Wrzesień 21 2019 06:44:09
Zespół Szkół nr 20
O szkole
Historia
Dyrekcja
Sekretariat
Bilblioteka
Świetlica
Stołówka
Pomoc medyczna
Pedagog/Psycholog
Nauczyciele
Pracownicy administracji
Sport
Harcerstwo
Samorząd Szkolny
Dokumenty szkoły
Statut szkoły
PZO w SP-20
Program Wychowawczo-Profilaktyczny
Regulaminy
Organizacja wycieczek
Nabór SP-20 2019/2020
Nabór do SP
Zasady rekrutacji
Obwody
Terminy postępowania
Kryteria rekrutacji
Wnioski
Rekrutacja do Szkół Ponadpodstawowych
E-nabór
Przedmioty punktowane
Rozporządzenie MEN
Zarządzenie Kuratora
Harmonogram
Prezentacja
Linki do stron
Dla ucznia
PROJEKT ZIT
Plan dzwonków
Zajęcia dodatkowe
Projekt edukacyjny
Konkursy przedmiotowe
Konkursy
Prawo Szkolne
Telefon zaufania
Egzamin gimnazjalny
Kalendarz roku szkolnego
Rodzice
Dokumenty szkoły
Rada Rodziców
Wpłaty na Radę Rodziców
Licznik
--->>> <<<---
Powitanie

Witamy na stronie
Szkoły Podstawowej nr 20
z Oddziałami integracyjnymi
w Gorzowie Wielkopolskim
ul. Szarych Szeregów 7
tel/fax: (095) 722-94-55
e-mail: sp20@edu.gorzow.pl


Zebrania z rodzicami


ZEBRANIE Z RODZICAMI ODBĘDZIE SIĘ: 17.09.2019r.GODZ. 16.30 SPOTKANIE Z DYREKTOREM W HALI SPORTOWEJ


GODZ. 17.00 SPOTKANIE W WYCHOWAWCAMI KLASZAPRASZAMY !Miejskka inauguracja roku szkolnego.
Dnia 02.09.2019r. klasa 804 ze Szkoły Podstawowej nr 20 wraz z dyrektorem Jerzym Koziurą reprezentowała naszą szkołę na uroczystej inauguracji roku szkolnego2019/2020w filharmonii gorzowskiej.

Ceremonię rozpoczęto wprowadzeniem sztandarów przez reprezentantów gorzowskich szkół.
Uczniowie i nauczyciele pożegnali dawnych dyrektorów, którzy w tym roku zakończyli pracę i powitali nowych. Na uroczystości uhonorowano i podziękowano osobom, które szczególnie zasłużyły się dla gorzowskiej oświaty. Głos zabrał także prezydent Gorzowa - Jacek Wójcicki, który oficjalnie rozpoczął nowy rok szkolny pierwszym dzwonkiem.

Miłym akcentem uroczystości był fakt przekazania naszej szkole nagrody w kwocie 5 tysięcy złotych za największą liczbę stypendystów na zakup pomocy dydaktycznych. Na końcu uroczystości odbyła się część artystyczna przygotowana przez wychowanków Przedszkola Miejskiego nr 6 oraz uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego. Wydarzenie to było ciekawym przeżyciem dla młodzieży oraz ich nauczycieli.
Instrukcja uzyskania dostępu do dziennika elektronicznego Librus


INSTRUKCJA UZYSKANIA DOSTĘPU DO DZIENNIKA
ELEKTRONICZNEGO LIBRUS
Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 2 września 2019 r. wg. harmonogramu:- 8.00 Msza Święta w kościele parafialnym (uczniowie pod opieką rodziców)

