Luty 19 2018 02:58:57
Zespół Szkół nr 20
O szkole
Historia
Dyrekcja
Sekretariat
Bilbioteka
Świetlica
Stołówka
Pomoc medyczna
Pedagog/Psycholog
Nauczyciele
Pracownicy administracji
Klasy
Samorząd Szkolny
Sport
Historia Strony
Harcerstwo
Dokumenty szkoły
Statut szkoły
WSO w ZS-20
Regulaminy
Program wychowawczy
Program profilaktyczny
Organizacja wycieczek
Dla ucznia
PROJEKT ZIT
Plan dzwonków
Podręczniki 2017/2018
Zajęcia dodatkowe
Projekt edukacyjny
Konkursy przedmiotowe
Konkursy
Prawo Szkolne
Telefon zaufania
Egzamin gimnazjalny
Kalendarz roku szkolnego
Nabór SP-20
Propozycja obwodów SP
Rekrutacja 2018/2019
Wnioski
Nabór do GIM 2016
Uchwała rekrutacja
Harmonogram rekrutacji
Wniosek rekrutacji-załącznik 1
Formularz rekrutacji-załącznik 2
Wstępna deklaracja wyboru klasy
Oświadczenie dot. religii
Oświadczenie dot. zajęć artystycznych

Dla uczniów klas III gim

E-nabór do szkół ponadgimnazjalnych
Adresy szkół i placówek ponadgimnazjalnych
Wyszukiwarka szkół ponadgimnazjalnych województwa lubuskiego
Rodzice
Dokumenty szkoły
Rada Rodziców
Wpłaty na Radę Rodziców
Warunki ubezpieczenia
Licznik
--->>> <<<---
Bal karnawałowy 2018
Samorząd Uczniowski Gimnazjum serdecznie zaprasza wszystkich gimnazjalistów na bal karnawałowy.

Termin: 18 stycznia 2018r. (czwartek)
od 17:00 do 20:00
Miejsce: stołówka szkolnaWarunek: OBOWIĄZKOWE dostarczenie zgody Rodziców/opiekunów prawnych

Regulamin oraz zgoda do pobrania

WARUNEK KONIECZNY: OCENA Z ZACHOWANIA MIN. POPRAWNA.
Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny
15 marca 2018r. w czwartek odbędzie się Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny.

Koszt udziału w konkursie to 9zł.

Prosimy, aby uczniowie klas 1-3 wpłacali pieniądze wychowawcom, zaś uczniowie klas IV-VII oraz gimnazjaliści wpłacali pieniądze nauczycielom matematyki do 30 stycznia 2018r.

Oświadczenie konkurs


Zespół matematyków.
Jasełka szkolne 2017
Tradycją naszej szkoły jest, że przed zimową przerwą świąteczną odbywają się bożonarodzeniowe przedstawienia jasełkowe. W tym roku pod opieką p.M. Jaskólskiej i s. B. Gajowskiej przygotowali je uczniowie klas V, VI i VII. Jasełka zaprezentowano dla całej społeczności szkolnej w dn. 20 i 21 grudnia 2017 r. Miały one na celu przypomnieć uczniom o nadchodzących narodzinach Jezusa, wprowadzić wszystkich w atmosferę radosnego oczekiwania i otwarcia serc na ten wyjątkowy czas. Zaangażowanie i talent aktorski wykonawców sprawił, że występ obejrzany był w dużym skupieniu i wzruszającej atmosferze. Scenografia przegotowana przez p. B. Peszko i oprawa muzyczna pod kierunkiem p. M. Chowańskiej przyczyniły się do pełniejszego przezywania tego, co działo się na scenie. Jasełka zakończyły się życzeniami składanymi uczniom, ich rodzinom, nauczycielom przez dyrektora szkoły Jerzego Koziurę oraz specjalnym występem tanecznym grupy uczennic z kl.205g.
Wigilia w klasie 401
Dnia 19 grudnia 2017 r. uczniowie klasy 401sp wraz z wychowawczynią Kamilą Frątczak zasiedli po raz pierwszy do wigilijnego stołu. Cała klasa spotkała się przy jednym stole. Wszyscy układali stoły, krzesła, rozkładali obrusy, talerze, kubki i jedzenie przygotowane przez „cudowne” mamy uczniów, które koordynowały pracami przy organizacji klasowej Wigilii.
Po przygotowaniach uczniowie przystąpili do biesiady wigilijnej, gdzie w trakcie złożyli sobie życzenia świąteczne i noworoczne, w tle dźwięczących kolęd.
Na stole naszym wigilijnym znalazły się pierogi z kapustą i grzybami, pierogi ruskie, uszka z pieczarkami, cisto, ciasteczka i pierniczki własnej roboty, cukierki, czekoladki, mandarynki i wiele innych słodkości… Niektórzy uczniowie po raz pierwszy spróbowali pierogów z kapustą i uszek z pieczarkami, które cieszyły się ogromnym powodzeniem. Następnie kolega z klasy Dawid Lewicki zaakompaniował na gitarze kilka kolęd, które uczniowie wspólnie odśpiewali. Potem wszyscy snuli opowieści, jak spędzają Wigilię w sowim domu.
Wigilia klasowa i kolędowanie bardzo się wszystkim podobało, było zabawnie i radośnie, panowała bardzo miła świąteczna atmosfera. Uczniowie z klasy postanowili, że takie spotkania będą organizowane co roku, ale musi być więcej pierogów ruskich i uszek…
A jak było i co się wydarzyło... można zobaczyć na dołączonych zdjęciach.


