Wrzesień 25 2017 09:58:05

Oświadczenie dot. zajęć artystycznych

Dla uczniów klas III gim

E-nabór do szkół ponadgimnazjalnych
Adresy szkół i placówek ponadgimnazjalnych
Wyszukiwarka szkół ponadgimnazjalnych województwa lubuskiego
Warunki ubezpieczenia

Witamy na stronie
Szkoły Podstawowej nr 20
w Gorzowie Wielkopolskim
ul. Szarych Szeregów 7
tel/fax: (095) 722-94-55
e-mail: sp20@edu.gorzow.pl

Spotkania rodziców z wychowawcą i dyrekcją szkoły
Wrześniowe spotkania rodziców z wychowawcą i dyrekcją szkoły
w roku szkolnym 2017/2018 odbędą się wg. następującego planu:

- klasy I - III sp oraz grupy przedszkolne: poniedziałek (11.09.2017) o godz. 16.30.

- klasy IV - VII sp oraz II - III gimnazjum: wtorek (12.09.2017) godz. 16.30

Przydział gabinetów na zebrania

O godz. 16.30 zapraszamy do hali sportowej na spotkanie z dyrekcją szkoły
(wejście przez szkołą lub bezpośrednio do hali od strony ul. Szarych Szeregów).

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FOTORELACJI Z ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2016/2017
Podsumowanie Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży 2016/2017

W dniu 19 czerwca 2017 r. odbyło się podsumowanie
Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży za rok szkolny 2016/2017.

Szczegółowe informacje w załączniku

DZIAŁALNOŚĆ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO GIMNAZJUM W ROKU 2016/2017

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO GIMNAZJUM
W ROKU SZKOLNYM 2016/2017
Wycieczka klas 602 i 604 SP
W dniach 26-28.05.2017 klasy 602 i 604 pojechały na wspólną wycieczkę do Krakowa. Atrakcją naszej wycieczki pierwszego dnia było zwiedzenie Kopalni Soli w Wieliczce.
Następnego dnia odwiedziliśmy Kraków. Zwiedziliśmy tam: Zamek Królewski, Katedrę Wawelską oraz Sukiennice. Spacerowaliśmy po rynku krakowskim podziwiając uroki tego miasta. Zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia, kupiliśmy pamiątki.

Wysłuchaliśmy również hejnału z Wierzy Mariackiej. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Park Ojcowski Narodowy i słynny szlak orlich gniazd. Wróciliśmy zadowoleni i pogłębiliśmy wiedzę na temat Krakowa i okolic.
Wręczenie stypendium Prezydenta Miiasta
13 czerwca 2017 r. w Filharmonii Gorzowskiej Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki wręczył stypendia naukowe najzdolniejszym uczniom gorzowskich szkół. Nagrodzonych było 112 uczniów.
Stypendia otrzymało siedmioro uczniów Zespołu Szkół Nr 20

Szkoła Podstawowa nr 20:
Katarzyna Szwarc, Agata Świątek, Gabriel Dołęga, Wiktor Marcinkowski

Gimnazjum nr 20 :
Jędrzej Szuniewicz, Michał Matyja, Jędrzej Gizmunt
KANGUR MATEMATYCZNY 2017 - uroczyste podsumowanie.
13 czerwca 2017 r. o godz. 10.30 w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie XXVI edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR MATEMATYCZNY 2017, na którym uhonorowani zostali laureaci oraz osoby z bardzo dobrym wynikiem. Przedstawiciele Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp., w tym Pani wicedyrektor – Anna Buczak oraz Pan Emil Błaszkowski wręczyli wyróżnionym dyplomy i nagrody.
Spośród 4554 uczestników zgłoszonych do tegorocznej edycji konkursu, 3 osoby zdobyły maksymalną liczbę punktów oraz tytuł LAUREATA: Pasich Oliwier z Zespołu Szkół nr 20 z Gorzowa Wielkopolskiego, Zgierski Maciej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kostrzynie nad Odrą oraz Michalina Bielecka ze Szkoły Podstawowej nr 2 ze Słubic. 43 osoby uzyskały wynik bardzo dobry, natomiast 434 osoby uzyskały wyróżnienia.
Uczniowie klasy 601, 604, 605 oraz 504 wystąpili w inscenizacji pt.: Matematycy lwowscy, która pozwoliła przenieść się na chwilę do Lwowa lat 30. XX w., gdzie swoje matematyczne pasje rozwijali m.in. Hugo Steinhaus, Stefan Banach, Stanisław Mazur i Stanisław Ulam. Zupełnie nieoczekiwanie w kawiarni Szkocka pojawili się … greccy myśliciele!

Świętujemy 760 rocznicę utworzenia Gorzowa Wlkp.

Uczniowie z Gimnazjum wykonali plakaty o tematyce "Gorzów Wlkp. w liczbach".
Zadanie polegało na wyszukaniu jak największej ilości informacji liczbowych z historii, kultury, ilości mieszkańców Gorzowa i jego powierzchni.
Kolejnym etapem było tworzenie zadań zawierających dane liczbowe o naszym mieście.
Gimnazjaliści tworzyli albumy i plakaty na których zamieszczali zadania oraz zdjęcia miasta z różnych etapów jego tworzenia.
Inni uczniowie tworzyli diagramy i wykresy obrazujące zebrane dane o mieście i o jego mieszkańcach.
Najładniejsze prace zostały zamieszczone tradycyjnie na korytarzu w segmencie A.
Prace wzbudziły zainteresowanie, gdyż nie zabrakło nawet informacji o Stali i naszym stadionie żużlowym.
Kadet OK klasy 402, 601 SP
Jaka jest recepta na idealny szkolny wyjazd? W ośrodku wypoczynkowym KADET OK nie można się nudzić, tym bardziej, kiedy termometry wskazują 30°w cieniu!!!

Uczniowie klas 601 i 402, oprócz zajęć integracyjnych na lądzie, spróbowali swoich sił na żaglówkach, kajakach i rowerach wodnych. Ścianka wspinaczkowa wyzwoliła ducha rywalizacji, wszyscy daliśmy radę.

Po ognisku i dyskotece w rytmach ZUMBY wyskakaliśmy swoją radość na błękitnej trampolinie!!! Trzy dni zabaw i sportu pozwoliły na pełny relaks, nabraliśmy sił do dalszej pracy.
Wycieczka klasy 503 SP na Długie.
W dniach 29-31 maja 2017 r. uczniowie klasy 503 pod opieką wychowawcy
I. Walko i pani M. Jaskólskiej odpoczywali nad jeziorem Lipie w ośrodku Kadet-OK w miejscowości Długie.

Organizator przygotował dla nas wiele ciekawych zadań i konkurencji. Pływaliśmy kajakami, żeglowaliśmy, wspinaliśmy się na ściankę, szukaliśmy „skarbów” w pobliskim lesie.

Rywalizowaliśmy też z grupą uczniów ze Szczecina w Wodnej olimpiadzie.

Projekty Unijne/Edukacyjne
ZOBACZ co robimy...