Październik 23 2019 12:39:48
Zespół Szkół nr 20
O szkole
Historia
Dyrekcja
Sekretariat
Bilblioteka
Świetlica
Stołówka
Pomoc medyczna
Pedagog/Psycholog
Nauczyciele
Pracownicy administracji
Sport
Harcerstwo
Samorząd Szkolny
Dokumenty szkoły
Statut szkoły
PZO w SP-20
Program Wychowawczo-Profilaktyczny
Program nauczania Wychowania do życia w rodzinie dla klasy 8
Regulaminy
Organizacja wycieczek
Nabór SP-20 2019/2020
Nabór do SP
Zasady rekrutacji
Obwody
Terminy postępowania
Kryteria rekrutacji
Wnioski
Rekrutacja do Szkół Ponadpodstawowych
E-nabór
Przedmioty punktowane
Rozporządzenie MEN
Zarządzenie Kuratora
Harmonogram
Prezentacja
Linki do stron
Dla ucznia
PROJEKT ZIT
Plan dzwonków
Zajęcia dodatkowe
Projekt edukacyjny
Konkursy przedmiotowe
Konkursy
Prawo Szkolne
Telefon zaufania
Egzamin gimnazjalny
Kalendarz roku szkolnego
Rodzice
Dokumenty szkoły
Rada Rodziców
Wpłaty na Radę Rodziców
Licznik
--->>> <<<---
Udział klas V w ogólnopolskiej kampanii "BohaterOn".
W Dniu Patrona Szkoły uczniowie klas V, po obejrzeniu wystawy "Westerplatte", wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii "BohaterOn". Ma ona na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

Uczniowie najpierw poznali historię powstania warszawskiego, rozwiązywali karty pracy dotyczące tych wydarzeń – rozszyfrowywali rozkaz, szukali przejścia przez ulice zabarykadowanej stolicy. Następnie wykonywali kartki, które zostaną dostarczone żyjącym uczestnikom Powstania Warszawskiego.

Było to duże przeżycie, nie każdy bowiem ma okazję korespondować z Bohaterem.
GALERIA


Judyta Kuszyńska
Wycieczka klas V do Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach.
30 września uczniowie klas V odwiedzili Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach. W zabytkowych budynkach folwarcznych obejrzeli warsztaty pracy przedstawicieli ginących zawodów i mogli spróbować swoich sił, wcielając się w role kowala, stolarza, czy pszczelarza. Przenieśli się w czasie do dawnego zakładu fryzjerskiego, krawieckiego, zrobili zakupy w składzie kolonialnym, nadali list na poczcie, zasiedliw ławkach XIX-wiecznej szkoły i uczyli się pisać gęsim piórem.

Wielką atrakcję stanowiła ekspozycja przedstawiająca przyrodę Doliny Kamionki. Uczestnicy wycieczki odgadywali głosy zwierząt, uczyli się rozpoznawać gatunki fauny żyjące w naszych lasach.

Na koniec uczniowie spróbowali swoich sił podczas warsztatów wypieku chleba, wikliniarskich oraz wyrobu świec.

GALERIA


Judyta Kuszyńska
Code Week 2019 - Europejski Tydzień Kodowania
CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja odbywa się na terenie całej Europy. Jej misją jest poszerzanie kompetencji z obszaru programowania zarówno wśród profesjonalistów, jak i początkujących. To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową czy robotyką.
Do 20 października w całej Europie, w tym oczywiście w Polsce, będziemy świętować Europejski Tydzień Kodowania, czyli #CodeWeek2019. Na czym polega to świętowanie? Na świetnej zabawie, do której zapraszamy wszystkich, w każdym wieku.
Zachęcamy do odwiedzenia stron: www.koduj.gov.pl oraz do śledzenia profilu CodeWeek PL na Facebook’u
Wyniki wyborów na stanowisko Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego
26 września br. w naszej szkole zostały przeprowadzone wybory na stanowisko Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Poprzedziła je kampania wyborcza, podczas której kandydatki próbowały przekonać społeczność uczniowską, że to właśnie one będą umiały najlepiej sprawować funkcję Przewodniczącego.

