Marzec 21 2019 16:44:19
Zespół Szkół nr 20
O szkole
Historia
Dyrekcja
Sekretariat
Bilbioteka
Świetlica
Stołówka
Pomoc medyczna
Pedagog/Psycholog
Nauczyciele
Pracownicy administracji
Sport
Harcerstwo
Dokumenty szkoły
Statut szkoły
PZO w SP-20
Program Wychowawczo-Profilaktyczny
Regulaminy
Organizacja wycieczek
Nabór SP-20 2019/2020
Nabór do SP
Zasady rekrutacji
Obwody
Terminy postępowania
Kryteria rekrutacji
Wnioski
Dla ucznia
PROJEKT ZIT
Plan dzwonków
Podręczniki
Zajęcia dodatkowe
Projekt edukacyjny
Konkursy przedmiotowe
Konkursy
Prawo Szkolne
Telefon zaufania
Egzamin gimnazjalny
Kalendarz roku szkolnego
Rodzice
Dokumenty szkoły
Rada Rodziców
Wpłaty na Radę Rodziców
Licznik
--->>> <<<---
Powitanie

Witamy na stronie
Szkoły Podstawowej nr 20
z Oddziałami integracyjnymi
w Gorzowie Wielkopolskim
ul. Szarych Szeregów 7
tel/fax: (095) 722-94-55
e-mail: sp20@edu.gorzow.pl


REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2019


Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w terminie 25-27 marca 2019 r. (poniedziałek/wtorek/środa).

Harmonogram rekolekcji klasy I-III
Harmonogram rekolekcji klasy IV - VIII oraz III Gim.
Gorzowskie Targi Edukacyjne 2019
13 marca 2019 roku uczniowie klas ósmych wraz z wychowawcami uczestniczyli w III Gorzowskich Targach Edukacyjnych. W tym roku Targi objęła Patronatem Honorowym Pani Elżbieta Anna Polak, Marszałek Województwa Lubuskiego oraz Pani Ewa Rawa, Lubuski Kurator Oświaty w Gorzowie Wlkp. Podczas targów nasi ósmoklasiści nie tylko obejrzeli stanowiska szkół i pracodawców, ale także wzięli udział w grze sprawdzającej umiejętności i predyspozycje zawodowe.

Celem GORZOWSKICH TARGÓW EDUKACYJNYCH - SZKOŁY I PRACODAWCY była promocja szkolnictwa zawodowego w powiązaniu z potrzebami lokalnego rynku pracy, prowadzenie kampanii informacyjnej na temat działalności lokalnych przedsiębiorców, a przede wszystkim wsparcie uczniów ostatnich klas szkół podstawowych w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej.

Teren targów został podzielony na strefy, w zależności od specyfiki branży i wymaganych predyspozycji od potencjalnego pracownika. Obok stoisk szkół znajdowały się stoiska pracodawców, przedstawicieli biznesu i organizacji pracodawców oraz gorzowskich uczelni. Gorzowskie Targi Edukacyjne – Szkoły i Pracodawcy, to targi podczas których zwiedzający mieli możliwość aktywnego zwiedzania, ponieważ prezentacje zarówno szkół, jak i firm były interaktywne. Dzięki temu każdy zwiedzający mógł nie tylko poczytać informacje, ale także zobaczyć konkretny produkt, zobaczyć i przetestować działanie maszyn, czy wykonać doświadczenie. Oprócz interaktywnych stoisk targowych, aktywna była również scena, na której prezentowały się poszczególne szkoły z wybranym przez siebie programem i pomysłami.

Podobnie jak w drugiej edycji targów, również w tym roku uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w interaktywnej grze, polegającej na wykonaniu co najmniej czterech zadań na wybranych przez siebie stanowiskach przygotowanych przez wystawców. Zadania miały charakter praktyczny, dzięki czemu uczestnicy gry mogli sprawdzić swoje predyspozycje i umiejętności manualne. Zwieńczeniem gry było losowanie atrakcyjnych nagród dla uczniów, które zostały ufundowane przez pracodawców.
Nasi ósmoklasiści zgodnie uznali, że targi okazały się pomocne w wyborze przyszłej szkoły.


