Październik 23 2019 12:14:48
Zespół Szkół nr 20
O szkole
Historia
Dyrekcja
Sekretariat
Bilblioteka
Świetlica
Stołówka
Pomoc medyczna
Pedagog/Psycholog
Nauczyciele
Pracownicy administracji
Sport
Harcerstwo
Samorząd Szkolny
Dokumenty szkoły
Statut szkoły
PZO w SP-20
Program Wychowawczo-Profilaktyczny
Program nauczania Wychowania do życia w rodzinie dla klasy 8
Regulaminy
Organizacja wycieczek
Nabór SP-20 2019/2020
Nabór do SP
Zasady rekrutacji
Obwody
Terminy postępowania
Kryteria rekrutacji
Wnioski
Rekrutacja do Szkół Ponadpodstawowych
E-nabór
Przedmioty punktowane
Rozporządzenie MEN
Zarządzenie Kuratora
Harmonogram
Prezentacja
Linki do stron
Dla ucznia
PROJEKT ZIT
Plan dzwonków
Zajęcia dodatkowe
Projekt edukacyjny
Konkursy przedmiotowe
Konkursy
Prawo Szkolne
Telefon zaufania
Egzamin gimnazjalny
Kalendarz roku szkolnego
Rodzice
Dokumenty szkoły
Rada Rodziców
Wpłaty na Radę Rodziców
Licznik
--->>> <<<---
Powitanie

Witamy na stronie
Szkoły Podstawowej nr 20
z Oddziałami integracyjnymi
w Gorzowie Wielkopolskim
ul. Szarych Szeregów 7
tel/fax: (095) 722-94-55
e-mail: sp20@edu.gorzow.pl


Zebranie dotyczące egzaminu ósmoklasisty


ZEBRANIE RODZICÓW UCZNIÓW KLAS ÓSMYCH DOTYCZĄCE EGZAMINU ÓSMOKLASISTY

ODBĘDZIE SIĘ: 22.10 (WTOREK) GODZ. 16.30

W STOŁÓWCE SZKOLNEJ.

ZAPRASZAMY!


Zebrania z rodzicami

ZEBRANIA Z RODZICAMI ODBĘDĄ SIĘ:

  • KLASY 0-III - 21.10.2019r. GODZ. 16.30

  • KLASY IV-VIII - 22.10.2019r. GODZ. 17.00
    Spotkanie z wychowawcami klas

    Po spotkaniu z wychowawcą zapraszamy na konsultacje z nauczycielami:
    godz. 17.30 - 19.00
ZAPRASZAMY !


Tydzień Języków Obcych w edukacji wczesnoszkolnej.
Klasy 1-3 SP również włączyły się w obchody Tygodnia Języków Obcych w Naszej Szkole. Każda klasa poznawała zwyczaje innego kraju. Uczniowie pod okiem wychowawców wykonali flagi poszczególnych państw, witali się w danym języku.

Ciekawą inicjatywą wykazała się klasa p. Natalii Kowalskiej 305. Wszyscy ubrani w barwy Włoch degustowali pyszną pizzę i inne włoskie przysmaki. Dzieci na lekcjach języka angielskiego uczestniczyły w prezentacjach i wystawach przygotowanych przez starszych uczniów. To był bardzo ciekawy tydzień.
GALERIA


Anna Sroka
"Niewidzialny chłopiec"
Dnia 27 września 2019 r. klas 601sp z wychowawczynią Kamilą Frątczak i klasa 609 sp z wychowawczynią Katarzyną Sochacką uczestniczyły w filmowej lekcji w Miejskim Ośrodku Sztuki w Gorzowie Wlkp. Klasy oglądały film pt.” Niewidzialny chłopiec” na podstawie którego uczniowie mogli zobaczyć jakie panują relacje w grupie rówieśniczej, jak może czuć się wyalienowany uczeń, jak bycie innym w wpływa na zespół klasowy, co to znaczy bycie lepszy i jakie relacje panują w grupie kiedy brak jest integracji zespołu. Po emisji filmu uczniowie oddali się debacie na temat wartości jakie przedstawił im film oraz wczuli się w role bohatera filmu poprzez warsztaty jakie prowadziła pani Iwona Bartnicka
Była to kreatywna lekcja poza szkołą, która wzbogaciła edukację oraz proces wychowawczy uczestników. Spotkanie pozwoliło zarówno na wybór spośród określonych zagadnień, jak i na samodzielne ustalenie tematyki zajęć zgodnie z zapotrzebowaniem klas oraz zainteresowaniami uczestników.
Lekcja składała się z projekcji filmowej z wprowadzeniem, warsztatu oraz dyskusji nad bohaterem filmu.