- 9.00 Inauguracja roku szkolnego dla uczniów klas 1 oraz grup przedszkolnych
- 10.00 Inauguracja roku szkolnego dla uczniów klas II - III
- 11.00 Inauguracja roku szkolnego dla uczniów klas IV - VI
- 12.00 Inauguracja roku szkolnego dla uczniów klas VII - VIIIPo uroczystości w hali odbędzie się spotkanie z wychowawcą.
Czas trwania całości ok. 60 - 90 minut
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 - klasy ósme
Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy - były lata nauki, wspólnych zabaw, wycieczek i wyjść, bal absolwenta... 19.06. spotkaliśmy się na uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2018/2019. Rozpoczęliśmy je częścią artystyczną, podczas której wystąpili uczniowie klasy 806 przygotowani przez panie Beatę Kowalczuk, Iwonę Walko i Aleksandrę Krawiec oraz członkowie koła wokalnego prowadzonego przez panią Marię Chowańską. Uczniowie każdej klasy podziękowali dyrekcji, wychowawcom i gronu pedagogicznemu za lata wspólnej pracy i trud włożony w naszą edukację oraz wychowanie.

Część oficjalną poprowadzili uczniowie klasy 805 przygotowani przez panią Agnieszkę Świerczyńską. Po uroczystym wprowadzeniu sztandaru odśpiewaliśmy hymny państwowy i szkolny. Wielu z nas zakręciła się wtedy łezka w oku... Następnie głos zabrał pan dyrektor Jerzy Koziura, który podsumował czas naszej nauki w szkole i życzył nam powodzenia na ścieżkach życia. Przypomniał także, że to nie sukcesy są miarą wielkości człowieka, ale to, czy ma dobre, wrażliwe serce. Przemówienie wygłosiła także pani wicedyrektor Magdalena Molik, która przez pięć lat sprawowała pieczę nad rocznikiem obecnych klas ósmych, oraz pani Maja Krasowska, przedstawicielka Rady Rodziców.

Nadszedł czas wręczania wyróżnień. Odznaczeniami Westerplatczyków uhonorowano uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce: Agatę Asztemborską, Kornelię Banak, Gabriela Dołęgę, Michała Szerechowicza i Agatę Świątek. Uczniowie ci złożyli kwiaty pod pamiątkową tablicą ku czci bohaterskich obrońców Wojskowej Składnicy Tranzytowej z Westerplatte. Nagrody i gratulacje odebrali też laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych i tematycznych oraz ich rodzice.

Na koniec wszyscy zebrani uczniowie otrzymali z rąk dyrekcji i wychowawców świadectwa ukończenia Szkoły Podstawowej nr 20. Po zakończonej uroczystości udaliśmy się do gabinetów, by po raz ostatni spotkać się w klasowym gronie. I choć uronionych zostało wiele łez, wierzymy, że przed Wami, Kochani Absolwenci, piękna droga. Jeszcze raz życzymy Wam otwartości na wszystko, co przynosi życie, wspaniałych przyjaźni, dobrych decyzji i nieustannego zachwytu światem.
FOTORELACJA ZAKOŃCZENIA KLAS ÓSMYCH

Matematyka Bez Granic - podsumowanie.
W środę (5 czerwca) uczniowie klas 605 i 801 uczestniczyli w uroczystej gali podsumowującej konkurs Matematyka Bez Granic. Do Zielonej Góry pojechali wraz z nauczycielkami matematyki - p. Ksenią Erdmann, p. Magdaleną Molik oraz p. Joanną Szymańską. : Tutaj foto relacja z Gazety Lubuskiej

Obie drużyny oprócz dyplomów i pucharów otrzymały nagrody pieniężne ufundowane przez prezydenta miasta Gorzowa. Ponadto klasa 605 zajęła I miejsce w konkursie "Zrób sobie matematyka". Pod okiem pani Kseni Erdmann - Michalina Jędrzejczak, Adrian Januszonek i Martyna Kędziora wykonali portret słynnego matematyka - Stefana Banacha. Ich praca najbardziej spodobała się komisji konkursowej.

