Styczeń 26 2020 19:21:13
Zespół Szkół nr 20
O szkole
Historia
Dyrekcja
Sekretariat
Bilblioteka
Świetlica
Stołówka
Pomoc medyczna
Pedagog/Psycholog
Nauczyciele
Pracownicy administracji
Sport
Harcerstwo
Samorząd Szkolny
Dokumenty szkoły
Statut szkoły
PZO w SP-20
Program Wychowawczo-Profilaktyczny
Program nauczania Wychowania do życia w rodzinie dla klasy 8
Regulaminy
Organizacja wycieczek
Nabór SP-20 2019/2020
Nabór do SP
Zasady rekrutacji
Obwody
Terminy postępowania
Kryteria rekrutacji
Wnioski
Rekrutacja do Szkół Ponadpodstawowych
E-nabór
Przedmioty punktowane
Rozporządzenie MEN
Zarządzenie Kuratora
Harmonogram
Prezentacja
Linki do stron
Dla ucznia
PROJEKT ZIT
Plan dzwonków
Zajęcia dodatkowe
Projekt edukacyjny
Konkursy przedmiotowe
Konkursy
Prawo Szkolne
Telefon zaufania
Egzamin ósmoklasisty
Kalendarz roku szkolnego
Rodzice
Dokumenty szkoły
Rada Rodziców
Wpłaty na Radę Rodziców
Licznik
--->>> <<<---
Apel uczniów klasy 107 pt."Bądź życzliwY".
Życzliwość to słowo dobrze znane i wydaje się, że proste do zdefiniowania. Wystarczy zsumować uśmiech, miłe słowo i ciepłe spojrzenie i pojawia się krótka odpowiedź na pytanie, czym jest życzliwość.
Jednak na co dzień zapominamy o takich gestach. Goniąc za codziennymi sprawami, zdarza nam się zapomnieć o tak prostej czynności, jaką jest uśmiech, dobre słowo czy dobry uczynek.

Apel przedstawiony przez uczniów klasy 107 pt.: „Bądź życzliwy” miał na celu zachęcić tych, którzy na co dzień są życzliwi i uczynni, aby zarażali tym dobrem innych. Pozytywna energia, którą wypuścimy w świat do ludzi - wróci do nas ze zdwojoną mocą.

Główną ideą apelu było uzmysłowienie i przypomnienie ludziom o tym, iż tylko wzajemna życzliwość może stać się podstawą do zbudowania pokoju i pomyślnych relacji międzyludzkich na całym świecie. Przypomina wszystkim, że warto jest zatrzymać się na chwilę, zastanowić nad własnym życiem, uczynić drobny gest życzliwości w stronę drugiego człowieka poprzez ciepły uśmiech, miłe słowo, uprzejmość, okazanie empatii, czy przyjazne nastawienie.
Zatem UŚMIECHNIJ SIĘ I BĄDŹ ŻYCZLIWY


GALERIAAnna Broniarczyk
Jasełka 2019
W piątek, 20 grudnia, w naszej szkole w hali sportowej zostały wystawione jasełka pt. Zabiegane Święta. W przygotowanie przedstawienia zaangażowani byli uczniowie z klas: 701, 703, 704, 706 i 801.

Celem jasełek jak zawsze było to, żeby wprowadzić odbiorców w nastrój i atmosferę nieuchronnie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W tym roku jednak akcent postawiony został na to, aby uzmysłowić uczniom, że łatwo jest w pędzie przygotowań, porządków, zakupów zatracić istotę i znaczenie Bożego Narodzenia. Pokazane sytuacje, wycięte z codzienności, to niechlubne przykłady tych którzy zagubili się w ferworze świątecznego szaleństwa.

GALERIA

Świąteczne spotkanie integracyjnie "Dwie kultury".
W piątkowy wieczór 13 grudnia 2019 r. odbyło się w naszej szkole świąteczne spotkanie integracyjnie pod hasłem „Dwie kultury”, przygotowane przez Zespół do Spraw Integracji Obcokrajowców, na które zaproszono Dyrekcję oraz rodziców. Inscenizację przygotowali uczniowie obcojęzyczni pod kierunkiem pani Agnieszki Zatylnej i pani Agnieszki Świerczyńskiej, dla których gra aktorska po polsku była nie lada wyzwaniem. Głównym wątkiem przedstawienia była walka o duszę Heroda między chórem aniołów a szajką diabłów.
Nie zabrakło również przesłania, bo przecież „...zbrodnia nie popłaca. Jaka praca – taka płaca!”. Odegranym scenkom towarzyszyły pastorałki w wykonaniu aktorów

