Maj 21 2019 06:40:13
Zespół Szkół nr 20
O szkole
Historia
Dyrekcja
Sekretariat
Bilbioteka
Świetlica
Stołówka
Pomoc medyczna
Pedagog/Psycholog
Nauczyciele
Pracownicy administracji
Sport
Harcerstwo
Dokumenty szkoły
Statut szkoły
PZO w SP-20
Program Wychowawczo-Profilaktyczny
Regulaminy
Organizacja wycieczek
Nabór SP-20 2019/2020
Nabór do SP
Zasady rekrutacji
Obwody
Terminy postępowania
Kryteria rekrutacji
Wnioski
Rekrutacja do Szkół Ponadpodstawowych
E-nabór
Przedmioty punktowane
Rozporządzenie MEN
Zarządzenie Kuratora
Harmonogram
Prezentacja
Linki do stron
Dla ucznia
PROJEKT ZIT
Plan dzwonków
Podręczniki
Zajęcia dodatkowe
Projekt edukacyjny
Konkursy przedmiotowe
Konkursy
Prawo Szkolne
Telefon zaufania
Egzamin gimnazjalny
Kalendarz roku szkolnego
Rodzice
Dokumenty szkoły
Rada Rodziców
Wpłaty na Radę Rodziców
Licznik
--->>> <<<---
Powitanie

Witamy na stronie
Szkoły Podstawowej nr 20
z Oddziałami integracyjnymi
w Gorzowie Wielkopolskim
ul. Szarych Szeregów 7
tel/fax: (095) 722-94-55
e-mail: sp20@edu.gorzow.pl


NABÓR DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH I PONADGIMNAZJALNYCH 2019

Szczegółowe informacje dotyczące wyboru ścieżki rekrutacyjnej znajdują się w lewym menu strony "Rekrutacja do Szkół Ponadpodstawowych"


Link do systemu rekrutacyjnego: Link
Zebrania z rodzicami


ZEBRANIA Z RODZICAMI ODBĘDĄ SIĘ:

14.05.2019r. o godz. 17.00 w wyznaczonych gabinetachPo spotkaniu z wychowawcą zapraszamy na konsultacje z pozostałymi nauczycielami:
14.05.2019r. godz. 17.30 – 19.00

ZAPRASZAMY !Wyniki Międzynarodowego Konkursu "Matematyka Bez Granic"
Matematyka Bez Granic ma ciekawą formułę, mianowicie jest to konkurs klasowy, który ma za zadanie zwiększenie zainteresowania matematyką poprzez pokazanie jej zastosowań w życiu codziennym. Pozwala on na wykorzystanie własnej inicjatywy w rozwiązywaniu zadań oraz na rozwijaniu twórczej aktywności uczniów. Ponadto wyrabia on umiejętność pracy w zespole i zachęca do nauki języków obcych. Daje on również możliwość sprawdzenia swojej wiedzy oraz porównanie jej z wiedzą swoich rówieśników.
26 oraz 27 lutego Dwudziestka ponownie wzięła udział w XXX już edycji - konkursu organizowanego przez Zielonogórski Oddział Polskiego Towarzystwa Matematycznego z siedzibą na Wydziale Uniwersytetu Zielonogórskiego. Organizatorzy co roku publikują wyniki dwudziestu najlepszych zespołów z regionu.

W kategorii JUNIOR (kl. V i VI) udział wzięły 432 zespoły z całego kraju, w tym 57 klas z woj. lubuskiego. Bezkonkurencyjna okazała się klasa 605, która zajęła pierwsze miejsce w województwie i w kraju,> pokonując tym samym 431 zespołów klasowych z całej Polski. Żadna klasa z kraju nie osiągnęła tak wysokiego wyniku jak oni jako jedyni uplasowali się na pierwszym miejscu podium. Uczniowie przygotowywani byli pod czujnym okiem pani Kseni Erdmann.

Na liście najlepszych zespołów z regionu znalazły się jeszcze trzy klasy z naszej szkoły:
kl. 602 - 7. miejsce w województwie i 25. w kraju, (opiekun: pani Anna Rząd),
kl. 606 - 16. miejsce w województwie i 38. w kraju, (opiekun: pani Ksenia Erdmann),
kl. 601 - 18. miejsce w województwie i 42. w kraju, (opiekun: pani Anna Rząd).


W kategorii SENIOR (kl. VIII SP i III G) uczestniczyło 297 zespołów z kraju, w tym 52 z woj. lubuskiego. Zacne drugie miejsce w województwie zajęła klasa 801 ; w kraju uplasowali się oni na miejscu czwartym. To ogromny sukces, ponieważ tegorocznymi zwycięzcami okazali się gimnazjaliści; uczniowie o dwa lata starsi od nich. Konieczne umiejętności w tym zakresie przekazywała uczniom pani Magdalena Molik.

