Luty 23 2020 08:10:12
Zespół Szkół nr 20
O szkole
Historia
Dyrekcja
Sekretariat
Bilblioteka
Świetlica
Stołówka
Pomoc medyczna
Pedagog/Psycholog
Nauczyciele
Pracownicy administracji
Sport
Harcerstwo
Samorząd Szkolny
Dokumenty szkoły
Statut szkoły
PZO w SP-20
Program Wychowawczo-Profilaktyczny
Program nauczania Wychowania do życia w rodzinie dla klasy 8
Regulaminy
Organizacja wycieczek
Nabór SP-20 2020/2021
Nabór do SP
Zasady rekrutacji
Obwody
Wykaz dokumentów
Terminy postępowania
Wnioski
Dla ucznia
PROJEKT ZIT
Plan dzwonków
Zajęcia dodatkowe
Projekt edukacyjny
Konkursy przedmiotowe
Konkursy
Prawo Szkolne
Telefon zaufania
Egzamin ósmoklasisty
Kalendarz roku szkolnego
Rodzice
Dokumenty szkoły
Rada Rodziców
Wpłaty na Radę Rodziców
Licznik
--->>> <<<---
Powitanie

Witamy na stronie
Szkoły Podstawowej nr 20
z Oddziałami integracyjnymi
w Gorzowie Wielkopolskim
ul. Szarych Szeregów 7
tel/fax: (095) 722-94-55
e-mail: sp20@edu.gorzow.pl


Walentynkowy Bal Karnawałowy
14.02.2020 r. miał miejsce największy w naszej szkole Walentynkowy Bal Karnawałowy. Cała uroczystość była prowadzona przez pana Marka Zblewskiego, opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Podczas balu nie zabrakło dobrze znanych hitów, jak również najnowszych przebojów. Tegoroczny bal obfitował w zabawy integrujące najmłodszych uczniów naszej szkoły, z klas IV, V, z tymi trochę starszymi, z klas VI, VII.

Odbywały się liczne zabawy aktywizujące uczestników, które urozmaicały piątkowy wieczór. Podczas balu uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności taneczne, jak i samodzielnie wykonane stroje, które zostaną nagrodzone nagrodami. I może warto zapamiętać słowa jednej z ważnych postaci historycznych: Ucz się tańczyć, w przeciwnym razie nie będą aniołowie wiedzieć, co z tobą począć, człowiecze!Zapraszamy na następne taneczne zabawy już wkrótce.

GALERIA


Spotkanie rodziców uczniów klas ósmych
We wtorek tj. 18 lutego 2020 roku w naszej szkole odbędzie się spotkanie rodziców uczniów klas ósmych z przedstawicielem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Panią Iwoną Wiszczuk.

Tematyka spotkania: Rola rodziców w procesie przygotowania ucznia szkoły podstawowej do podejmowania przyszłych decyzji zawodowych i szkolnych.
Podczas warsztatu dowiecie się Państwo o procesie rekrutacji oraz o możliwych kierunkach kształcenia. Wybierając przyszłą szkołę ponadpodstawową Wasze dzieci będą zmierzały się z trudnymi decyzjami, które uwzględniać również będą sztukę kompromisu, pomiędzy Państwa oczekiwaniami, a tym jakie Wasze dziecko ma zainteresowania i osobiste predyspozycje. Państwo jako rodzice jesteście pierwszymi dla dziecka doradcami nie tylko zawodowymi więc Wasza obecność na spotkaniu jest istotna.
Już dziś zachęcam do rozmowy w domu o najbliższej przyszłości Waszego dziecka. Pojawiające się pytania zanotujcie i przyjdźcie na spotkanie, gdzie poznacie odpowiedź.
Termin: 18 lutego 2020 r. Godzina: 16.00 - 17.00
Miejsce: stołówka szkolna

Zapraszamy serdecznie do udziału
ZEBRANIA Z RODZICAMI

ZEBRANIA Z RODZICAMI ODBĘDĄ SIĘ:


 • KLASY IV-VIII - 18.02.2019r. GODZ. 17.00 • Po spotkaniu z wychowawcą zapraszamy na konsultacje z nauczycielami:
  godz. 17.30 - 19.00


  ZAPRASZAMY !
  Rekrutacja do klas pierwszych 2020
  UWAGA RODZICE!