Po krótkim wystapieniu pana dyrektora Jerzego Koziury na temat wspólnych tradycji i historii oraz sukcesów naszych uczniów z Ukrainy, wysłuchaliśmy polskich i ukraińskich kolęd w wykonaniu zespołu pani Marii Chowańskiej.
Pan dyrektor nagrodził wszystkich występujących słodkościami, a dopełnieniem świątecznego klimatu i nastrojowych dekoracji był poczęstunek dla rodziców. Jednak największą frajdę sprawiło wspólne dekorowanie pierników.


GALERIA
Betlejemskie Światło Pokoju.
Jak co roku nasi harcerze z 13 GDSH "Czarne Szeregi" przekazują Betlejemskie Światło Pokoju na ręce Pana Dyrektora. W tym dniu nauczyciele, pracownicy i rodzice będą mogli zabrać do domów "światło, które daje moc".
Naszą harcerską misją, która łączy nas wszystkich jest zaniesienie tego Światła do władz państwowych i samorządowych, do urzędów
i instytucji państwowych, do szkół i kościołów, szpitali i domów pomocy społecznej, do ludzi samotnych, odrzuconych i kochanych wciąż za mało.
Chcemy, by trafiło na wszystkie polskie stoły i zapłonęło na wieczerzy wigilijnej zapalone na świecy Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dzieląc się płomieniem zapalonej świecy z innymi, niczego nie tracimy.
„Podzielone” światło jest w stanie rozproszyć ciemności i wypełnić całe pomieszczenie nowym blaskiem bijącym już nie tylko od jednej, ale od wielu świec łącząc wszystkich ludzi bez względu na pochodzenie, rasę czy wyznanie.

Z harcerskim pozdrowieniem
CZUWAJ
phm Marek Zblewski
Przyjazna zima
Już po raz trzeci nasza szkoła włączyła się w akcję Przyjazna zima pod patronatem Komendy Miejskiej Policji. Dzięki ofiarności uczniów, a przede wszystkim rodziców, udało nam się zebrać kilkanaście kartonów wypełnionych ciepłą odzieżą, środkami czystości,
a także żywnością o długiej dacie przydatności do spożycia.

W piątek, 13 grudnia, wszystkie zebrane artykuły zostały przez członków Szkolnego Koła Wolontariatu przekazane na ręce Policji. Dary trafią do oddziału Caritas w Gorzowie Wielkopolskim, a stamtąd do osób najbardziej potrzebujących pomocy oraz bezdomnych.

Finałowi akcji Przyjazna zima towarzyszyła ekipa lokalnej telewizji. Wywiadu udzielił Pan Dyrektor Jerzy Koziura oraz dwie wolontariuszki, które mogły spróbować swoich sił przed kamerami. Okazało się to niełatwym zadaniem.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję Przyjazna zima i nie pozostali obojętni na los potrzebujących.
GALERIAJudyta Kuszyńska
Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu
Konkurs matematyczny

Nauczyciele matematyki zapraszają uczniów klas IV-VIII do udziału w konkursie.
Wszystkie informacje przeczytacie na załączonych plakatach
Jasełka klas I-III
Dnia 18 .12.2019 r. odbyły się Jasełka dla dzieci potrzebujących wsparcia.

Jasełka wraz z klasą 302 przygotowała siostra Aldona Puk, oprawę muzyczną z klasą 202 przygotowała pani Anna Sroka. Uroczystość uświetnił Święty Mikołaj, który rozdawał dzieciom paczki. Towarzyszyła miła świąteczna atmosfera i wspólne śpiewanie kolęd.GALERIA

Mikołajkowe wyjście klas ósmych
W nagrodę za trzy miesiące ciężkiej pracy uczniowie naszej szkoły otrzymali zgodę na zorganizowanie wyjść klasowych z okazji mikołajek.
Klasy ósme zdecydowały się na obejrzenie komedii romantycznej pt. „Last Christmas”, której reżyserem jest Paul Feig, a główne role zagrali Emilia Clarke, Henry Golding, Emma Thompson i Michelle Yeoh.