Wychowawczyni klasy 401sp
Kamila Frątczak
Klasy IV w teatrze
Dnia 20 grudnia 2017 r. klasy:
• 401 sp wychowawca Kamila Frątczak
• 403 sp wychowawca Dorota Michałowska
• 406 sp wychowawca Joanna Szymańska
• 408 sp wychowawca Izabela Szuniewicz
• 409 sp wychowawca Katarzyna Sochacka
Były na spektaklu "Tygrys tańczy dla Szu-Hin" w teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp.

Celem udziału uczniów w tym spektaklu było:
- Integracja zespołów klasowych.
-Kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki teatralnej.
- Uczestnictwo w wydarzeniu kulturalnym.
- Świadomy i krytyczny odbiór treści artystycznych

Twórcy spektaklu zabrali widzów w egzotyczną podróż do baśniowych Chin – krainy pełnej dobrych smoków, tańczących tygrysów, życzliwych, a nawet złośliwych duchów, które zamieszkują wyobraźnię ludzi Dalekiego Wschodu. Przewodniczką po tym niezwykłym świecie jest zabawna i nieustraszona dziewczynka o imieniu Szu-Hin. Zrobi ona wszystko, aby nakłonić swego chorego braciszka do zjedzenia cudownego lekarstwa. Spełni wszelkie jego fantastyczne życzenia, nie cofnie się przed niczym, nawet jeśli ma to oznaczać sprowadzenie do domu magicznych postaci.
Spektakl pozwolił rozbudzić wrażliwość i wyobraźnię. Gra aktorów, fantazyjne kostiumy, wyjątkowa muzyka tworzyły niezwykły nastrój i klimat. Przedstawienie było ciekawe, interesujące, a czasem zabawne. Największe wrażenie wywarła jednak postać białego tygrysa, który przyciągał swoim wizerunkiem wzrok całej widowni. Można było w nim dostrzec pewne minusy. Jednym z nich była scenografia i miejsce akcji przedstawienia. Pomimo tego spektakl podobał się uczniom. Zwieńczeniem występu było przybycie Mikołaja - nieprawdziwego i prawdziwego, którzy obdarowali całą widownie słodkim podarunkiem.

Wychowawczynie klas IV
Latająca Filharmonia
W tym roku szkolnym uczniowie klas IV uczestniczyli w cyklicznych audycjach muzycznych Latającej Filharmonii. Kontynuowali rozpoczętą w kl. III edukację muzyczną. Ostatnio czwartoklasiści wysłuchali dwóch koncertów.
Pierwszy z nich odbył się 30 października. Tematem spotkania były instrumenty dęte drewniane. Dzieci poznały obój, klarnet i fagot. Podczas tej audycji towarzyszyła nam reporterka Radia RMF Maxx. W audycji wystąpili: Maciej Dana - klarnet, Eike Schäfer – obój i Mateusz Słomiany – fagot.
13 listopada czwartoklasiści wysłuchali edukacyjnej audycji muzycznej pt. Polskie tańce narodowe i pieśni patriotyczne. W murach szkoły rozbrzmiewały dźwięki oberka, kujawiaka, krakowiaka, mazura i poloneza. Dzieci poznały charakterystyczne cechy tych pięciu tańców narodowych. Wysłuchały także na stojąco hymnu Polski w wykonaniu kwartetu smyczkowego.
Była to niezapomniana lekcja patriotyzmu. Zagrał kwartet smyczkowy Con Amabile w składzie: Daria Krzysztoń - prowadzenie i I skrzypce, Yi Ding - II skrzypce, Paweł Gaca - altówka i Agnieszka Lasek - wiolonczela.
19 grudnia cz. III „Kolędowanie przy akompaniamencie zespołu kameralnego.”
Celem spotkania było:
- wspólne kolędowanie muzyków i uczniów,
- poznanie i popularyzacja muzycznych tradycji, obrzędów, zwyczajów swojego regionu.
Uczniowie wraz z zespołem kameralnym odśpiewali polskie kolędy, zapoznali się z kolejnymi instrumentami muzycznymi, co pozwoliło na kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych. Panowała miła świąteczna atmosfera.
Pierwszy etap Konkursów Przedmiotowych za nami.
Etap szkolny Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Lubuskiego Kuratora Oświaty za nami. Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy zakwalifikowali się do II etapu (rejonowego) i trzymamy kciuki. Etap rejonowy zaczyna się 16 stycznia 2018 r. konkursem z biologii.


