Wrzesień 25 2017 09:52:28
Zespół Szkół nr 20
O szkole
Historia
Dyrekcja
Sekretariat
Bilbioteka
Świetlica
Stołówka
Pomoc medyczna
Pedagog/Psycholog
Nauczyciele
Pracownicy administracji
Klasy
Samorząd Szkolny
Sport
Historia Strony
Harcerstwo
Dokumenty szkoły
Statut szkoły
WSO w ZS-20
Regulaminy
Program wychowawczy
Program profilaktyczny
Organizacja wycieczek
Dla ucznia
PROJEKT ZIT
Plan dzwonków
Podręczniki 2017/2018

Zajęcia dodatkowe
Projekt edukacyjny
Konkursy przedmiotowe
Konkursy
Prawo Szkolne
Telefon zaufania
Egzamin gimnazjalny
Kalendarz roku szkolnego
Nabór SP-20
Propozycja obwodów SP
Rekrutacja 2017/2018
Wnioski
Nabór do GIM 2016
Uchwała rekrutacja
Harmonogram rekrutacji
Wniosek rekrutacji-załącznik 1
Formularz rekrutacji-załącznik 2
Wstępna deklaracja wyboru klasy
Oświadczenie dot. religii
Oświadczenie dot. zajęć artystycznych

Dla uczniów klas III gim

E-nabór do szkół ponadgimnazjalnych
Adresy szkół i placówek ponadgimnazjalnych
Wyszukiwarka szkół ponadgimnazjalnych województwa lubuskiego
Rodzice
Dokumenty szkoły
Rada Rodziców
Wpłaty na Radę Rodziców
Warunki ubezpieczenia
Licznik
--->>> <<<---
,,MOJE MIASTO- MOJA RODZINA"
W ramach obchodów 760-lecia miasta Gorzowa Wlkp.,
Szkoła Podstawowa nr 21 zorganizowała miejski konkurs plastyczny
pt. ,,MOJE MIASTO- MOJA RODZINA”,
konkurs wzbogacający wiedzę o naszym mieście, skierowany do dzieci i młodzieży.
Dnia 07.06.2017 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień.
Z naszej szkoły nagrody uzyskali:

Wiktoria Krawczyk z klasy 607 oraz
Krzysztof Domżał z klasy 504.

Gratulujemy wyróżnień i życzymy dalszych sukcesów.

FOTOGALERIA

Noc matematyczna
Noc z 2 na 3 czerwca była niezapomniana dla uczniów klas 101 i 301 gimnazjum. Z okazji 760-lecia istnienia Gorzowa Wielkopolskiego, w naszej szkole została zorganizowana NOC MATEMATYCZNA. Biletem wstępu było przyniesienie samodzielnie ułożonych 5 zadań (krzyżówek, rebusów, zadań tekstowych) związanych z Landsbergiem. Całe przedsięwzięcie trwało od 22:00 do 06:00. Wspólne przygotowywanie gabinetów pozwoliło uczniom lepiej się poznać i nawiązać nowe znajomości. O 23:20 rozpoczęło się rozwiązywanie quizu o Gorzowie. Uczniowie mogli przy tym korzystać z danych statystycznych zamieszczonych w sieci. Po północy zmierzyli się z zagadkami logicznymi i rebusami przygotowanymi przez opiekunów. Przez całą noc mieli możliwość wejścia do zamkniętego gabinetu, który został nazwany „ESCAPE ROOM – UWOLNIENI Z POMOCĄ MATEMATYKI”. Aby się wydostać, należało odkrywać kolejne wskazówki, rozwiązywać zadania matematyczne – nawet dotyczące logarytmów, które de facto pojawiają się dopiero w szkole średniej. Nasi zdolni uczniowie poradzili sobie z nimi na różne sposoby, najważniejsze, że udało im się znaleźć klucz do drzwi i wydostać na zewnątrz. Grupa, która zajęła pierwsze miejsce osiągnęła czas 26 minut! Zmaganiom matematycznym, przez całą noc, towarzyszyło dużo śmiechu i zabawy. Nie zabrakło również gier karcianych i planszowych. Uczniowie zintegrowali się na tyle, że proszą o ponowne zorganizowanie nocy matematycznej w tym samym gronie.