W tej kategorii na wysokich miejscach znalazły się także inne klasy z naszej szkoły:
klasa 302 - 7. miejsce w województwie i 17. w kraju, (opiekun: pani Joanna Szymańska),
klasa 301 - 9. miejsce w województwie i 19. w kraju, (opiekun: pani Ksenia Erdmann),
klasa 804 - 12. miejsce w województwie i 25. w kraju, (opiekun: pani Anna Rząd),
klasa 806 - 15. miejsce w województwie i 28. w kraju, (opiekun: pani Magdalena Molik),
klasa 303 - 17. miejsce w województwie i 31. w kraju, (opiekun: pani Lucyna Bandur).


Jesteśmy bardzo dumni z wszystkich i serdecznie gratulujemy sukcesu.

Światowy Dzień Poezji
Niezaprzeczalnie wiosna obudziła już przyrodę, ale i naszą wrażliwość. Nie bez powodu 21 marca to także Światowy Dzień Poezji. W szkolnej odsłonie tego święta uczniowie klas 703,704 i 705 uczestniczyli w zajęciach czytelniczych „Z wizyta w pokoju Szymborskiej”. Tworzyli własne wiersze korzystając z tekstów zniszczonych już książek, wzorem poetki wyklejali ironiczne kolaże i dokonywali trawestacji wierszy, zmieniając cytaty noblistki w odpowiedzi fikcyjnego wywiadu.

Pozostałych uczniów „częstowaliśmy poezją” i zachęcaliśmy do udziału w akcji „Namalować wiersz”. Zebrane prace zostaną złożone w „Wielką księgę ilustracji” do wierszy polskich poetów.
Natomiast wybrani uczniowie klas siódmych i ósmych wzięli udział w konkursie polegającym na rozpoznawaniu polskich poetów na podstawie literackich fragmentów. Wszystkie wykorzystane utwory zostały zrealizowane w ramach podstawy programowej języka polskiego.

Być może poezja nie ma wielu czytelników, ale okazało się, że wcale nie musi być nudna.

WOJEWÓDZKIE PODSUMOWANIE KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH - SZKOŁY PODSTAWOWE
W dniu 3 kwietnia 2019 r. o godzinie 1100 w Auli Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych dla uczniów szkól podstawowych województwa lubuskiego organizowanych w roku szkolnym 2018/2019 przez Lubuskiego Kuratora Oświaty.

Pan Wojewoda - Władysław Dajczak i Pani Kurator - Ewa Rawa serdecznie gratulowali zwycięzcom i życzyli sukcesów na dalszym etapie edukacyjnym.

Nasza szkoła może poszczycić się aż 9 laureatami i 16 finalistami, co sprawia, że kolejny rok zajmujemy zaszczytne I miejsce wśród wszystkich szkół w Gorzowie Wielkopolskim!!!

Oto wyróżnieni uczniowie i ich opiekunowieGALERIA
Finał Diecezjalnego Konkursu "uBiblijnieni" z Ew. Św. Marka, w kategorii wiekowej klas 4-6.
W dniu 4. 04. 2019 r. w Paradyżu odbył się finał Diecezjalnego Konkursu "uBiblijnieni" z Ew. Św. Marka, w kategorii wiekowej klas 4-6.
Pierwszy etap konkursu to część pisemna, do której podeszli wszyscy finaliści etapów rejonowych (103 osoby).
Dziesięć osób z najlepszymi wynikami, podeszło do ostatniego już etapu - ustnego.

W tym gronie znalazła się nasza uczennica Hanna Jankowska, z klasy piątej. Uczestnicy odpowiadali na zadawane pytania komisji, w formule "Jeden z dziesięciu". Hania zajęła 10 miejsce , otrzymując W
wyróżnienie w Konkursie.

Gratulujemy sukcesu i godnego reprezentowania naszej Szkoły.
GALERIA


s. Beata Czop
150 lat Układu Okresowego
Z okazji 150 rocznicy powstania Układu okresowego, 26 marca w holu głównym naszej szkoły zostały wystawione prace konkursowe powstałe dla uczczenia tego wydarzenia.
Wśród prac można było zobaczyć m.in. układ okresowy wykonany techniką 3d w postaci makiety osiedla, układ pierwiastków z czekolady oraz pięknie wykonane tablice pierwiastków z nakrętek, puzzli i innych elementów. Podczas kiedy mogliśmy podziwiać te wszystkie prace , na lekcjach chemii uczniowie testowali gry edukacyjne, które wykonali ich koledzy i koleżanki również w związku z tym świętem.

Dziękujemy uczestnikom konkursu za zaangażowanie i gratulujemy kreatywności oraz pomysłowości.


GALERIA

J.Szymańska i K.Marek
Dzień Św. Patryka, Saint Patrick's Day
W ramach obchodów Dnia Świętego Patryka, który odbył się w naszej szkole 15 marca, uczniowie klasy 406 przygotowali Traditional Irish Food Fair, gdzie uczniowie mogli skosztować irlandzkich specjałów i sprawdzić swoją wiedzę o Irlandii odpowiadając na pytanie quizowe.
W tym dniu można było również spotkać skrzaty irlandzkie Leprechauny (uczniowie klasy 606), które prezentowały muzykę irlandzką oraz opowiadały ciekawostki związane z Dniem Św. Patryka.
Odbyły się również dwa konkursy, pierwszy pt. ”Co wiesz o Dniu Św. Patryka”, oraz konkurs na najlepszą prezentację multimedialną o Irlandii.
Zwycięskie prace zostały przedstawione uczniom na lekcjach języka angielskiego.