  Szkoła Podstawowa nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi
  im. Bohaterów Wsterplatte w Gorzowie Wlkp.
  ul. Szarych Szeregów 7

  ogłasza nabór dzieci do klas I na rok szkolny 2020/2021


  Zgłoszenia można składać w sekretariacie szkoły do 06 marca 2020r Wszystkie informacje dotyczące naboru, regulaminu rekrutacji oraz wnioski do pobrania, znajdują się w w zakładce Nabór SP-20 2020/2021

  Walentynki w bibliotece
  Zakończyliśmy obchody dnia św. Walentego. Z tej okazji temat miłości pojawił się w różnych działaniach, które biblioteka przygotowała dla uczniów klas IV – VIII. Odbyły się cztery konkursy polonistyczne nawiązujące do tego święta w których uczniowie szukali synonimów, wyjaśniali związki frazeologiczne i wykazywali się znajomością motywów literackich. Najmłodsi pięknie przepisywali cytaty o miłości. Na korytarzach uczniowie wzięli udział w quizie pt. „Literackie pary”, a zakochani w książkach podpisywali się na plakacie pod hasłem „Nie jestem statystycznym Polakiem, kocham czytać”.

  ZWYCIĘZCY WALENTYNKOWYCH KONKURSÓW
  Walentynkowy Mistrz Kaligrafii– Wojciech Skóra z kl. 505
  Walentynkowy Mistrz Odmiany Przez Przypadki– Julian Jakubek z kl. 501
  Walentynkowy Mistrz Związków Frazeologicznych - Antonina Litwin z kl. 601
  Walentynkowy Mistrz Misz-Masz kl. VII – Jakub Marek z kl. 702
  Walentynkowy Mistrz Misz-Masz kl. VIII – Ewa Pogodzińska z kl. 802


  GALERIA  Wyniki konkursu pt. "Moje zdjęcie z ferii zimowych".
  Rozstrzygnięty został SZKOLNY KONKURS pt.„Moje zdjęcie z ferii zimowych 2020”, którego celem było:
  1. Rozwijanie wyobraźni i umiejętności fotograficznych,
  2. Uwiecznienie najciekawszych wspomnień z ferii.
  3. Kształcenie umiejętności informatycznych w zakresie grafiki
  Do konkursu swoje prace zgłosili uczniowie klas 4-8.

  Wyniki konkursu:

  I MIEJSCE:
  Weronika Przedpłata 705sp
  Dawid Kunka 805sp


  II MIEJSCE:
  Dominka Grzegolec 602sp

  III MIEJSCE:
  Antonina Litwin 601sp
  Mateusz Goworek 508 sp


  Wyróżnienie:
  Gaja Klejbach 504spxi
  Oliwia Krzyżaniak 707sp
  Jakub Kostrzewa 603sp


  KONKURSOWE ZDJĘCIA


  GRATULUJĘ WSZYSTKIM UCZESTNIKOM!

  Kamila Frątczak
  Dyplomy i nagrody niespodzianki będzie można odebrać po ogłoszeniu wyników w pracowni informatycznej 10c (po 24 lutego 2020 r.)


  Konkursy przedmiotowr pod pateonatem Lubuskiego Kuratora Oświaty.
  W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursach przedmiotowych pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty.

  Uczniowie, którzy napisali najlepiej reprezentują naszą szkołę w etapie rejonowym.

  Zakwalifikowane osoby
  Walentynkowe warsztaty mydełkowe
  14 lutego uczniowie klasy 204 dzięki uprzejmości mamy Heleny Migdalskiej, p. Anny Krupko mieli możliwość własnoręcznego wykonania mydełka w kształcie serca o wybranym kolorze i aromacie. Wcześniej poznali ciekawą historię pochodzenia i okoliczności powstania mydła.
  W trakcie warsztatów wszyscy bardzo dobrze współpracowali ze sobą, pomagali sobie i zwracali uwagę na bezpieczne obchodzenie się z gorącymi składnikami glicerynowymi. Wykazali się kreatywnością i indywidualnością podczas dobierania elementów zdobiących, co zadecydowało o tym, że każde mydełko było niepowtarzalne i wyjątkowe. Na koniec każdy uczeń zapakował swój pachnący kosmetyk w celofanowy woreczek z dekoracyjnymi elementami i zawiązał rafią lub sznureczkiem. Jeszcze wspólne zdjęcie i wszystko gotowe! Można wziąć do domu serce i świętować walentynki!
  GALERIA