Nauczyciele matematyki
Ksenia Erdmann
Stanisława Siwik
Czas na zdrowie VI - relacja
01 czerwca odbył się festyn Czas na Zdrowie. Wszyscy uczniowie naszej szkoły brali w nim udział. Możemy się pochwalić ,że klasy 4-6 przygotowały stragan ze zdrową żywnością. Wyszło im to znakomicie. Przepyszne sałatki owocowe , zdrowe kanapki, soki, ciasta marchewkowe i inne. Zrobione było z wielkim przepychem. Organizatorzy festynu rozdawali uczniom owoce i warzywa. Podczas festynu odbyły się zawody sportowe, zumba na boisku szkolnym prowadzona przez naszego gościa. Uczniowie brali udział w konkursach organizowanych przez Sanepid. Odbyła się również prelekcja na temat zdrowego odżywiania oraz projekcja filmu Śmietnik w mojej głowie.
Na holu głównym puszczane były prezentacje o tematyce zdrowotnej i ekologicznej. Odbyła się również część artystyczna. Wysłuchaliśmy wierszyki o zdrowiu recytowane przez najmłodszych uczniów naszej szkoły. Odbył się również quiz dla uczniów gimnazjum o tematyce gospodarstw ekologicznych i dla uczniów klas 4-6 o zdrowym odżywianiu. Obejrzeliśmy przepięknie przygotowany teatrzyk promujący zdrowe odżywianie pod kierunkiem Pani Kamili Kumorek. Wszyscy uczestnicy festynu otrzymali upominki.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania festynu w naszej szkole. Dziękuję również uczniom i wychowawcom za wzięcie w nim udziału.
Koordynator projektu Marta Marcinkowska
FOTORELACJA
Wycieczka klas 403 i 404 do Trójmiasta
W dniach 22-24.05.2017 klasy 403 i 404 pojechały na wspólną wycieczkę do Trójmiasta, po drodze poznając historię Kaszub, zwiedzając skansen w Szymbarku.

W Trójmieście zwiedziliśmy molo w Sopocie, przeszliśmy się nadbrzeżem w Gdańsku oraz popłynęliśmy krótkim rejsem na Westerplatte.
Dzieci były zadowolone i wróciły z ciekawymi wspomnieniami.

FOTORELACJA
Wycieczka klasy 504 do Mironic.
W czwartek 18.05.2017r. byliśmy wraz z całą klasą 504 na wycieczce w Mironicach. Jest to niewielka miejscowość położona niedaleko Gorzowa Wlkp.
Na początku zostały nam przydzielone domki, gdzie zostawiliśmy swoje bagaże, a następnie poszliśmy przygotować się do podchodów, uczyliśmy się posługiwać kompasem i wyznaczać azymut. Gdy podchody się rozpoczęły jedna z drużyn przygotowywała trasę oraz zadania, a druga musiała odszukać ukryty skarb. Po południu zjedliśmy obiad, a później tańczyliśmy zumbę. Wieczorem piekliśmy kiełbaski przy ognisku, a na koniec dnia odbyła się dyskoteka.

Drugi dzień choć krótszy, był równie emocjonujący. Najpierw zjedliśmy śniadanie, a następnie poszliśmy obserwować różne gatunki ptaków oraz piękne stawy, które znajdowały się na terenie ośrodka. Niedługo potem panie zafundowały nam miłą niespodziankę i mieliśmy okazję przejechać się bryczką. Na sam koniec zjedliśmy obiad i pożegnaliśmy się z opiekunkami z ośrodka.
Wycieczka bardzo nam się podobała, była tam wiele ciekawych atrakcji i nikomu się nie nudziło.

