Listopad 18 2018 21:49:28
Zespół Szkół nr 20
O szkole
Historia
Dyrekcja
Sekretariat
Bilbioteka
Świetlica
Stołówka
Pomoc medyczna
Pedagog/Psycholog
Nauczyciele
Pracownicy administracji
Klasy
Sport
Harcerstwo
Dokumenty szkoły
Statut szkoły
WZO w SP-20
Program Wychowawczo-Profilaktyczny
Regulaminy
Organizacja wycieczek
Dla ucznia
PROJEKT ZIT
Plan dzwonków
Podręczniki
Zajęcia dodatkowe
Projekt edukacyjny
Konkursy przedmiotowe
Konkursy
Prawo Szkolne
Telefon zaufania
Egzamin gimnazjalny
Kalendarz roku szkolnego
Nabór SP-20
Propozycja obwodów SP
Rekrutacja 2018/2019
Wnioski
Nabór do GIM
Uchwała rekrutacja
Harmonogram rekrutacji
Wniosek rekrutacji-załącznik 1
Formularz rekrutacji-załącznik 2
Wstępna deklaracja wyboru klasy
Oświadczenie dot. religii
Oświadczenie dot. zajęć artystycznych

Dla uczniów klas III gim

E-nabór do szkół ponadgimnazjalnych
Adresy szkół i placówek ponadgimnazjalnych
Wyszukiwarka szkół ponadgimnazjalnych województwa lubuskiego
Rodzice
Dokumenty szkoły
Rada Rodziców
Wpłaty na Radę Rodziców
Licznik
--->>> <<<---
Wycieczka edukacyjno-przyrodnicza
Ogród Dendrologiczny w Przelewicach był miejscem docelowym pierwszej z trzech wycieczek edukacyjno-przyrodniczych organizowanych w naszej szkole. W wycieczce, która odbyła się 22 października udział wzięli uczniowie z klas piątych.

Przeprowadzone zostały zajęcia na ścieżce edukacyjnej Stare, starsze i najstarsze, które miały pomóc w poznaniu odpowiednich pojęć i zjawisk związanych z długowiecznością roślin oraz ich rozwojem. Uczniowie dowiedzieli się również o najstarszych okazach rosnących w Ogrodzie Dendrologicznym.
Podczas spaceru, mogliśmy obejrzeć wspaniałą roślinność, bogatą kolekcję drzew i krzewów ze strefy klimatu umiarkowanego całego świata. Zwiedziliśmy ogród japoński z oczkiem wodnym, mostem i pawilonem herbacianym, stawy z mostkami i altaną na wodzie, źródlisko, ogród skalny oraz aleje tematyczne.

Dodatkowo odbyły się zajęcia laboratoryjne: Ekstrakcja i rozdział barwników roślinnych, podczas których uczniowie poznali barwniki występujące w liściach.
GALERIA


Zespół przyrodników
"Naukobus" interaktywna wystawa w SP20
W ramach projektu „Nauka dla Ciebie”, realizowanego przez Centrum Nauki Kopernik wraz z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, naszą szkołę odwiedził NAUKOBUS. To objazdowa, interaktywna wystawa, dzięki której mogliśmy poznać prawa nauki poprzez samodzielne eksperymentowanie.

Wystawa, trwająca od 18 do 19 października, zawierała dziewiętnaście eksponatów rozstawionych w szkole. Trzech edukatorów pomagało zwiedzającym uczniom zrozumieć prezentowane zjawiska z dziedziny fizyki, biologii i matematyki. Mogliśmy doświadczyć, jak działa w praktyce teoria zachowania pędu, naocznie zrozumieć twierdzenia Pitagorasa czy rozwiązać logiczne łamigłówki. Największym zainteresowaniem cieszył się eksponat „silny jak serce”, dzięki któremu mogliśmy porównać swoją wydajność z pracą serca oraz efektowna „kula plazmowa” zawierająca niewielkie ilości gazów szlachetnych i elektrodę.