I miejsce
Zofia Rzepecka kl.702
- za ciekawą formę, dobry research i pomysł na odniesienie do naszego regionu.

II miejsce
Sandra Świło 50
5 - za zawodowe umieszczenie źródeł .

III miejsce
Jakub Tokarek, kl. 807
- Za adekwatną treść i czytelną formę.Wyróżnienia ex aequo:

Karol Tokarek, kl. 804
Wiktor Marcinkowski, kl. 804
Jakub Kostrzewa, kl. 503
Ewa Michalska, kl. 509
Mateusz Staszewski, kl. 805


Nad organizacją Dnia Św. Patryka czuwali Pan Piotr Tokarczyk oraz Pani Anna Marciniak.
Program wychowawczy "Kulturalni- SP20"
Rozpoczęliśmy realizację programu wychowawczego, którego głównym celem jest podniesienie kultury osobistej uczniów naszej szkoły. Zaplanowaliśmy różnorodne działania na wszystkich poziomach edukacyjnych.
Główny hol stał się korytarzem z hasłami i rymowankami zachęcającymi do zachowań zgodnych z zasadami dobrego wychowania. Na drzwiach klas, pokojów nauczycielskich i sekretariatu zostały naklejone „dymki” z miłymi słowami, które można tym sposobem sobie przypomnieć i oczywiście używać na co dzień. W klasach edukacji wczesnoszkolnej będziemy pilnie obserwować swoje zachowanie, aby wybrać Królową i Króla Grzeczności, zgodnie z ustalonymi kryteriami.

Pierwsze spotkanie grupy wiekowej już 1 kwietnia. Czekamy z niecierpliwością!
Ruszył też Kulturalny Patrol – chętni uczniowie z klasy 301 czytają młodszym uczniom rozdziały z książki Grzegorza Kasdepke pt. ”Bon czy ton, savoir-vivre dla dzieci”. Jako pierwszy rozdział wybraliśmy ten, z którego można dowiedzieć się, kto to jest dama i dżentelmen.Przed nami jeszcze wiele przedsięwzięć, które, mamy nadzieję, wpłyną na podniesienie kultury uczniów.
Zespół Programu Kulturalni- SP20

GALERIA

Finał Wojewódzki Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego.
27 marca w Kostrzyńskim Centrum Kultury odbył sie Finał Wojewódzki Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego dla II kategorii wiekowej.

Wystąpiło 40 recytatorów z całego województwa. Rada Artystyczna w składzie: Gabriela Augustyniak- Żmuda, Grażyna Łęc oraz Lidia Kurzawa postanowiła przyznać Michalinie Jędrzejczak, uczennicy klasy 605 wyróżnienie.


Gratulujemy!
Wiosna! Wiosna! Wiosna, ach to Ty!
Nie mogąc doczekać się cieplejszych dni i promieni słońca na niebie, uczniowie klasy 404spxi oraz 504sp udali się do skansenu Jeziorak w Brzesku, aby odszukać pierwsze zwiastuny wiosny. Wszyscy ze sporym zaangażowaniem wyruszyli na rozległe tereny wokół Brzeska, aby znaleźć pierwsze kwiaty, kiełkujące zboża, sadzonki czy bazie kotki. Każda grupa przygotowywała dla pań nauczycielek zagadki: jaka to roślina? Większość udało się odgadnąć, ale zabawa przy tym była przednia.

W obiekcie na dzieci czekały warsztaty piekarskie. Każdy uczestnik miał za zadanie samodzielnie wyrobić ciasto na pszenne bułki oraz wypełnić je przygotowanymi ziarnami.

Niestraszne okazały się także warsztaty plastyczne. Na uczniów czekała moc przyborów służących do wykonania palm wielkanocnych. Powstały piękne, kolorowe i niezwykle pomysłowe prace.

Za najciekawszą atrakcję uznano przygotowanie staropolskiej Marzanny. Każda z trzech grup przygotowała swoją własną, dzięki czemu mogliśmy obserwować, jak twórczy i kreatywni są nasi uczniowie.
Po zmaganiach plastyczno-spacerwowo-piekarskich na uczestników czekała kiełbaska przygotowana na tradycyjnym ognisku. Finalnie na tymże ognisku, pod czujnym okiem pań nauczycielek, pań organizatorek warsztatów oraz pani pilot, aby przegonić zimę, spalono Marzanny.

Mamy nadzieję, że udało nam się pożegnać zimę i jej chłodne dni.

Wiosno, przybywaj ;)
21.03.2019r.

GALERIA


Justyna Jaworska-Głazik
Ewa Malewicz-Staborska
Elektroniczny Dziennik
BIP
XXX-LECIE SZKOŁY
OBCHODY
MEDIA O NAS
FOTOGALERIA
Przyjaciele Szkoły


Certyfikaty


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.55 1,363,056 Unikalnych wizyt