FOTORELACJA

Wycieczka klas 405 i 407 SP
19 maja klasy 405 i 407 wyjechały na jednodniową wycieczkę do Zielonej Góry. Pierwszym punktem programu był Międzyrzecki Rejon Umocniony- MRU. Razem z przewodnikiem schodziliśmy 30 metrów pod ziemię, oglądaliśmy fortyfikacje wojenne i jechaliśmy drezyną. Głównym punktem programu było Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze. Uczniowie obejrzeli seans w planetarium, po którym udali się do Centrum, żeby zwiedzać stanowiska naukowe. Wszyscy mogli doświadczyć, jak działa siłomierz, co to jest siła wyparcia, a także pobawić się w archeologów i wykopać szczątki dinozaurów.

Uczniowie w drodze powrotnej mieli zorganizowany konkurs wiedzy i jak się okazało najlepiej wspominali fortyfikacje, przejazd drezyną i samochodem wojskowym z czasów II wojny światowej. Na pewno swoją wiedzę będą mogli w przyszłości zaprezentować na lekcjach historii, przyrody i fizyki.
FOTORELACJA


Wychowawcy klas: Agnieszka Słowik, Małgorzat Sągajłło- Frączkiewicz i opiekun- Ilona Nowakowska
Wycieczka klas 401 i 406 do Myśliborza
Klasy z naszej szkoły 401 i 406 w dniach od 03.04.17 do 05.04.2017 pod opieką p. Beaty Bronowickiej, p. Alicji Maj oraz p. Marka Zblewskiego udały się na trzydniową wycieczkę do pięknie położonego nad Jeziorem Myśliborskim Myśliborza. Ośrodek Wczasów Dziecięcych zaoferował nam, szeroki wachlarz zajęć, imprez oraz ciekawych przeżyć. Na terenie posesji mogliśmy skorzystać z boiska przeznaczonego do gier i zabaw sportowych, ogródka rekreacyjnego oraz z miejsca przeznaczonego na ognisko. Celem wyjazdu było poszerzenie wiedzy o regionie, poznanie środowiska geograficznego, historii i zabytków miasta, połączonego z aktywnym wypoczynkiem. Skorzystaliśmy również z możliwości poznania bliżej miasta i jego zabytków, uczestnicząc w spacerze z przewodnikiem szlakiem zabytków miejskich (Ratusz, Rynek, Brama Nowogródzka, Brama Pyrzycka, Baszta Prochowa, Kaplica św. Gertrudy, Klasztor Dominikanów i Muzeum), który zakończył się uroczystym pasowaniem i zdobyciem przez dzieci” Brązowej Oznaki Myślibora”.
Uczestniczyliśmy w wielu grach zespołowych, połączonych ze świetną zabawą i zdobywaniem nowej wiedzy oraz doświadczeń poprzez rozwiązywanie zadań, które należało rozwikłać w trakcie zabaw terenowych.
Atrakcją było również wyjście na basen i wspólna zabawa w wodzie pod okiem ratowników dbających o nasze bezpieczeństwo.
Wieczór umilała atmosfera ogniska, pieczenia kiełbasek, wspólne śpiewy i występy.
Klasy miały możliwość integracji poprzez zabawę i wspólne spędzenie czasu. Uczniowie wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.
FOTORELACJA


Wrocław i jego atrakcje
W dniach 18 i 19 maja klasy 501 i 502 udały się na dwudniową wycieczkę.
Celem wyjazdu był zamek Książ oraz Wrocław i jego atrakcje.
Uczniowie obu klas poznali historię zamku Książ, zwiedzili jego sale jak i piękne ogrody.
Wrocław urzekł piękną starówką po której w poszukiwaniu wrocławskich krasnali oprowadzał przewodnik.