Główna bohaterka to niespełniona piosenkarka, która wyemigrowała z rodzicami z Jugosławii do Wielkiej Brytanii, gdy była mała. Teraz błąka się po Londynie z przesłuchania na przesłuchanie, w międzyczasie pracując w sklepie ze świątecznymi gadżetami, gdzie poznaje Toma, spokojnego i cieszącego się życiem mężczyznę, który pokazuje jej piękniejsze strony pozornie zwyczajnej, bezbarwnej egzystencji.
„Last Christmas” to typowa świąteczna komedia ze sporą dawką humoru i pozytywnym świątecznym przekazem, wprawiająca widzów w dobry nastrój, tak jak powiniento robić tego typu film.

Z takiego sposobu urozmaicenia mikołajek zadowoleni byli wszyscy.
"Trzymaj myśli na wodzy albo koncentruj się"
Uczyć się warto zawsze, zawsze i wszędzie. Klasa 504spxi wraz z wychowawczynią Ewa Malewicz-Staborską i pedagog wspierającą Magdaleną Furmaniak udała się 3 grudnia 2019 r. na warsztaty do Biblioteki Pedagogicznej pt. „TRZYMAJ MYŚLI NA WODZY ALBO KONCENTRUJ SIĘ”.

Uczniowie poznawali nowe techniki i sposoby koncentrowania uwagi, czyli czegoś, czego w dzisiejszym świecie tak bardzo brakuje. Dziewczęta i chłopcy swobodnie opowiadali, w jaki sposób uczą się do sprawdzianów czy w ramach bieżącego utrwalania materiału. Okazało się, że każdy ma na to swój patent. Wymiana doświadczeń oraz część warsztatowa pozwoliła pozyskać nowe umiejętności w procesie skupiania uwagi.

W styczniu zespół wybiera się na kolejne warsztaty, tym razem wybrano „SPRAWNA GŁOWA,.. BO RYSUNKOWA”. Poznamy tajniki sporządzania notatek w inny, ciekawy sposób.

Ewa Malewicz-Staborska
wychowawca zespołu 504spxi
Konkurs literowania z języka angielskiego
W czwartek, 12 grudnia odbył się kolejny konkurs literowania z języka angielskiego "Spelling Bee", przeprowadzony przez nauczycielki języka angielskiego p. Joannę Mek i p. Annę Trocewicz- Kałużną.
Zainicjowany parę lat temu przez panią Mek z roku na rok cieszy się on coraz większym powodzeniem. W tym roku zgłosiło się 28 osób.
Uczniowie prezentowali bardzo wysoki poziom, dlatego zwycięzców udało się wyłonić dopiero po 13 rundach!

Zostali nimi:
I miejsce - Nikodem Sadowski kl. 608
II miejsce - Gabriela Broniecka kl. 609
III miejsce - Aleksandra Kondratowicz kl. 502Uczestnicy zostaną nagrodzeni pozytywnymi ocenami z języka angielskiego a zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe na najbliższym apelu.
Wszystkim gratulujemy i zapraszamy do udziału w przyszłym roku.
Koncert zespołu tanecznego Kontra-Mini
21 listopada 2019 r. klasa 601sp wraz z wychowawczynią Kamilą Frątczak i Magdaleną Furmaniak oraz innymi klasami z naszej szkoły uczestniczyła we wspaniałym koncercie Zespołu tanecznego Kontra-Mini na deskach naszego Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. Zespół przygotował dla gorzowskich szkół niezwykły spektakl, który był apelem przeciwko nietolerancji.

Autorka spektaklu i szefowa zespołu Agnieszka Błaszkowska, podjęła się bardzo trudnego zadania przedstawienia tańcem nietolerancji zachowania na całym świecie. Tancerze w swoim tańcu niezwykle pięknie pokazali emocję jakie szargają nami i naszym światem.

Patrząc na spektakl, w skupieniu i zadumie, taka lekcja w wykonaniu zespołu Kontra-Mini, nam jako klasie bardzo się podobała, po spektaklu przedyskutowaliśmy jeszcze raz nasze wyniesione emocje.
Dziękujemy Zespołowi Kontra-Mini, daliście radę, a nam bardzo się podobało!Klasa 601sp
Wychowawczyni Kamila Frątczak
Elektroniczny Dziennik
BIP
Klub Szkół UNICEF
Certyfikaty


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.03 1,521,966 Unikalnych wizyt