Konkursy przedmiotowe w Gimnazjum nr 20 im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w roku szkolnym 2018/2019 już za nami!
9 marca br. dla uczniów Gimnazjum zakończyły się konkursowe zmagania. W tym roku szkolnym do części wojewódzkiej (cz. III) konkursów przedmiotowych, organizowanych przez Lubuskiego Kuratora Oświaty, zakwalifikowało się 8 uczniów, 2 zostało laureatami, pozostali finalistami.

Laureatami zostali:

• z języka polskiego: Kaja Gizmunt z klas 301, Dominika Kowalska z klasy 302

Finalistami zostali:
• z biologii: Kaja Gizmunt z klasy. 301, Iga Gizmunt z klasy 301
• z matematyki: Zuzanna Rybok z klasy 302; Jakub Czebieniak z klasy 301, Jeremiasz Chmielnicki z klasy 301,
• z języka polskiego: Alicja Korzeniewska z kl. 301.

Laureatom i finalistom serdecznie gratulujemy!!! Brawo!!! I bardzo gorąco dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy przygotowywali uczniów do konkursów.


Warsztaty sztuki KARUZELA -"Symetria"
Marcowe warsztaty poprowadził artysta z naszego miasta, specjalizujący się w malarstwie i rysunku - Józef Kodź. Uprawia on także grafikę użytkową, małe formy rzeźbiarskie, realizuje instalacje reklamowe i promocyjne.

Jest miłośnikiem koni i znanym kolekcjonerem oraz restauratorem powozów konnych, które są częstym tematem jego twórczości. Uczniowie mieli okazję obejrzeć w formie prezentacji wiele zdjęć prac tego artysty. Z dużym zaciekawieniem słuchali pobudzających wyobraźnię opowieści na temat tworzenia prac.

Działalność uczniów polegała natomiast na praktycznym poznaniu pojęcia symetria i oś symetrii. Przy użyciu kolorowych farb, a w drugiej pracy – czarnych plam, uczestnicy spotkania poszukiwali nowych kompozycji,
by później przenieść je z wyobraźni na papier. Powstały z tej działalności naprawdę wyszukane prace, które dawały upust drzemiącym w dzieciach pokładom fantazji, kreatywności i artystycznego polotu.


Małgorzata Protoklitow
Instrukcja uzyskania dostępu do dziennika elektronicznego Librus


INSTRUKCJA UZYSKANIA DOSTĘPU DO DZIENNIKA
ELEKTRONICZNEGO LIBRUS
III Diecezjalnegy Konkurs Wiedzy Biblijnej dla klas VII - VIII szkół podstawowych i klasy III gimnazjum Młody Biblista.
Dnia 08.03.2019r. W Katolickiej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II odbył się etap rejonowy III Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla klas VII – VIII szkół podstawowych i klasy III gimnazjum Młody Biblista.

Reprezentanci naszej szkoły uzyskali następującej wyniki:
Paweł Kusz z klasy 301g - V miejsce i awans do finału;
Jakub Tokarek z klasy 807 i Karol Tokarek z klasy 804 - wyróżnienie.


Wszystkim uczestnikom gratulujemy sukcesu.

Grzegorz Gordzijewski
III Diecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnej dla klas IV - VI
Dnia 07.03.2019r. odbył się etap rejonowy III Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla klas IV – VI szkół podstawowych Biblista Junior 2018/2019 Ewangelia według św. Marka.

I miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Hanna Jankowska z klasy 507 - uzyskując awans do części finałowej.

Marta Chorkawa z klasy 507 oraz Jakub Kostrzewa z klasy 503 uzyskali wyróżnienie.

Wszystkim naszym uczniom oraz opiekunowi s. Beacie Czop gratulujemy sukcesu.


Grzegorz Gordzijewski
Lubuski Konkurs Recytatorski PRO Arte.
5 marca w MCK w Gorzowie Wielkopolskim odbył się Lubuski Konkurs Recytatorski PRO Arte.