Innymi atrakcjami wartymi zobaczenia było Hydropolis - centrum wiedzy o wodzie, gdzie filmy, prezentacje multimedialne, repliki i instalacje robią ogromne wrażenie. Ponad to ogromne wrażenie pozostawiło na uczestnikach ZOO i wspaniałe Afrykarium z 20 metrowym tunelem, w którym to rzadkie i niespotykane w naszym rejonie świata ryby przepływały nad głowami zwiedzających.

Miejsca te z pewnością są godne polecenia i warto je odwiedzić również ze względów edukacyjnych.


Agnieszka Szatkowska
V Lubuski Sejmik Dziecięcy
29.05.2017 uczniowie naszej szkoły - Katarzyna Szwarc, Gabriel Dołęga, Lilianna Rutkowska i Dorota Mikołajewska wraz z opiekunem p.Alicją Maj uczestniczyli w Zielonej Górze w Urzędzie Marszałkowskim w V Lubuskim Sejmiku Samorządowym, który odbył się w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Celem przedsięwzięcia było przybliżenie uczniom szkół podstawowych z województwa lubuskiego zasady funkcjonowania Samorządu Województwa Lubuskiego. Uczestnicy poznali też specyfikę pracy miejsca, w którym powstają uchwały warunkujące rozwój regionu. Uczniowie, wcielając się w rolę radnych i dziennikarzy, poszukiwali odpowiedzi na pytanie: Co jest atrakcyjne w mojej małej ojczyźnie, co najlepiej promuje województwo lubuskie?

Współgospodarzem obrad była marszałek Elżbieta Anna Polak. Sesji przewodził przewodniczący sejmiku Czesław Fiedorowicz.

Po zakończonych obradach uczniowie, wraz z opiekunem udali się do Centrum Przyrodniczego. Tam zwiedzali salę wyposażoną w 34 stanowiska, które pozwalają na realizację wybranych zagadnień z biologii, fizyki i geografii w oparciu o przeprowadzone eksperymenty.
"Tajemnice Torunia"
15 maja br. klasy 603 i 607 pojechały na wycieczkę do Torunia. O szóstej czterdzieści pięć spotkaliśmy się na zbiórce przy hali sportowej naszej szkoły. Gdy wszyscy przyszli, wsiedliśmy do autokaru i o godzinie siódmej wyjechaliśmy.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy w Obserwatorium Astronomicznym im. Mikołaja Kopernika, które znajduje się w Piwnicach. Oprowadzał nas tam pan profesor, który opowiadał nam o gwiazdach i pokazywał panele planet. Podziwialiśmy ogromne teleskopy, a nasze nauczycielki robiły zdjęcia pięknym roślinom.


Kolejnym punktem programu był seans w planetarium. Wszystkim bardzo się podobało. Film opowiadał o planetach, o życiu na nich i panujących tam warunkach atmosferycznych.
FOTORELACJA


Światowy Dzień Ochrony Środowiska
W dniu 5 czerwca z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska w szkole zorganizowano konkursy dla uczniów klas 4-6.

W konkursie na plakat z tej okazji zwyciężyli:
I Kacper Mroziewicz z klasy 404
II Krzysztof Domżał z klasy 504
III Mateusz Szlachta z klasy 402


W zespołowym budowaniu Śmieciorzeźb zwyciężył:
I Struś z klasy 406
II Jednorożec z klasy 505
III Robocik z klasy 401
Wszystkim zaangażowanym uczniom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursach, a wszystkich zapraszamy do oglądania prac w holu głównym szkoły.


Karolina Goldberg
Elektroniczny Dziennik
BIP
XXX-LECIE SZKOŁY
OBCHODY
MEDIA O NAS
FOTOGALERIA
Przyjaciele Szkoły


Projekty Unijne/Edukacyjne
ZOBACZ co robimy...

Certyfikaty


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.03 1,065,857 Unikalnych wizyt