Film dzięki atrakcyjnej, szczególnie dla młodych uczestników kultury, formie jest pomocny w realizacji podstawy programowej z wielu przedmiotów, uczy postaw i uwrażliwia na świat, filmowi bohaterowie oferują różnorodność tematów i kontekstów, możliwość podjęcia ciekawej dyskusji, inspirację do pracy warsztatowej.Filmowa lekcja to warsztaty, podczas których nie zabrakło wskazówek jak na co dzień wzbogacić lekcje z różnych przedmiotów, w tym lekcje wychowawcze, wykorzystując wybrane tytuły czy zagadnienia związane ze sztuką filmową.Klasy postanowiły wybrać się kolejny raz na warsztaty połączone z projekcją filmu i polecają innym klasą inną formę lekcji wychowawczej.

GALERIA

Uczniowie klas 601sp i 609spwraz z wychowawcami
"Śladami znanych reżyserów"
Klasa 601sp w roku szkolnym 2018/2019 uczestniczyła w INTERDYSCYPLINARNEJ AKADEMII AUDIOWIZUALNEJ w warsztatach filmowych „Śladami znanych reżyserów” w Miejskim Ośrodku Sztuki prowadzonych przez DOMINIKĘ MUNIAK – absolwentkę pedagogiki opiekuńczo-resocjalizacyjnej oraz socjologii, członkini DKF Megaron, twórczyni filmów krótkometrażowych oraz teledysków. Pasjonatka animacji plastelinowej, współ-założycielka filmowej grupy „Bang! Bang!”, autorka filmów dokumentalnych „Gorzów w różowych okularach cz. I i II”.

Uczestnicy czyli uczniowie z klasy 501sp (obecnej 601sp) wraz z wychowawczynią klasy Kamilą Frątczak brali udział w comiesięcznych spotkaniach i poznali zagadnienia teoretyczne dotyczące filmu, czyli m.in. czym jest scenariusz? Jak stworzyć prosty scenariusz filmu krótkometrażowego? Jakie wyróżniamy plany filmowe i do czego służą? Poznali twórczość wybranego reżysera i inspirując się jego stylem zrealizowali krótkometrażowy film fabularny. Na podstawie własnych pomysłów oraz posługując się różnymi technikami stworzyli m.in., film kostiumowy, baśń filmową, film niemy, Sci-Fi.

Podczas realizacji grupa została podzielona na reżyserów, operatorów kamery, dźwiękowców, aktorów, statystów i kierowników planu. Wspólnymi siłami zespół tworzył surowy materiał, z którego później powstał film. Poczynając od obsługi kamery cyfrowej, poprzez standardy zapisu obrazu i dźwięku, czynności reżyserskie, operatorskie i montażowe, uczniowie poznali wszystkie etapy powstawania filmu oraz rolę człowieka przed i za kamerą.
Zdjęcia z planu

Efekt naszej pracy to film pt.” Wessani” który przedstawiamy:FILM
oraz FILM 2Kamila Frątczak
wychowawca klasy 601sp
INTERDYSCYPLINARNA AKADEMIA AUDIOWIZUALNA Warsztaty filmowe Animowane CV
W tym roku szkolnym 2019/2020 uczniowie klasy 601sp wraz z wychowawczynią Kamila Frątczak uczestniczyć będą w cyklicznych warsztatach w Miejskim Ośrodku Sztuki w Gorzowie Wlkp. przy ul. Podmiejskiej. Zajęcia odbywać się będą raz w miesiącu i klasa będzie już brała udział w drugich takich warsztatach tylko tworząc już inny rodzaj filmu.
Zajęcia prowadzi Dominika Muniak - Szadej – absolwentka pedagogiki opiekuńczo-resocjalizacyjnej oraz socjologii, członkini DKF Megaron, twórczyni filmów krótkometrażowych oraz teledysków. Pasjonatka animacji plastelinowej, współzałożycielka filmowej grupy „Bang! Bang!”, prezeska Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych Aura, autorka filmów dokumentalnych, m.in.: „Gorzów w różowych okularach cz. I i II”

Podczas warsztatów uczniowie stworzą poklatkowe CV swojej klasy wykorzystując technikę animacji wycinankowej. Poznają historię animacji na podstawie wybranych twórców i ich dzieł. Zapoznają się z różnymi technikami, takimi jak: animacja lalkowa, plastelinowa, wycinankowa, rysunkowa, materiałów sypkich, itd. Zdobytą wiedzę teoretyczną przełożą na praktykę, tworząc wspólnie własny film. Będą mieli okazję pracować na specjalnych stołach do animacji. Zapoznają się ze specyfiką sprzętu fotograficznego, ustawieniem oświetlenia, tajnikami produkcji: montaż, dźwięk, efekty specjalne. Warsztaty z animacji to zajęcia pozwalające rozwijać wyobraźnię, kreatywność, odkrywać nowe możliwości twórcze.