Lista uczniów zakwalifikowanych do etapu rejonowego Konkursów Przedmiotowych dla Gimnazjum organizowanych przez Lubuskiego Kuratora Oświaty.


Mikołajkowa integracja klasy 401
Dnia 06 grudnia 2017 r. uczniowie klasy 401sp wraz z wychowawczynią Kamilą Frątczak i nauczycielem wychowania fizycznego Jarosławem Koitką udali się do centrum Rehabilitacyjno- Rekreacyjnego „Słowianka”, celem wyjścia była integracja zespołu klasowego. Promowanie, aktywnego i zdrowego stylu życia. Wszechstronne doskonalenie sprawności fizycznej. Stosowanie w praktyce zasad dobrego wychowania.
Było to jednoczesne świętowanie tz.”Mikołajek”. Zabawy, uśmiechu, radości podczas pobytu nie zabrakło, wszyscy doskonale się bawili, co niektórzy stawiali pierwsze kroki na lodowisku i opanowali pierwszą sztukę jazdy na łyżwach. Klasa postanowiła powtórzyć to jeszcze raz w lutym przed pójściem na zasłużone ferie zimowe.

Wychowawca klasy 401 sp
Kamila Frątczak
XXII Koncert Charytatywny
06 XII odbył się w naszej szkole XXII Koncert Charytatywny I, Ty możesz zostać św. Mikołajem. W koncercie uczestniczyły czołowe gorzowskie zespoły dziecięce i młodzieżowe tj. :Kontra-Mini, Aluzja, Higher Living, Mirage, Hajdasz i Akademia Cheerleaders. Kwota zebrana z koncertu przeznaczona zostanie na zakup paczek świątecznych dla dzieci naszej szkoły potrzebujących wsparcia.

Organizatorami są p. Małgorzata Kraft, Renata Piotrowicz, Beata Jankowska. Koordynatorem jest pani w-ce dyrektor Dorota Lisowska.

Galeria zdjęć
Kiermasz ciast
W dniu 06.12.2017 Samorząd Uczniowski wspólnie z rodzicami przygotował MIKOŁAJKOWY KIERMASZ CIAST I CIASTECZEK, samodzielnie wypiekanych w domu.
Cieszyły się one dużą popularnością. Pięknie się prezentowały na stoisku przygotowanym i obsługiwanym przez uczniów. Słodkości umiliły dzień świętego Mikołaja tak szczególny i oczekiwany przez dużych i małych dzieci a także dorosłych.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za wsparcie przy organizacji kiermaszu ciast. Cieszymy się, że możemy na Państwa liczyć.Opiekunowie Samorządu Szkoły Podstawowej.
Konkurs na kartkę bożonarodzeniową - wyniki
Dobiegł końca konkurs na kartkę bożonarodzeniową z życzeniami w języku angielskim - MERRY CHRISTMAS.Udział w konkursie wzięło 75 uczniów. Wszyscy wykonali piękne i bardzo pomysłowe kartki.
Ilość prac była bardzo duża i tym trudniej było zadecydować o tym kto zostanie zwycięzcą.
Z 75 prac uczniów klas 4-6, zwycięzcami zostają i nagrody otrzymają następujące osoby:

I miejsce : Martyna Wielgus 506
Oliwier Karpowicz 505
II miejsce : Paula Panocka 404
Dawid Lewicki 401
III miejsce : Agata Martyniuk 404
Joanna Gerlach 605

Wyróżnienia : Julia Wszędybył 603
Dawid Urbaniak 502


Wszystkim uczniom bardzo dziękuję za udział w konkursie i serdecznie gratuluję wspaniałych prac i pomysłów.

Agnieszka Szatkowska
Elektroniczny Dziennik
BIP
XXX-LECIE SZKOŁY
OBCHODY
MEDIA O NAS
FOTOGALERIA
Przyjaciele Szkoły


Projekty Unijne/Edukacyjne
ZOBACZ co robimy...

Certyfikaty


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.03 1,136,945 Unikalnych wizyt