W ramach nagrody za zajęcie najwyższych miejsc w tym międzynarodowym konkursie, obie klasy wybrały się do gorzowskiego Open The Door. Wszyscy świetnie się bawili, choć dla większości było to zupełnie nowe doświadczenie. Uczniowie planują wrócić do tego miejsca, gdyż są ciekawi co kryje się za kolejnymi drzwiami. :)

Kilka zdjęć z obu wydarzeń

UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA STYPENDIÓW PREZYDENTA MIASTA
We wtorek, w przeddzień zakończenia roku szkolnego 2018/2019, prezydent Jacek Wójcicki w auli Akademii im. Jakuba z Paradyża wręczył 89. szczególnie uzdolnionym gorzowskim uczniom, w tym 10 uczniom naszej szkoły, stypendia naukowe i artystyczne.
- Miasto jest z was dumne. Liczę, że to dopiero początek drogi pełnej laurów i że ta nagroda sprawi, że Gorzów będzie wam jeszcze bliższy powiedział Jacek Wójcicki podczas uroczystości.
Prezydent Wójcicki i przewodniczący Kaczanowski pogratulowali nauczycielom i rodzicom uzdolnionych uczniów, a wszystkim gorzowskim uczniom życzyli cudownych, pełnych wrażeń, bardzo bezpiecznych wakacji, do czego i my się dołączamy!
Oto lista NASZYCH stypendystów:
Kaja Gizmunt Szkoła Podstawowa nr 20 (Gimnazjum nr 20)
Dominika Kowalska Podstawowa nr 20 (Gimnazjum nr 20)
Gabriel Dołęga Szkoła Podstawowa nr 20
Wiktor Jachimczak Szkoła Podstawowa nr 20
Michał Koziorowicz Szkoła Podstawowa nr 20
Julia Leśniewska Szkoła Podstawowa nr 20
Igor Naus Szkoła Podstawowa nr 20
Julia Szenwald Szkoła Podstawowa nr 20
Agata Świątek Szkoła Podstawowa nr 20
Agnieszka Zdun Szkoła Podstawowa nr 20

Zakończenie roku szkolnego klas siódmych.
Rok szkolny 2018/2019 klasy siódme zakończyły w sposób nieco skromniejszy niż zazwyczaj, gdyż zamiast ogólnego apelu na hali odbyły się spotkania z wychowawcami w klasach, gdzie oprócz świadectw rozdane zostały również dyplomy, nagrody i wyróżnienia za osiągnięcia w drugim półroczu.
Tym razem najlepsza okazała się klasa 701 ze średnią 4,11 a dalej 704 – 4,03 702 – 3,99, 705 – 3,81 i 703 – 3,59.
Najwyższą średnią w klasach siódmych – 6,0 - osiągnęła Aleksandra Kujawa z klasy 704.
Frekwencja w klasach siódmych to: 701 – 91,59%, 703 – 91,05%, 702 – 91,03%, 704 – 88,67% i 705 – 88,00%.
Zakończenie roku szkolnego to zazwyczaj wydarzenie bardzo radosne, gdyż rozpoczyna okres zasłużonego odpoczynku po dziesięciomiesięcznym okresie wytężonej pracy. Tym razem jednak w dwóch klasach dzień ten związany był ze smutkiem rozstania, gdyż zegnały się ze swoimi wychowawczyniami: klasa 703 z odchodzącą na emeryturę panią Iwoną Walko a klasa 705 ze zmieniającą miejsce pracy panią Edytą Fabian. Obu paniom życzymy powodzenia a wszystkim uczniom udanych i bezpiecznych wakacji!
Zabawa klas 807 i 803 w Laser Tagu
W takie upały, jakie przyniósł nam czerwiec, trudno skupić się na nauce... Postanowiliśmy zatem połączyć przyjemne z pożytecznym i ruszyć 10.06. br. do Laser Tagu. Nasze klasy, 807 i 803, wspaniale bawiły się, szalejąc na świeżym powietrzu.
Podzieleni na zespoły z zaangażowaniem uczestniczyliśmy m.in. w zdobywaniu i obronie fortecy. Ileż towarzyszyło nam emocji!
Zabawę zakończyliśmy spacerem i odpoczynkiem w parku, gdzie zajadaliśmy smakowite lody.


FOTORELACJA

Wakacje bez zagrożeń
11 czerwca uczniowie klasy 704 i 705 wzięli udział w VII Konferencji Młodzieży - Gorzów 2019 zorganizowanej pod hasłem Wakacje bez zagrożeń.