NAUKOBUS to także badania. Uczniowie trzech wybranych klas wypełniali ankiety przed i po obejrzeniu wystawy, mające przyczynić się do rozwoju kapitału naukowego. Podczas uroczystego zakończenia wystawy pan dyrektor Jerzy Koziura odebrał upominek dla naszej szkoły – anatomiczny model ciała ludzkiego. W tym ciekawym wydarzeniu uczestniczyło około 1050 uczniów, 45 nauczycieli oraz wielu rodziców.
Konkursy przedmiotowe 2018 - 2019
Informacje dotyczące organizacji etapu szkolnego konkursów przedmiotowych w szkole podstawowej nr 20 w roku 2018/2019 dostępne są w :
Zarządzeniu dyrektora szkoły nr 27/2018 z 09 października 2018 roku

oraz w zakładce konkursy przedmiotowe
Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Ponieważ w tym roku szkolnym Dzień Edukacji Narodowej przypadał w niedzielę, uroczystość przygotowana została z małym wyprzedzeniem w piątek 12 października.
Pierwszym punktem programu był występ przygotowany przez uczniów klas 701, 702, 704 i 605 przedstawiający uczniów i nauczycieli z przymrużeniem oka. Scenki z życia szkolnego przeplecione zostały piosenkami w wykonaniu szkolnego zespołu wokalnego, m.in. piosenką o dykcji Artura Barcisia oraz piosenką ułożoną z typowych tekstów nauczycieli. Całość spotkała się z żywym przyjęciem widzów.
W drugiej części z niespodzianką wystąpiły nauczycielki nauczania początkowego, poruszając temat ciągle odkładanej rozbudowy naszej szkoły. Ustami „młodego przedsiębiorcy budowlanego” w zabawny sposób przedstawiły naszą obecną sytuację lokalową. Następnie w rytmie znanych melodii tanecznych rozbujały wszystkich zgromadzonych.
W części oficjalnej były życzenia dla wszystkich i nagrody dla wyróżniających się nauczycieli, po czym rozstaliśmy się w tej radosnej atmosferze.
GALERIA

Każdy początek jest trudny, ale ćwiczenie czyni mistrza.
Mowa jest istotnym sposobem wyrażania myśli, uczuć oraz podstawowym narzędziem komunikacji między ludźmi. Jej wyrazistość i poprawność czyni z języka sprawne narzędzie porozumiewania i wzbogaca wypowiedź o dodatkowe walory estetyczne. Tylko od nas zależy, czy mowa będzie naszym sprzymierzeńcem, czy też barierą w kontaktach z innymi ludźmi. Dlatego powinniśmy dbać o nią szczególnie, dążąc do jej czystości, sprawności i perfekcji. W dniu 22 października 2018r. uczniowie klasy 404spxi poznali praktyczne i podstawowe ćwiczenia odpowiadające za właściwy oddech i poprawną dykcję. Są to pierwsze z cyklu trzech spotkań z aktorami teatralnymi, podczas których zainteresowani uczniowie poznają tajniki pracy aktora i zaznajamiają się z jego warsztatem pracy. Dzieci wykonywały szereg ćwiczeń oddechowych, rozgrzewających ciało oraz aparat mowy. Nie obyło się oczywiście bez dobrej zabawy. Czekamy na kolejne spotkanie. Poświęcone ono będzie pracy nad tekstem, czyli dzieci poznają podstawy recytacji, scenicznej interpretacji tekstu.

Po zajęciach praktycznych zostaliśmy oprowadzeni po samym teatrze. Pozwolono nam wejść na scenę oraz zajrzeć za kulisy. Widzieliśmy pracownię krawiecką, malarską. Zajrzeliśmy także do miejsc, gdzie aktorzy są czesani, malowani oraz ubierani w kostiumy sceniczne. Było to bardzo ciekawe przeżycie, gdyż nigdy wcześniej nie widzieliśmy tak magicznego miejsca „od kuchni”.