W dzień głosowania od godziny 8: 00 w czytelni gdzie mieścił się lokal wyborczy przychodzili pod opieką nauczycieli uczniowie poszczególnych klas, aby poprzeć kandydatki ubiegające się o w/w stanowisko. Każdy uczeń otrzymał kartę do głosowania, aby móc w sposób demokratyczny wyrazić swoją wolę. Wybory zakończyły się o godzinie 14.25. Głosy zostały policzone prze Szkolną Komisję Wyborczą.

Przewodnicząca została Szlachta Maria a zastępcami Sobierajczyk Laura i Chwin Natalia.

Gratulujemy nowemu Samorządowi. Liczymy, że swoimi ciekawymi pomysłami szybko pozyska sympatię społeczności uczniowskiej..
Występ klasy 506.
W naszej szkole można wziąć udział w wielu ciekawych konkursach, uczestniczyć w różnych kołach zainteresować, wybrać się na niezapomnianą wycieczkę, realizować się artystycznie i naukowo. Można także usłyszeć staroirlandzką szantę, zaśpiewaną w języku Szekspira i zatańczyć piracki taniec:-).

Występ dla młodszych koleżanek i kolegów, z okazji Tygodnia Języków Obcych, przygotowali uczniowie klasy 506.

Piotr Tokarczyk
Wyjazd integracyjny klas czwartych
30 września klasy IV wzięły udział w wyjeździe integracyjnym, który miał miejsce nad jeziorem Długim w Ośrodku Kadet.

Czwartoklasiści uczestniczyli m.in. w warsztatach rozwijających kreatywność, ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy oraz doskonalili umiejętności taneczne na zajęciach Zumby. Jedną z atrakcji była również gra terenowa, w której pomimo niesprzyjającej aury wszyscy wzięli chętnie udział.


Wyjazd integracyjny upłynął w bardzo przyjemnej atmosferze, a w ramach podziękowania za wzorową postawę podczas zajęć, uczniowie zostali nagrodzeni pamiątkowymi gadżetami.

K.Marek
Wyjazd integracyjny klas 7 do Fortu Gerharda
W dniu 27 września byliśmy na jednodniowej wycieczce szkolnej. Celem naszej podróży było zwiedzanie Fortu Gerharda w Świnoujściu. Na miejsce dotarliśmy około godziny 10.30.

Zaczęliśmy zwiedzanie od latryny, później przechodziliśmy przez tunele wentylacyjne, prowadzące do prochowni, gdzie kiedyś trzymano beczki z czarnym prochem. Od razu po tym przeszliśmy na plac, gdzie uczyliśmy się musztry. Przechodząc do muzeum, śpiewaliśmy sto lat dla Pana Komendanta.

Po wyjściu z muzeum mieliśmy pasowanie, po czym poszliśmy na rozpalone już ognisko. Piekliśmy tam kiełbaski. Po zjedzeniu kierowaliśmy się do autokaru. Dojechaliśmy pod szkołę około godziny 16.30

GALERIA
Klub Młodego Naukowca
Od 09 września w naszej szkole działa Klub Młodego Naukowca. Zajęcia w postaci warsztatów prowadzone są dla uczniów klas IV czyli tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z przedmiotem przyrodniczym. Co tydzień Młodzi Naukowcy uczą się korzystać z przyrządów laboratoryjnych,badają właściwości znanych substancji oraz przeprowadzają proste eksperymenty.

Jeśli jesteś czwartoklasistą i chciałbyś dołączyć do naszego klubu, zapraszamy w każdy poniedziałek o 13.25 (gabinet chemiczny 11C).
Prowadząca zajęcia Katarzyna Marek
Dzień Patrona w klasach ósmych
27 września w ramach obchodów Dnia Patrona naszej szkoły, którym są Bohaterowie Westerplatte, uczniowie klas ósmych udali się na wycieczkę do Muzeum Twierdzy Kostrzyn, dokumentującego historię walk w bliskiej nam okolicy.