Konferencję zaszczycił Pan Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego Jacek Wójcicki, Władysław Dajczak - Wojewoda Lubuski oraz Pani Grażyna Wojciechowska - Prezes Fundacji Czysta Woda.

Podczas konferencji oglądaliśmy występ zespołu muzycznego Radioactive uczniów II LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gorzowie Wlkp. oraz grupę taneczną Mirage.

Pan Ireneusz Czerniec - lekarz medycyny - ortopeda opowiedział nam o najczęstszych urazach narządu ruchu podczas wakacji i ich przyczynach.
Pan Mariusz Król - lekarz medycyny - psychiatra wytłumaczył jaki mają wpływ narkotyki, dopalacze i alkohol na organizm młodego człowieka.

O przemocy i agresji w cyberprzestrzeni opowiedział pan Emil Błaszkowski, a o działaniach sekt pan Krzysztof Rutkowski.

Jak jedna chwila może zmienić życie przedstawił nam pan Dr Piotr Grochowski - prodziekan AWF Gorzów Wlkp. oraz pan Dr hab. Piotr Żurek - Pracownik naukowy AWF Gorzów Wlkp.

Z Konferencja Młodzieży wróciliśmy pełni wiedzy i bardzo zadowoleni, mimo że temperatura powietrza przekroczyła 30 stopni Celsjusza.
Wycieczka do Trójmiasta klas 803 i 807
Uczniowie klas 803 i 807 na ostatnią wspólną wycieczkę klasową wyruszyli w dniach 8-10 maja 2019 r. do Trójmiasta wraz z Centrum Turystycznym Tom-Woj. i niezastąpioną pilotką - p. Kasią. Zabrali ze sobą kilkoro uczniów z klasy 601. Opiekę nad całą wyprawą sprawowały panie: Beata Peszko, Aleksandra Krawiec, Beata Bronowicka i Anna Trocewicz-Kałużna.

Podczas wycieczki zatrzymaliśmy się w Malborku, gdzie zwiedzaliśmy przepiękny zamek krzyżacki. Byliśmy zachwyceni jego ogromem. Już pierwszego dnia podziwialiśmy Sopot - byliśmy na Monciaku, widzieliśmy Krzywy Domek, spacerowaliśmy po najdłuższym nad Bałtykiem drewnianym molo. Pod wieczór ruszyliśmy do Władysławowa. Po kolacji i rozlokowaniu się w pokojach w Pensjonacie Wojciech poszliśmy poznać okolicę, by jeszcze przed snem powdychać jodu.

Drugi dzień spędziliśmy w Gdyni. W Muzeum Emigracji poznawaliśmy historię Polaków, których los rozrzucił po różnych zakątkach świata. Na Molo Południowym podziwialiśmy żaglowce Dar Młodzieży i Dar Pomorza oraz ORP Błyskawica. Mogliśmy też skosztować gofrów i lodów. Przyszedł czas na Centrum Nauki Experyment, gdzie każdy z nas wykonywał wiele ciekawych doświadczeń. Dzień zakończyliśmy szaleństwami w Aquaparku Reda (niektórzy niepływający poszli na kręgle).

Piątek przeznaczyliśmy na Półwysep Westerplatte, gdzie oglądaliśmy pomnik Obrońców Wybrzeża, i zwiedzanie Gdańska. Miasto okazało się być przepiękne, choć po długiej nocy niektórzy nie mieli sił na spacer. ;)

Wszyscy jednogłośnie orzekliśmy, że wycieczka za szybko się skończyła. Byliśmy zadowoleni z zapewnionych nam atrakcji i opieki pani pilot, dzięki której dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy. Gdy nasze wychowawczynie pytały o to, co nam się najbardziej podobało, zdania były podzielone - każdy jednak znalazł w tym czasie coś dla siebie. Szkoda, że to już nasza ostatnia wspólna wyprawa...

FOTORELACJA

Elektroniczny Dziennik
BIP
XXX-LECIE SZKOŁY
OBCHODY
MEDIA O NAS
FOTOGALERIA
Przyjaciele Szkoły


Certyfikaty


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.02 1,425,655 Unikalnych wizyt