursy przedmiotowe
Konkursy
Prawo Szkolne
Telefon zaufania
Egzamin gimnazjalny
Kalendarz roku szkolnego
Rodzice
Dokumenty szkoły
Rada Rodziców
Wpłaty na Radę Rodziców
Licznik
--->>> <<<---
Lekcja z ratownikiem medycznym.
11 czerwca uczniowie klasy 104 mieli okazję uczestniczyć w lekcji, która nieczęsto się zdarza. Tego dnia bowiem ich nauczycielem była p. Ewa Kuczyńska, ratownik medyczny, pracownik gorzowskiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Dekerta.
Z zastosowaniem fantomu i aranżując różne sytuacje i niebezpieczne zdarzenia mama Szymona uczyła dzieci jak próbować udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej i jak telefonicznie wezwać pomoc i rozmawiać z operatorem numeru alarmowego 112. Następnie uczniowie, też używając fantomów albo własnego misia praktycznie ćwiczyli kolejne czynności pomocowe. Dzieciaki robiły to nadzwyczaj sprawnie i z wielkim zaangażowaniem. Taka wiedza
i umiejętności są bardzo przydatne i warto je mieć, szczególnie, że zbliża się wakacyjny czas, a wtedy, niestety przydarzają się różne niebezpieczne sytuacje…
Uroczyste podsumowanie XIII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Sztuce
7 czerwca w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym odbyło się uroczyste podsumowanie XIII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Sztuce objętego patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty. Konkurs był dwu przedmiotowy, tj. organizowany oddzielnie dla przedmiotu „plastyka” i oddzielnie dla przedmiotu „muzyka”.

Oto nasi laureaci i finaliści:

Katarzyna Szwac kl. 801 – laureatka przedmiotu muzyka, opiekun: Maria Chowańska
Zofia Karpowicz – finalistka przedmiotu muzyka, opiekun: Maria Chowańska
Dorota Mikołajewska – finalistka przedmiotu plastyka, opiekun: Beata Peszko


Gratulujemy sukcesu i godnego reprezentowania naszej szkoły!


Bal na 60 par!
Sobota, godzina 17.00 – poloneza zacząć czas! Nareszcie długo oczekiwany bal - 1 czerwca 2019 r. dla ósmoklasistów z SP nr 20 w Gorzowie Wlkp. to wyjątkowa chwila. Oto blisko 60 par formułowało taneczne szyki. Efekt przeszedł wszelkie oczekiwania, wzruszenie, a w niejednym oku obserwatorów łzy wzruszenia. Polonez Wojciecha Kilara ma swoją magiczną moc! Oficjalną część zamknęło wystąpienie Dyrektora szkoły: Pana Jerzego Koziury, który dziękował młodzieży za wytrwałą naukę i zaprosił do wspólnej kulturalnej zabawy.

I tak należy oceniać całą imprezę, do której przygotowania trwały długo, a komitet organizacyjny – nasi kochani Rodzice - szczególne podziękowania dla p. Mai Krasowskiej - spisali się na medal. Nad wszystkim czuwały również Pani Dyrektor Magdalena Molik i opiekun grupy wiekowej Agnieszka Świerczyńska, każdy wychowawca wzorowo wykonał powierzone mu zadania.

Zabawa była przednia, szczególnym zainteresowaniem cieszyła się fotobudka, fontanna czekoladowa, wata cukrowa, „ścianka absolwenta”, a przede wszystkim profesjonalna animacja liderek tańca. Obserwujący wspaniałą zabawę, w tym wypełniony po brzegi parkiet, Pan dyrektor słusznie przedłużył bal, ponieważ wszyscy na to zasłużyli! Jeszcze raz dziękujemy organizatorom i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

ZDJĘCIA

Wycieczka do Stacji Uzdatniania Wody SIEDLICE i Oczyszczalni Ścieków PWiK
W poniedziałek, 10 kwietnia, dzięki uprzejmości rodzica, p. Katarzyny Gojżewskiej uczniowie klas 106 oraz 104 wraz z wychowawczyniami, p. Katarzyną Pawłowicz – Bielską i p. Małgorzatą Protoklitow udali się do Stacji Uzdatniania Wody SIEDLICE i Oczyszczalni Ścieków Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Gorzowie przy ul. Kostrzyńskiej.
Czy odkręcając kurek z wodą, zastanawiamy się, skąd bierze się woda w kranie? Może z Warty? A może ze studni? To już wiedzą nasi uczniowie! Wodę w kranach mamy z ujęć głębinowych czyli ze studni. Aby nadawała się do picia, musi być uzdatniona czyli oczyszczona, przefiltrowana i zdezynfekowana. Dzieci wiedzą także, co dzieje się z brudną wodą i innymi nieczystościami i jaką rolę odgrywa w nich nasza rzeka – Warta.