To doskonała zabawa, która uczy cierpliwości i pracy w grupie. Zakończeniem zajęć będzie uroczysta premiera materiałów zrealizowanych przez uczestników.wychowawca klasy

KLASA 601sp
Kamila Frątczak
Akademia Kodowania
W roku szkkolnym 2019/2020 uczniowie klasy 204 będą uczestniczyć w comiesięcznych zajęciach Akademii Kodowania KODIJA.

Na tych spotkaniach będą poszukiwać nowych rozwiązań, kształtować kreatywność i pomysłowość, ćwiczyć wytrwałość i cierpliwość, a także doskonalić współpracę w grupie i w parach. Nabiorą także zdrowego dystansu do technologii. Nabędą umiejętności w formułowaniu problemów, w zbieraniu danych, rozpoznawaniu schematów, tworzeniu modeli, algorytmów czy wykrywaniu błędów i wiele innych. Zorganizowano już dwa zajęcia, na których uczniowie ćwiczyli kodowanie z użyciem maty i kolorowych kubeczków oraz stosowali różę wiatrów do poruszania się na macie i odkodowywania informacji.
Atrakcyjna forma zajęć bardzo mobilizuje uczniów do działania, współpracy i osiągania celów.
GALERIA


Małgorzata Protoklitow
Tydzień Języków Obcych
W dniach od 07 do 11 października w naszej szkole odbył się Tydzień Języków Obcych. 08 października był dniem budzącym najwięcej emocji. Klasy siódme przedstawiły prezentację krajów anglojęzycznych, niemieckojęzycznych i francuskojęzycznych. W tym samym dniu dwóch przedstawicieli klas pisało test wiedzy o krajach europejskich. W tym roku wszystkie klasy siódme zaprezentowały bardzo wysoki poziom.

Miejsce I zajęła klasa 705
miejsce II- klasa 707
miejsca III exequo- klasa 702 i 704.


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.Organizatorzy: Monika Gręzicka, Małgorzata Pietrzak i Agnieszka Słowik
Dzień chłopaka - klasa 601
Dzień Chłopaka to święto zwyczajowo obchodzone w Polsce 30 września. Jest to jedno z najbardziej popularnych świąt wśród młodzieży.

Przyjęło się, że tego dnia dziewczyny składają swoim kolegom oraz chłopakom życzenia, jak również dają drobne prezenty, dlatego też i nasze koleżanki z klasy 601sp przygotowały skromne upominki.

Tak było w naszej klasie 601spKamila Frątczak
wychowawca klasy

Uroczyste Ślubowanie Klas Pierwszych.
26 września odbyło się Uroczyste Ślubowanie Klas Pierwszych.

W uroczystości uczestniczyły dzieci klas I ich wychowawcy, rodzice i dziadkowie. Dyrekcja pasowała dzieci na uczniów naszej szkoły oraz wręczyła upominki.

GALERIA


Małgorzata Kraft
Wizyta klasy 103 w Bibliotece Miejskiej
Dnia 7 października klasa 103 została zaproszona do Biblioteki Miejskiej, w związku ze Światowym Dniem Zwierząt. Zajęcia poprowadziła pani Joanna Krawczyk z gorzowskiego Klubu Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej.
Na początku dzieci opowiadały o zwierzątkach, które mają w domu. Potem wspólnie spróbowały odpowiedzieć na pytanie- Dlaczego niektóre zwierzęta trzeba chronić? Pani Joanna pokazała ilustracje różnych zwierząt, opowiedziała kilka ciekawostek o każdym z nich, a następnie dzieci miały za zadanie odnaleźć zdjęcie podanego zwierzęcia.

Wszyscy spisali się na 6! Sporo czasu podczas zajęć zostało poświęconych dzikom - Co dziki jedzą? Jakie mają charaktery? Jak myśliwi nazywają części dzika. Były też wierszyki o zwierzętach , a na zakończenie dzieci budowały gniazda dla ptaków. Wszystkim pierwszoklasistom zajęcia bardzo się podobały.

GALERIA


Mariola Nogły
Elektroniczny Dziennik
BIP
Klub Szkół UNICEF
Certyfikaty


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.02 1,452,510 Unikalnych wizyt