Zwiedziliśmy Bastion Filip, w którym zilustrowano wybrane aspekty dziejów miasta i garnizonu od początku ich istnienia oraz historię zmagań wojennych w ich okolicy na przestrzeni wieków. Obejrzeliśmy pozostałości kostrzyńskiej Starówki z zamkiem, ratuszem, kościołem i rynkiem zniszczonej w wyniku działań drugiej wojny światowej, z której pozostały tylko ruiny dawnych kamieniczek, resztki bruków i chodników. Wzięliśmy też udział w lekcji muzealnej poświęconej wyposażeniu i uzbrojeniu armii walczących na tym terenie w czasie drugiej wojny oraz przedstawiającej efekty wykopalisk historycznych prowadzonym na tym terenie. Niewątpliwą atrakcją była możliwość przyjrzenia się eksponatom z bardzo bliska a nawet dotknięcia ich.

Zwieńczeniem wycieczki było ognisko w pobliżu Bastionu i możliwość upieczenia kiełbasek, bułek, pianek i innych jadalnych rzeczy. I choć pogoda od czasu do czasu straszyła deszczem, to nie popsuła dobrych humorów związanych z możliwością spędzenia dnia w terenie zamiast w szkolnych ławkach.
GALERIA


Dzień Patrona w klasach czwartych
27 września uczniowie klas IV uroczyście obchodzili Dzień Patrona naszej Szkoły. W tym dniu wraz z wychowawcami dla uczczenia pamięci Żołnierzy walczących o Westerplatte, uczestniczyli w projekcji filmu Westerplatte - 1-7 września 1939 roku.

Czwartoklasiści wzięli udział w quizie i grze historycznej, podczas których mogli sprawdzić swoją wiedzę o wydarzeniach, jakie miały miejsce w Gdańsku w 1939 roku. Odwiedzili przygotowaną w głównym holu szkoły wystawę, poświęconą Bohaterom Westerplatte, a także przygotowali w gronie klasowym piękne, nawiązujące do obchodzonego święta, plakaty.
Spotkaniu klas IV towarzyszyła Pani Dyrektor Barbara Bilińska oraz Pan Dyrektor Jerzy Koziura. Wspólnie spędzone w tym dniu chwile, zostały uwiecznione na zdjęciach.
GALERIA

K.Marek
Dzień Patrona w klasach szóstych
Tegoroczne Święto Patrona Szkoły obchodziliśmy 27 września. Tego dnia, w ramach integracji grupy wiekowej, uczniowie klas VI wyjechali do Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach.

Integrowaliśmy się w czasie różnych działań, takich jak np. wyplatanie wózków z wikliny czy lepienie glinianych naczyń. Poza tym wykonaliśmy świece z wosku i wspólnymi siłami oddzielaliśmy śmietanę od mleka. Poznaliśmy też proces wypiekania chleba. Uczestniczyliśmy w warsztatach pokazowych ginących zawodów - podziwialiśmy między innymi pracę kowala, bednarza, szewca. Oglądaliśmy dawne sprzęty gospodarstwa domowego, a wśród nich żelazko na duszę, tarę do prania i syfon na naboje do produkcji wody gazowanej.

Dużym zdziwieniem i zaskoczeniem był dla nas bardzo odmienny od współczesnej galerii handlowej sklep, nazywany ówcześnie składem kolonialnym. Wyjazd zakończyliśmy ogniskiem z kiełbaskami. Wspólnie spędzony czas pozwolił nam połączyć zabawę z edukacją.
Elektroniczny Dziennik
BIP
Klub Szkół UNICEF
Certyfikaty


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.02 1,452,526 Unikalnych wizyt