Wycieczka bardzo wzbogaciła dziecięcą wiedzę na temat wody i jej roli w życiu. Zakończyła się miłym prezentowym akcentem. Każde dziecko otrzymało m.in. przeciwdeszczową pelerynę.
Z policjantką o bezpiecznych wakacjach i nie tylko...
12 czerwca uczniów klasy 104 odwiedziła pani Anna Sikora - Rychlik, podinspektor Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Spotkanie przybliżyło uczniom wygląd i znaczenie niektórych elementów munduru, a także nazewnictwo dotyczące stopni w policyjnej hierarchii. Jednak najważniejszym celem spotkania było przypomnienie , a także poznanie zasad zachowania w sytuacjach zagrożenia i zachowania bezpieczeństwa podczas wakacji.

Uczniowie również praktycznie przećwiczyli celowo zaaranżowaną sytuację i zareagowali właściwie, gdy pojawił się nieznajomy im mężczyzna z cukierkami do poczęstunku. Pani policjantka biorąc do scenek dzieci, uwrażliwiała je na niepożądane zachowania, które mogą ich bezpośrednio dotyczyć np. w szkole, domu czy w sąsiedztwie.
Przekazana w przyjaznej atmosferze wiedza i zdobyte umiejętności
z pewnością wpłyną na zwiększenie samoświadomości uczniów dotyczącej bezpieczeństwa.
XVII edycja Konkursu Matematycznego im. Majki Ostrowskiej.
W środę - 22 maja 2019r. w I LO odbyła się XVII edycja Konkursu Matematycznego im. Majki Ostrowskiej. Z zadaniami konkursowymi zmagali się uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów (67 osób) oraz uczniowie I LO (97 osób). W tym roku z naszej szkoły wystartowały dwie drużyny.

Szkołę Podstawową reprezentowali:
Igor Naus z klasy 801
Katarzyna Szwarc z klasy 801
Adam Węglik z klasy 801
Michał Szerechowicz z klasy 801
Adrian Januszonek z klasy 605


Gimnazjum reprezentowali:
Aleksandra Fabian z klasy 302
Zuzanna Rybok z klasy 302
Oliwia Grzesiak z klasy 301
Wiktoria Wuzień z klasy 302
Karol Zborowski z klasy 302


Znowu mamy się czym pochwalić, obie drużyny w swoich kategoriach zajęły II miejsce.

Dodatkowo uczniowie: Igor Naus z klasy 801, Adam Węglik z klasy 801 zostali finalistami konkursu.
Wszystkim uczniom gratulujemy.

Spotkanie organizacyjne.

SPOTKANIE ORGANIZACYJNEDnia 12.06.2019 r. (środa) o godz. 16.30
w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi
odbędzie się spotkanie organizacyjne z rodzicami przyszłych uczniów:
klas I i oddziałów przedszkolnych („zerówek”)
w roku szkolnym 2019/2020.


Zapraszamy
Wycieczka klasy 301G
W dniach 21-24 maja klasa 301 wraz z wychowawczynią - panią Ksenią Erdmann oraz z panią Magdaleną Molik spędzała czas na wycieczce w Długopolu Dolnym - przepięknej miejscowości, niedaleko Bystrzycy Kłodzkiej.

Uczniowie wzięli tam udział w programie Euroweek, który rozwija inteligencję, tak potrzebną w szybko zmieniającym się świecie, uczy wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwija kreatywność. Program zajęć obejmował różnorodne warsztaty i zadania z zakresu rozwiązywania problemów, prowadzenia grupy, zarządzania projektami, debat, uchodźstwa, stereotypów, porównań tematycznych i wielu, wielu innych. Gimnazjaliści doskonalili umiejętności językowe w zakresie języka angielskiego oraz kształtowali zdolności przywódcze wraz z rówieśnikami z Pruszkowa i Wrocławia, z którymi prędko nawiązali kontakt. Zajęcia prowadzone były przez wolontariuszy m.in. z Kolumbii i Indonezji.