GALERIA


Ewa Malewicz-Staborska
Wychowawca klasy 404spxi
Święto Edukacji Narodowej 2018
Z okazji Dnia Nauczyciela uczniowie naszej szkoły przyznali dyplomy nauczycielom w różnych kategoriach, które to przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli na uroczystym apelu.

Pan Krzysztof Okoński otrzymał dyplom w kategorii "WULKAN ENERGI"

Pani Halina Kuś otrzymała dyplom w kategorii "OSTRA JAK KOSA"

Pani Karolina Goldberg otrzymała dyplom w kategorii "POTULNA JAK BARANEK"

Pani Alicja Maj otrzymała dyplom w kategorii "ZŁOTA RĄCZKA "

Pan Krzysztof Okoński otrzymał dyplom w kategorii "POZYTYWNIE ZAKRĘCONY"

Pani Kamila Frątczak otrzymała dyplom w kategorii "MISS MODY"

GALERIA

Dni Tabliczki Mnożenia
W dniach 9 – 11 października odbyły się w naszej szkole Dni Tabliczki Mnożenia. Uczniowie mieli możliwość zdobycia tytułu „Mistrza Tabliczki Mnożenia”. Wystarczyło podejść do egzaminu ustnego i obliczyć poprawnie 5 przykładów w ciągu 3 minut. W klasach IV – VIII SP oraz III G tytuł ten zdobyło łącznie 105 uczniów. W komisjach zasiadali uczniowie klas 801, 806, 301 oraz 304, dzięki którym całość przebiegła pomyślnie.

Tytuł tegorocznej edycji brzmiał: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”, dlatego uczniowie klas VII spacerowali po korytarzu i zachęcali nauczycieli do podjęcia wyzwania. Przepytana została większość nauczycieli, którzy bardzo chętnie włączyli się do akcji.
Ponadto, podczas lekcji matematyki uczniowie rozwiązywali łamigłówki, grali w gry, m.in. w karty Grabowskiego. Wszystko było ściśle związane z tabliczką mnożenia, intensywnie utrwalaną w tych dniach w formie zabawy.

Dziękujemy wszystkim Uczniom i Nauczycielom za udział w wydarzeniu.
GALERIA


Nauczyciele matematyki
Europejski Dzień Języków Obcych 2018
16.10 w naszej szkole odbył się Europejski Dzień Języków Obcych. Klasy ósme uczestniczyły w prezentacji państw europejskich. Uczniowie wszystkich klas ósmych zaprezentowały bardzo wysoki poziom. Uczniowie pod kierunkiem swoich wychowawców przygotowali plakaty, flagi, napisy krajów, które reprezentowali. Przygotowali również dwie potrawy charakterystyczne dla danego kraju. Ponadto z każdej klasy przebrana była jedna osoba za znaną postać utożsamianą z danym państwem. Zwieńczeniem prezentacji był test (quiz) z wiedzy o państwach Unii Europejskiej.

Spośród siedmiu klas ósmych komisja wyłoniła zwycięzców:
I miejsce- klasa 804
II miejsce- klasa 801
III miejsce- klasa 805


Wszystkim uczniom dziękujemy za udział, za trud przygotowania prezentacji, a zwycięzcom gratulujemy.

GALERIA


Organizatorzy: Małgorzata Pietrzak i Agnieszka Słowik
Konwersacje językowe
Z okazji Dni Języków Obcych w naszej szkole odbyła się promocja i konwersacje językowe. Uczestnikami tych spotkań byli uczniowie klas szóstych. 15.10 uczniowie mieli okazję posłuchać prezentacji w języku niemieckim. Prezentację o krajach obszaru niemieckojęzycznego przygotowali uczniowie klas 3 gimnazjum.