  Małgorzata Protoklitow

  Dzień bez oleju palmowego. Zajęcia z edukacji globalnej z p. Anną Giniewską
  1 lutego obchodzony był dzień bez oleju palmowego. W związku z tą datą kolejne zajęcia czytelnicze w edukacji wczesnoszkolnej z p. Anną Giniewską dotyczyły edukacji globalnej, a dokładniej utraty lasów, zmian klimatu związanych z wylesianiem, zanieczyszczeniem środowiska środkami ochrony roślin jako prawdziwych kosztów produkcji oleju palmowego. Niszczenie lasów deszczowych można uznać za największą katastrofę ekologiczną XXI wieku. Wraz z lasami giną dziesiątki gatunków roślin i zwierząt. Uczniowie poznali te gatunki bliżej. Szczególnie poruszył je los orangutanów… Olejowiec gwinejski, z którego nasion wytwarza się olej palmowy, jest bardzo wydajną rośliną w porównaniu z innymi roślinami oleistymi. Uczniowie sprawdzali, w jakich produktach można go znaleźć. Już wiedzą, że w żywności, kosmetykach, detergentach, karmie dla zwierząt, biopaliwach... Po tych zajęciach będą zachęcać do maksymalnego ograniczenia spożywania i kupowania produktów zawierających olej palmowy .
  Zagrożenia dla naszego, bliskiego środowiska uczestnicy zajęć poznali na podstawie teatrzyku kamishibai : „ Dlaczego zwierzaki mieszkają w bloku Maćka”? Czym jest Puszcza Białowieska dla ludzi, zwierząt, a czym jest południowoamerykańska Puszcza Amazońska dla nas Europejczyków ? Bo jeśli dzikie zwierzęta z Puszczy Białowieskiej mieszkają w bloku Maćka, to gdzie będą mieszkać ludzie, jeśli nie przestaną źle postępować? Jeżeli będą dalej wycinać lasy tropikalne i przestaną w ogóle dbać o ochronę przyrody? Jak to się skończy? Jak myślicie?
  Te zajęcia były inne ciekawe, jak zawsze i poruszające jak nigdy. Padły deklaracje zmiany diety i przyzwyczajeń żywieniowych, zainstalowania na telefonach aplikacji weryfikujących skład produktów, wstąpienia do klubu obrońców orangutanów…


  Małgorzata Protoklitow
  28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
  W dniu 04.02.2020r. w Filharmonii Gorzowskiej szefowie sztabów WOŚP na ręce Pana Dyrektora Jerzego Koziury i phm. Marka Zblewskiego drużynowego 13GDSH "Czarne Szeregi" wręczyli podziękowania za zorganizowanie "Gorącego Punktu" w Szkole Podstawowej nr 20 gdzie wolontariusze mogli ogrzać się, zjeść ciepły posiłek lub napić się ciepłej herbaty.

  Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole.
  Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata. Z pełną listą państw i instytucji biorących udział w Dniu Bezpiecznego Internetu oraz z podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org.
  Głównym celem DBI jest:
  inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych,
  • zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online
  • promocja pozytywnego wykorzystywania internetu.

  Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.
  DBI 2020 odbywa się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.
  Podczas najbliższych obchodów zachęcać będzie wszystkich do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. W nadchodzącym roku zwróci szczególną uwagę na istotę współpracy pomiędzy różnymi sektorami przy wspieraniu pozytywnych zmian w sieci. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.
  Co roku, Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI) podejmuje liczne działania, które mają służyć realizacji celów wpisanych w obchody DBI. Jednym z nich jest organizacja konferencji z okazji DBI, adresowana do przedstawicieli sektora edukacyjnego, organizacji pozarządowych oraz praktyków pracujących z dziećmi. Konferencja z okazji DBI 2020 odbędzie się 11 lutego w Warszawie.
  Ponadto, podczas obchodów DBI organizatorzy zachęcają szkoły, organizacje pozarządowe, firmy i osoby prywatne do wspierania tego przedsięwzięcia przez organizację lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów (m.in. zajęć edukacyjnych, happeningów, gazetek szkolnych, kampanii informacyjnych, konkursów).
  Szkole Podstawowej nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi w Gorzowie Wielkopolskim zostanie:
  • przygotowana zostanie gazetka w holu głównym szkoły,
  • odbędą się lekcje informatyki podczas, których zostaną wykorzystane scenariusze lekcji ze www.saferinternetday.org.
  • zamieszczona informacja na stronie www.zs20.webserwer.pl oraz baner promujący DBI 2020
  • konkurs na plakat (termin do 11 lutego) „Dzień Bezpiecznego Internetu 2020: Działajmy razem!”.

  ZAPRASZAMY!!!


  Koordynatorzy:
  Kamila Frątczak
  Katarzyna Sochacka
  Patryk Jodko
  (nauczyciele informatyki)  Elektroniczny Dziennik
  BIP
  Klub Szkół UNICEF
  Certyfikaty


  Logowanie
  Nazwa użytkownika

  Hasło  Nie możesz się zalogować?
  Poproś o nowe hasło
  Wygenerowano w sekund: 0.04 1,540,820 Unikalnych wizyt