Z wycieczki wróciliśmy bardzo zadowoleni mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych. W tym miejscu serdecznie polecamy wszystkim Euroweek - był to dla nas wspaniały czas i niesamowita przygoda, która na długo pozostanie w naszej pamięci.
Wycieczka do Trójmiasta klas 605 i 607
W dniach 20- 22 maja klasa 605 i 607 wraz z wychowawcami i opiekunem uczestniczyli w wycieczce do Trójmiasta. W poniedziałek 20 maja zwiedzaliśmy Gdańsk. Pierwszym punktem programu był Półwysep Westerplatte, potem spacer pod Pomnik Obrońców Wybrzeża, skąd wyruszyliśmy w rejs statkiem do centrum miasta. Podziwialiśmy piękny Rynek, kamienice miasta, Długi Targ z Dworem Artusa i Fontanną Neptuna. Wraz z przewodnikiem słuchaliśmy ciekawych opowieści o historii Gdańska i kościele Mariackim, który zwiedziliśmy pod koniec pierwszego dnia wycieczki. Wieczorem wracaliśmy z grupą do hotelu w miejscowości Rumia.

Kolejny dzień wtorek 21 maja to Gdynia, w której zaczęliśmy od odwiedzenia Centrum Nauki Experyment. Uczniowie mieli okazję zgłębić tajniki wiedzy poprzez zabawę. Kolejnym punktem programu był przejazd do portu w Gdyni, gdzie zwiedzaliśmy wraz z przewodnikiem Muzeum Emigracji. Tutaj nasi podopieczni mieli okazję poznać historię Polaków emigrujących za granicę, zobaczyć pociągi, w jakich byli przewożeni, czy posłuchać ciekawych opowieści o naszych wieszczach narodowych- Mickiewiczu i Słowackim. W drugiej części dnia przejechaliśmy na Skwer Kościuszki, gdzie zwiedzaliśmy fregaty Dar Pomorza i Błyskawicę. Pod koniec był czas na zakup pamiątek i zdjęcia grupowe.

W ostatni dzień wycieczki w środę 22 maja udaliśmy się do kolejnego miasta Sopotu. Rozpoczęliśmy od spaceru ulicą Bohaterów Monte Cassino na najdłuższe nad Bałtykiem drewniane molo. Następnie pojechaliśmy do Szymbarku, gdzie mieliśmy okazję wejść do Domku Do Góry Nogami. W tym pięknym miejscu nasi uczniowie mieli lekcję w Centrum Edukacji i Promocji Regionu, gdzie mieli okazję poznać burzliwą historię Kaszubów.
Pełni wrażeń wracaliśmy do Gorzowa. Dla naszych uczniów była nie tylko za krótka, ale bardzo ciekawa i wartościowa.
Bal Gimnazjalny
W sobotę (25 maja) uczniowie klas trzecich gimnazjum, świętowali zbliżający się koniec edukacji szkolnej, bawiąc się na ostatnim w historii szkoły Balu Gimnazjalnym.
Zgodnie z tradycją, bal został zainaugurowany uroczystym polonezem.

Zanim jednak rozbrzmiały jego dźwięki, przyszłych absolwentów oraz gości, uroczyście powitał Pan Dyrektor Jerzy Koziura oraz Pani Wicedyrektor Barbara Bilińska.
Po części oficjalnej, przyszedł czas na zabawę w rytmach dyskotekowej muzyki, która trwała do późnych godzin sobotniego wieczoru. Oprócz pięknie przystrojonej sali, na uczestników imprezy czekały inne przygotowane przez Rodziców niespodzianki. Fotobudka oraz tzw. ścianka z czerwonym dywanem, podkreślającym rangę wydarzenia.
Tego dnia nie mogło zabraknąć również podziękowań ze strony uczniów skierowanych do zaproszonych gości, rodziców, wychowawców i nauczycieli oraz osób zaangażowanych w przygotowanie tej uroczystości.

Można by jeszcze wiele o tym balu pisać. Poprzestanę jednak na tym, stwierdzając, że i ja tam byłam, świetnie się bawiłam, a co mi się udało, na zdjęciach utrwaliłam...

Wychowawca klasy 302g
Kasia Marek
Zamień chemię na jedzenie
28 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III seminarium naukowym organizowanym przez 1LO pod hasłem Zamień chemię na jedzenie.

Temat tegorocznego spotkania dotyczył zagadnień związanych z pszczelarstwem oraz substancjami słodkimi w żywności. Uczniowie, którzy nas reprezentowali to Małgorzata Jakubowska 702sp, Natalia Włodek 302g oraz Gabriel Dołęga 801sp. Wykazując się dużą wiedzą w konkursach i quizach biologiczno-chemicznych oraz kreatywnością w konkursie plastycznym, stanęli na podium, zajmując III miejsce wśród 12 szkół biorących udział w seminarium.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Elektroniczny Dziennik
BIP
XXX-LECIE SZKOŁY
OBCHODY
MEDIA O NAS
FOTOGALERIA
Przyjaciele Szkoły


Certyfikaty


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.02 1,412,194 Unikalnych wizyt