17.10 w środę odbyły się konwersacje w języku angielskim. Uczniowie mieli okazję posłuchać native speakera, którym był Bernie Franklin z San Francisco. Nasz gość opowiedział o San Francisco i Los Angeles, pokazał zdjęcia z podróży i je omówił. Jedna godzina lekcyjna nie wystarczyła, żeby opowiedzieć o swoich ciekawych podróżach i tylu miejscach, które odwiedził Bernie. Na koniec spotkania uczniowie mieli okazję zadać mu pytania. Cieszymy się, że tylu uczniów odważyło się rozmawiać z naszym gościem w języku angielskim i przygotowało ciekawe pytania.

Organizatorzy:
Małgorzata Pietrzak
Agnieszka Słowik
Paweł Karolczuk
PREZYDIUM SAMORZĄDU SZKOLNEGO 2018/2019


PREZYDIUM SAMORZĄDU SZKOLNEGO 2018/2019


PRZEWODNICZĄCA
DOROTA MIKOŁAJEWSKA 806

ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEJ
EMIL MAJEWSKI 701


SEKRETARZ

PATRYCJA SKÓRA 806

RZECZNIK PRAW UCZNIA
ZUZANNA RYBOK 302

ZESPÓŁ REDAKCYJNY-GAZETKA
MARTYNA WIELGUS 506
SOBIERAJCZYK LAURA 606


ZESPÓŁ REDAKCYJNY-STRONA INTERNETOWA
SZTOGRYN AMELIA 604
SIAREK MARTYNA 604


KOORDYNATOR IMPREZ SZKOLNYCH

SKRZYŃSKA JOLANTA 302

OPIEKUN
PAN MAREK ZBLEWSKI
Warsztaty motywacyjne pt. "Zostań bohaterem własnego szczęścia"
Dnia 17 października delegaci ósmych klas zostali zaproszeni do Akademii im. Jakuba z Paradyża na warsztaty motywacyjne pt. „Zostań bohaterem własnego szczęścia”. Hasło tegorocznej edycji brzmiało „Bądź architektem swojego szczęścia”.

Uczniowie mieli okazję spotkać się z ludźmi, którzy na co dzień z pasją i zaangażowaniem wykonują ciekawe zawody. Dzięki temu młodzież mogła poznać realne aspekty wybranych zawodów: aktor, fotograf, płetwonurek, trener sportowy, kucharz, strażak. Przedstawiciele zaprezentowali sylwetki swoich zawodów w oparciu o własne sukcesy oraz ich wpływ na zawodowe i osobiste szczęście. Swoją wiedzą i doświadczeniem inspirowali, motywowali do działania i dbania o własne szczęście.
Uczestnicy warsztatów mieli okazję wykazać się i jednocześnie pobawić biorąc udział w przygotowanych przez ważnych gości zadaniach. Filetowanie pomarańczy, wyścigi w płetwach czy mini sesja zdjęciowa – to tylko niektóre z czynności związanych z prezentowanymi zawodami, z którymi uczniowie mogli się zmierzyć.

Spotkanie to pokazało młodzieży, że praca może sprawiać przyjemność, wymaga zaangażowania oraz wytrwałości w pokonywaniu różnych trudności. I, co ciekawe, sam proces pokonywania tych trudności sprawia, że osiągany sukces jest cenniejszy i bardziej wartościowy. Spotkanie „ambasadorów szczęścia”, jak nazwali wspaniałych gości organizatorzy warsztatów, z pewnością pomoże dokonać ósmoklasistom świadomych wyborów edukacyjno-zawodowych.
GALERIAElektroniczny Dziennik
BIP
XXX-LECIE SZKOŁY
OBCHODY
MEDIA O NAS
FOTOGALERIA
Przyjaciele Szkoły


Projekty Unijne/Edukacyjne
ZOBACZ co robimy...

Certyfikaty


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.03 1,270,779 Unikalnych wizyt