Naszą szkołę reprezentowali: Antoni Glinkowski, uczeń klasy 404, Antonina Litwin, uczennica klasy 501 oraz Michalina Jędrzejczak, uczennica klasy 605. Uczniowie zaprezentowali się wspaniale.

Michalina Jędrzejczak zdobyła tytuł laureata i będzie reprezentować naszą szkołę w Finale Wojewódzkim Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego.

Gratulujemy wygranej i mocno trzymajmy kciuki za Michalinę.
W Karnawale to są bale !
W lutym w klasach I-III odbywały się kolorowe i bajeczne bale karnawałowe. Uczniowie wspólnie z rodzicami przygotowali wspaniałe stroje i przebrania. W tym roku bale poprowadził p. Michał Haufa, który przygotował dla uczestników szereg animacji i zaprosił do wspólnej zabawy przy dźwiękach lubianej przez dzieci muzyki. Były niezapomniane tańce, zabawy i oczywiście słodki poczęstunek.

Na parkiecie królowały Księżniczki, Biedronki, Koty, Superbohaterowie oraz postacie z filmu Star Wars. Na zakończenie uczestnicy zatańczyli Chocolate. Taniec porwał wszystkich i wprawił w doskonały humor.

To był niezapomniany karnawał, który będziemy wspominać z uśmiechem na twarzy.


Katarzyna Pawłowicz-Bielska
Opiekun grupy wiekowej
Wyniki etapu rejonowego konkursów przedmiotowych
Kolejny etap konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubuskiego Kuratora Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim za nami.

Uczniowie szkoły podstawowej w bardzo licznym składzie będą zmagać się w etapie wojewódzkim. Dla nich to wielkie zadanie bo zdobyty tytuł laureata będzie przepustką do szkół ponadpodstawowych.

Trzymamy za wszystkich kciuki. Uczniowie, którzy napisali najlepiej będą reprezentować szkołę w etapie wojewódzkim.


Zakwalifikowane osoby


Powodzenia.

Warsztaty czytelnicze" Na tropie skarpetek"
25 lutego odbyły się kolejne warsztaty czytelnicze dla uczniów klas 104 i 106 pod hasłem NA TROPIE SKARPETEK. Na początku zajęć uczestnicy zapoznali się z kilkoma opowiadaniami z książki Justyny Bednarek pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Wiedząc już, że skarpetki mogą zaginąć w różnych, dziwnych miejscach, uczniowie z niedowierzaniem odkryli, że klasowa kolekcja modnych skarpetek też nie jest kompletna i niektórym z nich brakuje pary. Był jednak sposób na znalezienie brakujących skarpetek. Trzeba było w parach wykonać 4 zadania z tajemniczej koperty, np. rozwiązać rebus czy plątaninkę literową. Po sprawdzeniu przez opiekuna czy zadanie jest wykonane bezbłędnie, para uczniów otrzymywała kolejne zadanie – odszukanie skarpetki na terenie szkoły np. w bibliotece, w księgowości czy u Pana Dyrektora. Jedna ze skarpetek znalazła się nawet na lampie u pani pielęgniarki! Oj, w zaskakujących miejscach ukryły się skarpetki.

Po znalezieniu wszystkich nadszedł czas na wykonanie swojej skarpetki z papieru. Była bardzo nietypowa: miała oczy oraz kulisty, miękki i błyszczący nos!


Uczestnicy warsztatów czytelniczych przeżyli naprawdę niezwykłą przygodę (podobnie jak wędrujące skarpetki)i zapowiedzieli,
że zawsze są gotowi do takich zajęć!


Małgorzata Protoklitow
Katarzyna Pawłowicz - Bielska
Elektroniczny Dziennik
BIP
XXX-LECIE SZKOŁY
OBCHODY
MEDIA O NAS
FOTOGALERIA
Przyjaciele Szkoły


Certyfikaty


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.02 1,331,152 Unikalnych wizyt